Hastings s Poirotom sa už dlho tak dobre nezabávali. Monopoly je úžasná hra a každé prerušenie môže jej očarujúce napätie celkom prerušiť. Vie to aj uhladený riaditeľ londýnsko-šangajskej banky Lord Pearson, ktorý si však už nemôže dovoliť strácať čas. Jeden z vysoko vážených zákazníkov banky, pán Ling záhadne zmizol bez stopy po tom, ako sa s Lordom Pearsono dohodol na predaji mapy, na ktorej je vyznačená dávno stratená baňa s náleziskom striebra. Kto iný ako Poirot môže do tejto záhady vniesť viac svetla. Naviac, ak bol pán Ling nájdený zavraždený a prvým podozrivým sa stal mladý maklér. Poirot má však na tieto záhady mimoriadne vytríbený čuch už dobre vie, že veci sú komplikovanejšie ako sa na prvý pohľad zdajú... (oficiálny text distribútora)

orkadimenza

Často mám ve svém životě večery, kdy si říkám, že před odebráním se na kutě by lepší než nějaký film se standardní dvouhodinovou stopáží mohl být díl seriálu, popřípadě něco podobně dlouhého. A tak jsem jednoho večera zvolil 50-minutový Ztracený důl Hercule Poirota. Ovšem byla to právě kratší stopáž, která uškodila klasickému poirotovskému formátu v téhle epizodě zasazené do prostředí čínské čtvrti. Zkrácení na bezmála polovinu času tak plynulo v přímočarou zápletku bez nějakých vedlejších oklik ve scénáři, a působení šedých buněk bylo zkrouhnuto na minimum, namísto ničím nepřekvapivé detektivní práce. Překvapivým tak zůstal pouze konec, ale to není oproti jinému dílu Poirota žádná výjimka. Belgickému mistrovi proto příště prosím dopřát více času a ideálně nějakou zajímavější zápletku, která z diváka nevyšumí hned další ráno po zhlédnutí. ()

PhillM.

Jo jo, zábava na place! Poirot má bankovní krizi, Číňan má kníry a v saku díry po noži, Hastings drží hlavu i kostky v dlaních nad Monopoly, Japp má zase jednou hodně jasno... a v hlavě přitom temno. Vtipná a zábavná poirotovská jednohubka. ()

PavelZava

Vyšetřování případu vraždy Han Wu Linga je přerušováno Monopoly, které H.Poirot s Hastingsem hrají, a nebo možná, že je to naopak, vyšetřování vraždy Han Wu Linga přerušuje Monopoly, které hraje H.Poirot s Hastingsem. Hercule Poirot kontroluje stav svého bankovního účtu a reklamuje jeho stav: Vždycky nechávám na účtě 444 libry 4 shillingy a 4 pence ! ()

Jacques-ds

Výborný díl, jeden z nejlepších. Krom skvělé zápletky se zde odehrává i bitva v Monopolech, která činí celý díl zábavný a rozhodně ne nudný, jak se zde objevilo. ()

Lupes

Opět jedno z nejtrapnějších "přiznání" poirotovské série bez ambicí důkazního charakteru. Tentokrát doplněno čínským podsvětím, které ovšem Poirotovi nesluší. Malé šedé buňky patří do aristokratických sídel, ať už viktoriánských nebo novodobých, a pouhý pohled do City nestačí. Situaci zachraňuje trocha humoru kolem vášnivě hraných Monopoly a investic slečny Lemonové a kapitána Hastingse. Inu, jaký jiný kolorit také zvolit, že? ()

rivah

Ukázány moderní techniky policejního sledování. A Poirot hraje úspěšně s partnerem Monopoly....Poirot uhodne viníka podle toho, že jednou řekl, že čínského obchodníka nikdy neviděl - a pak kategoricky prohlásil, že ten zabitý není onen obchodník....? ()

karlee

Docela dobré zpracování, baví mě dialogy při Monopolech, počet podezřelých je tak akorát, divák má k dispozici všechny fakta. Jenom bohužel předloha je zase dost přitažená za vlasy, zejména bych tak úplně nespoléhal na reakce kuřáka opia po probuzení vedle mrtvoly. ()

maoc

Jeden z nejvtipnějších dílů, který Poirota uvádí do nejedné pro něj netypické situace. Líbí se mi byť jen sledovat, jak se s nimi tento autista vyrovnává. Detektivka tentokrát také dobrá a hlavně přístupná pro diváky, protože stopa je opravdu jasná, jen ji odhalit :) Do toho ještě Japp a jeho nové, stoprocentně funkční metody a lehce exotické prostředí čínské čtvrti. Velmi dobrý díl. ()

xxlch

mosem

Poklidná klasika. Záběry moderní policejní práce vyvolávají úsměv, v tomhle díle více než samotný Poirot. Krátký díl, který s poměrně strohou látkou vystačil tak akorát a oproti některým dílům je sice řešení dílem náhody, ale není v něm nic "nadpřirozeného". ()

