Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (séria)

Detektív Poirot: Únos premiéra (S02E08)

(epizóda)
  • Československo Únos premiéra (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1990, 50 min

Britský premiér sa má v Paríži zúčastniť na konferencii na tému odzbrojenia Nemecka. Jedine jeho hlas môže zjednotiť Európu a zabrániť Nemecku v zbrojení. Premiéra uniesli. A Poirot má 32 hodín na vyriešenie prípadu. Rád by hovoril s premiérovým šoférom, ktorý je vlastne jediný svedok. Aj s veliteľom Danielsom, zodpovedným za premiérovu ochranu. Poirot rátal s tým, že únoscovia aj v tomto prípade na nejakú drobnosť zabudli - a nemýlil sa... (RTVS)

PhillM.

Když se Agatha pustila do vysoké politiky, většinou mě to nebavilo (Nástrahy zubařského křesla). Zde se to však podařilo o něco lépe, a to i přes to, že s těmi separatisty ze smaragdového ostrova mi to přišlo trošku příliš. Díl je navíc orámován typickým Herculovým problémem s příbíráním na váze a z něho plynoucími hádkami s krejčím (Já jsem nepřibral - to váš metr se scrvkl! / Krejčí je umělec. A na ty je třeba být přísný.), což potěší a na hodnocení přidá. ()

xxlch

Autogram

Politická zápletka takejto kriminálke veľmi nesvedčí aj keď sa zabŕdlo do citlivých britských záležitostí a bolo to s náležitým hudobným podmazom. S očakávaným a pomerne vlažným vyvrcholením ma to nijak neohúrilo. –––– Neplatíme pana Poirota za to, aby myslel. –––– Nejhorší fanatik je tichý nenápadný fanatik. ()

HiddenDragon

Serie a epizoda: S02E08. Tentokrat vice politicky dil, kdy je nejdriv postrelen a pak unesen angl. premier. Na radu Jappa vlada najima Poirota, ktery zahadu resi po svem. Kolegum dela vrasky, protoze ti nemysli tak dopredu jako on a vysetrovali by radsi uplne na jinych mistech. Ale Poirot ma cich, ktery ho vede spravnym smerem. [spoilery!] Dil je sice lehce zdlouhavy, ale zas natukne zcela jine spektrum problemu nejen tehdejsi doby - a to vztahy Anglie a Irska. Vlastne se jedna o pocatky IRA. Jen si clovek jako ja opet rikal, jestli to je dle reality te doby (30. leta), protoze bezpecnostni opatreni naprosto zcela zadna :) Aby se v dnesni dobe takto amatersky dopravoval vysoky clen vlady, to neexistuje :) ()

chelseaman22

O žádné epizodě s Poirotem nelze říct, že by se vyloženě jednalo o přešlap. Únos prime ministera má jen jedno chybu. A totiž skutečnost, že propracovaný děj by se mohl (nebo měl?) natáhnout na stopáž ke stu minutám. Protože kompozice padesáti uběhnu vších minut je ve stylu: 15 minut problém, 30 minut (někdy pro diváka těžko objasnitelná) Poirotova dedukce a 5 minut "pořešení" a zatýkání. Konkrétně v tomto počinu divák absolutně nemůže uhodnout, kdo že je viníkem. Jedno z prvních vyloženě politických témat řešených Poirotem lze směle označit za nelogické a i pro Poirota neřešitelné. 71% ()