Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (séria)

Detektív Poirot: Dobrodružstvo Hviezdy západu (S02E09)

(epizóda)
  • Československo Dobrodružstvo Hviezdy západu (viac)

Poirot dostane pozvanie od známej belgickej herečky Marie Marvelleovej. V poslednom čase jej prišli anonymné správy o Hviezde Západu - hodnotnom diamante, ktorý kúpil jej manžel za výhodnú cenu pred pár rokmi. V správach sa hovorí o mystickom pozadí diamantu - ktorý by sa vraj mali vrátiť jeho pôvodným majiteľom. Na druhý deň vyhlási lady Yardlyová, že tiež dostala anonymné listy, ktoré sa týkajú jej nádherného diamantu - Hviezdy Východu. Keď Poirot navštívi spolu s Hastingsom lorda a lady Yardlyovcov, diamant už ktosi ukradol. Lenže Poirotovi sa to celé nepozdáva - a tak začne toto klbko záhad pomaly rozmotávať. (oficiálny text distribútora)

maoc

Zápletka trochu přitažená za vlasy, všechno ale vynahrazují inside jokes pro fanoušky série (opět cáklý Poirot jako filmový fanda, skvěle natvrdlý Hastings, Japp jako neústupný policejní pes, apod.). Hodně dobré a naivně roztomilé. ()

djbarrel

Většina Poirotovek ve kterých se nejedná o vraždu mají tendenci klesat kvalitou. Ne že by to byl takový průser, ale je to prostě slabší, víceméně o nic nejde a ani ve finále se nic nestane. Prostě taková rodinná detektivka ztraceného/duplicitního/znovunalezeného drahokamu ve které nejde skoro o nic. 75 % ()

LencaN

S02E10 - Existují dva drahokamy, Západní a Východní hvězda a ocitnou se v nebezpečí. Poirot se proto vydává hledat pohnutky, záměry a tajemství všech přítomných zainteresovaných osob. Nejvíc mě pobavila krádež kamene z krku Caroline Goodall, ale jinak tento díl nijak nevyniká. Vše je standartní, ale příběh není takovou senzací a konec byl tak trochu zvláštní. Až moc velká souhra náhod. Akorát mě tam přímo do očí bil dlouhý mužský kožich ala Leoš Mareš, bídákovi to přidalo na jeho negativním pojetí. Kdyby ten kožíšek měla žena, bylo by to o něčem jiném, ale na chlapovi to prostě vypadá jak převlek na maškarní ples. ()