See

• USA See
USA, (2019–2022), 21 h 23 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvorcovia:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, Archie Madekwe (viac)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

Recenzie používateľa tomik99 k tomuto seriálu (16)

Bratři a sestry (2021) (S02E01)

Vizuál a naprosto nevšední choreografie má seriálovému světu co nabídnout. Je radost se na to dívat, i když ten tmavý filtr mě občas štve. Příběhově zatím nedovedu posoudit. Rodinná trable, kdy se zničehonic objeví ztracený bratr, moc nemusím. Stejně zjistíme, že i tatík je naživu a bojím se, že to spadne k popcornové zábavě, zatím ale mám naději a věřím, že to půjde jiným směrem. ()

Navždy (2021) (S02E02)

Určitě seriálu prospělo, že se Baba Voss dostal z vězení a to dokonce i s nečekanými spojenci. Závěrečných dvacet minut bylo super. Teď jsem fakt zvědavý, jak to bude pokračovat. ()

Kompas (2021) (S02E03)

Rozjíždí se to dost slušně. Nečekal jsem, že v každé epizodě nám zemře vždy nějaká důležitá postava. Politické hrátky se mi také líbí a nové postavy jsou zajímavé od samého začátku, svět se nám navíc pěkně rozrůstá. Seriál má z čeho těžit. ()

Věrostrážce (2021) (S02E04)

Určitě to bylo pomalejší než minulé epizody, ale stále dechberoucí a je to pastva na oči. Ta výprava je zkrátka super a herecké výkony taky, takže i tak dávám plné hodnocení. ()

Slavnostní večeře (2021) (S02E05)

Malinko jsem čekal od velkého shledání trochu více. Přece jenom jsme čekali na to, až se celá rodina opět setká, asi jsem čekal trochu jiné rozhovory. Ale v rámci možností stále dobré :-) ()

Pravda o jednorožcích (2021) (S02E06)

Opět výborné zvraty a napínavost až do samého konce. Jsem zvědavý na válku a poslední dva díly! ()

Královnina řeč (2021) (S02E07)

Asi jsem nečekal, že nás čeká tak rychlý úvod a Královna tak rychle po minulém díle přijde o moc. Na druhou stranu se děj posunul a stoprocentně ještě o ní uslyšíme. Ona má plán. Na bitvu se těším, závěr parádní. ()

Sladké sny (2021) (S02E08)

Bitva se rozhodně povedla, byla nápaditá a dokázala vtáhnout. Tenhle díl měl opravdu filmový nádech a hrozně moc jsem si ho užil. Celkově druhou řadu hodnotím velice kladně, je pravda, že jsem čekal úplně něco jiného, ale dost to u mě nahoru tlačil Lord Harlem, který mi v mnohých věcech připomínal Malíčka. Na třetí řadu se těším, i když si teď upřímně nedokážu představit, o čem by mohla být. Přece jenom rozšiřování světa se v této řadě moc nekonalo, a tak je další sezóna velkou neznámou... ()

Nelehký úděl vladaře (2022) (S03E01)

Největší slabinou nové série je jednoznačně prostředí. Zatímco první i druhá řada nám nabídla velkou rozmanitost, nyní se stále nacházíme v kulisách druhé řady a dle dalších dílů to nevypadá, že by se do budoucna mělo něco změnit. Nová hrozba působí méně "uchopitelně" a děsivě, tudíž naprosto rozumím, že nové tempo nemusí svědčit úplně každému. Co si ale budeme říkat - stále je to kvalitní seriál. ()

Pozor na vlky (2022) (S03E02)

Konec epizody dává jasný příslib, že se děj posune o malinko dál. Trošku totiž přešlapujeme na místě. Máme tady vědce, který chce všechny odpálit, ale rozhodně nepůsobí zajímavěji než Witchfinders ze série první a Edo z řady druhé. A banda fanatiků tomu asi nepomůže. Zároveň postrádám v nové sérii více nových postav. ()

Tohle je tvá země (2022) (S03E03)

Už by se to chtělo hnout z místa. Fanatici by měli být vyřešení již v tomto díle, aby se děj zase pohnul o kousek dál a my poznali Královnu jak bude nyní vládnout a jak na to bude reactovat Tamacti Jun. Místo toho se ale sálodlouze kecá a polovina řady opět pryč. Závěrečná scéna opět navnadí. Něco této sérii chybí. ()

Bouře (2022) (S03E04)

Sibeth je postava, která již měla dávno zemřít. Mrzí mě, že stále přešlapujeme na místě. Vypravěčsky seriálu stále moc není co vytknout, jen je znatelné, že celá třetí série působí chuději a neprohlubuje svět See. To, co skvěle dokázaly první dvě řady, tak tato sezóna nezvládá. Temné scény, kde nic není vidět, šeď, ohrané lesy a kulisy z minulých let. Bohužel se staví na konfliktu dvou starých uskupení, i když válka proběhla již minulou sezónu. ()

Dům osvícení (2022) (S03E05)

Já tak nemám rád, když se do rádoby „středověkého“ seriálu míchají dnešní zbraně. Zápletka s bombami a klasickými devítkami mě teda hrozně nebaví. Rád bych prozkoumával současnou kulturu, svět, návyky slepých tak, jak tomu bylo v předchozích řadách. Tohle je jen jedna vleklá nuda a pár dobře natočených akčních scén to moc nezachrání. ()

Nížina (2022) (S03E06)

Tahle řada je rozhodně nejslabší, nejméně buduje celý svět See a vizuálně je nudná. Nezachrání to ani lidi-zombíci přidáni na poslední chvíli. Jednak je tato epizoda úplně jasným fillerem, na druhou moc nedává smysl. Ten, kdo nabídne rychlejší cestu, si uvědomuje nebezpečí a pak je to ten, kdo přijde i o život. Tahle řada je jak vycucaná z prstu a spojenectví záporáků mi vůbec nedává smysl po to všem, co se mezi stranami stalo v sezónách minulých. ()

Božský hrom (2022) (S03E07)

Už nyní je jasné, že do konce třetí řady nebude prozkoumáno nic nového, co by obohatilo svět See. Už půjde pouze jen o bitvy a dokončení všech dějových linek. Je to velká škoda, pač se ani nedokážu naladit na závěrečný boj, neboť mi zůstává malá pachuť po této řadě. Jako brak to ale hodnotit nemůžu. Příběhově je to slabé a už ne tolik obohacující, ale vyloženě ne špatné… ()

Vidím vás (2022) (S03E08)

Když si odmyslím veškeré problémy třetí řady, laxní budování rozsáhlého světa, absence jakýchkoliv nových aspektů, tak vlastně šlo o důstojné finále. Sice zbyl čas jen na bitvu, ale aspoň na pořádnou. Baba Voss je zkrátka velkým sympaťákem a Mamoa seriál táhne nahoru i v posledním díle série. Jsem rád, že seriál nabídl i svůj epilog s vidomými lidmi. To je směr, ve který jsem doufal. O tom měl seriál pojednávat, ale postupem času zapomněl, kam míří. Závěrečná epizoda nabídla plno emocí a mnoho rozloučení. Jsem rád, že tvůrci využili i povedené hudební téma a konečně ho prodali do seriálu. Tahle řada byla bezesporu nejslabší, ale rozloučení s postavami to bylo obstojné. ()

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (viac)