Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (54)

Detektív Poirot: Nemý svedok (1996) (S06E04)

,,Non non non ještě ne Hastingsi, Bob a já to musíme promyslet." Miluju! A taky to prostředí, kde se epizoda odehrává. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Pustit si to a být tak naivní, že u toho uvařím? Pár minut mi trvalo, než jsem si uvědomila, že ten bělovlasý pán jsou vlastně pánové dva! ale jsou si fakt podobní, což? Hercule se nám v důchodu dává na zahradničení a mění se nám dabing. I když i v této verzi jsem si zvykla. Díl je standardně velmi dobrý. ()

Detektív Poirot: Smrť lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Škoda, že tady je všechno tak nějak zřejmé. Každopádně velké plus, že je zde celá parta (apitán Hastings, slečna Lemonová, inspektor Japp a Hercule) pěkně pohromadě. ()

Detektív Poirot: Diabol pod slnkom (2001) (S08E01)

A ja ja ja ja jaj! Je to pár dní, kdy jsem pod dlouhé době oprášila knihy s Poirotem a vybrala si Zlo pod sluncem. A kdy jindy je ten nejlepší čas zkusit adaptaci? Kouknout, jak postavy z knihy ožijí namísto ve vaší mysli na obrazovce. A já jsem zklamaná. Abych to uvedla. Znáte takovej ten kreslenej vtip, kdy paní stojí v kině, ruce vyhozený do výšky a vykřikuje: Ale v knize měl hnědé vlasy! No tak to jsem v hodně případech já. :D A tady vem čert, že přidaly populární postavy, které v knize nebyly (Hastings, slečna Lemonová, vyšetřuje to Japp) - není to první ani poslední díl tohoto seriálu, ale třeba proč je z Lindy Lionel? Některé postavy zmizely úplně, jiné dostaly úkol navíc, některé linky byly (byť mírně) pozměněny. Z představitelky Arleny jsem byla fakt zklamaná... Základ příběhu, to gró tam samozřejmě je, ale úplně zbytečně se mění nejrůznější okolnosti. A přitom mám za to, že se úplně v pohodě dala kniha adaptovat velmi doslovně. Cítím rozčarování, dámy a pánové a taky jsem přesvědčená, že kouknout na ten díl bez přečtení knihy, dala bych bez mrknutí 4*. ()

Smrť na Níle (2004) (S09E03)

Jeden z těch známějších případů Hercula Poirota. Já se bavila od první minuty. S knihou bohužel nemůžu srovnat. ()

Detektív Poirot: Záhada Modrého vlaku (2005) (S10E01)

Podařená epizoda. Agatha mě zase nachytala, podezření se mi vyplnilo jen napůl. Zajímavý prostředí ať už se týče vlaku, nebo toho krásnýho francouzskýho domu. ()

Schôdzka so smrťou (2008) (S11E04)

Knihu jsem (bohužel) nečetla, tak hodnotím filmový příběh takový, jaký je. A je temný a plný emocí. Pan Suchet skvělý jako vždy. ()

Halloweensky večierok (2010) (S12E02)

Suchet + Wanamaker + Halloween. Za mě tam ani ta vražda být nemusí, já chrochtám blahem. Počáteční strašidelnou dětskou párty miluju. Skvělá atmosféra. ()

Slony majú pamäť (2013) (S13E01)

Opět Suchet a Wanamaker pěkně spolu. To mě hodně baví! Zajímavý, tragický případ(y), pěkně zamotaný a pokroucený. Vizuál na jedničku s hvězdičkou, to je prostě pastva pro oči. 4,5* ()

Detektív Poirot: Herkulove úlohy (2013) (S13E04)

Dobrá atmosféra, krásné prostředí švýcarského hotelu, Suchet skvělý jako vždy... ale asi SPOILER Eleanor Tomlinson neskutečně přehrávala a kazila tak výsledný dojem. ()

Opona (2013) (S13E05)

Samotnou mě až překvapilo, jak těžce se mi dívalo na "odcházejícícho" Poirota. Poslední záběr? Dokonalý. Samozřejmě za to může i uchopení tvůrců, ale tady jde prostě vidět, že Agatha Poirota přece jen nemohla mít ráda, protože tento konec si tento malý velký muž rozhodně nezasloužil. Udělala mu ten odchod sakra těžký. ()