Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa allegria k tomuto seriálu (3)

Dvadsaťštyri drozdov (1989) (S01E04)

Tentokrát poprvé a snad naposledy dávám tak nízké hodnocení těchto příběhů s Poirotem, ani přesně nevím, proč se mi tenhle díl nelíbil tak moc jako ty ostatní. Spoiler: taky jsem nějak nepochopila název - proč 24 černých kosů (jsou ještě jinak zbarvení kosi?) a už vůbec nechápu přirovnání "koláče" s těmito zapečenými ptáky k ostružinovému koláči. A další otázka - že by ostružinový koláč zabarvil zuby? O tom silně pochybuji, nepletou si to s borůvkami? Ale jsou to prkotiny a Poirot a jeho spoluhráči byli brilantní jako vždy :-) ()

Detektív Poirot: Osie hniezdo (1991) (S03E05)

Pro mě jeden z nejdojemnějších dílů. A i jinak samozřejmě skvělé herecké výkony, rozehrané situace i překvapení... Dávám maximum. ()

Detektív Poirot: Nemý svedok (1996) (S06E04)

Nemá asi smysl opakovat zde chválu na vynikající zpracování případů H. Poirota. Ale málokdy je tu zmíněn i skvělý humor Agathy Christie, který se nenápadně (a proto tak účinně) proplétá jejími příběhy jako zlatá nitka. Pozor spoiler: "Kdo že mi volal?" "Slečna Emily." "Ale vždyť ta je mrtvá!" "To si s ní musíte vyřídit sám, pane." ()