LencaN

S02E04 - Víc mě bavilo sledovat souboj Poirota a Hastingse v Monopolech než hledat vraha v čínské čtvrti. Zápletka nakonec byla slušná, ale opravdu mě moc neupoutala. Díky profesní deformaci jsem ale se zájmem sledovala prostředí banky, kam si šel Poirot zjišťovat stav na svém účtu a stěžovat si, klobouk dolů před bankéři bez počítačů :) ()

chlievik

Na krátku epizódu je to jedna z najlepších častí. Hovorím na KRÁTKU, jednohodinovú epizódu. Jednohodinovky bývajú poslabšie. Ale chvejúce sa boky miss Lemonovej a očarujúci vtipný mozog Hercula Poirota môj zrýchlený tep nenechajú dlho otáľať. Keď sa miss Lemonová vždy tak jemnučko pobavene usmeje, som z toho na mraky, hoci má ženuška už možno aj päťdesiat, čo nie je moja váhová kategória :), a keď Herkulís zas vzbudí vo mne zvedavosť zo záhady, ktorú predostrie, niet čo dodať, a pozerá sa Poirot. V hentejto epizóde som odhalil vraha už po piatich minútach (..použil som OKREM INÝCH TECHNÍK aj analýzu reči tela, tváre, očí...), a potom som si už len vychutnával, ako mi fakty do seba začínali stále viac zapadávať, vedel som, že ten právnik je len nastrčený, myslel som si, že má za lubom len obchody, nie na svedomí vraždu, ani celý plán, na to vyznieval príliš nevinne a dobrácky, a ten ťulo s kufrom peňazí, o ňom bolo jasné, že ide vo veci, ale tiež to nemohol byť vrahom, až príliš primitívne by to bolo. Číňania samotní boli viacerí, tým pádom neposkytovali žiadneho kandidáta, a nebolo ani pravdepodobné, že by nám réžia odhalila zrazu nejakého čínskeho gangstera, ktorý to všetko zosnoval, avšak bolo jasné, že v tom ten gang ide, ale nemá medzi sebou hlavného aktéra. Ostával len jediný človek, ten bankár, avšak "plot" som si nedomyslel správne, vždy totiž vymyslím niekoľko verzií, ale ani jedna mi presne nezapadne, lebo keď premýšľam ako to celé bolo, zvyčajne ešte nemám všetky fakty odhalené, a možno nemám dostatok šachovej kombinačnosti, ale tušenie mám častokrát dosť presné. Intuícia mi funguje, analýza slov, pocitov, tá ma neoklame, metóda eliminácie vsadená medzi intuitívne videnie detailov. Myslel som si len, že banka je skrachovaná, a to je dôvod, prečo nemá Poirot na účte peniaze, a preto sa aj ten bankár snaží získať si peniaze, aby vykryl svoje dlhy, prostredníctvom striebra, čo nebolo presné, ako vravím: detaily mi niekedy nesedia, ale intuícia ma neklame. V dvojhodinových príbehoch mám ale menšiu pravdepodobnosť, že prídem na kĺb záhade. Táto jednohodinovka bola však skvelá. ()

Petsuchos

Spoilery: Proč by si falešný Wu Ling černil zuby, když stejně nikdo nevěděl, jak vypadá (nebýt posléze fotky od úřadů), natož že má černý zuby, ale tady je to stopa. Poirot špekuluje, že je podivný, že na recepci Wu Ling žádal o sirky, když je měl v kufru. Tak né asi, to je naprosto logický, kdyby je měl při sobě, tak na recepci nežádá. Ale proto, že si je třeba zapomněl v tom kufru, požádat recepčního o zápalky bylo jistě tisíckrát rychlejší a jednoduší (nehledě, že tak získá krabičku zápalek navíc). Ale tady to bude opět stopa, že jde o někoho jiného.. Pearson taky mohl jednoduše negovat Wu Linga v hotelu, protože si s ním dopisoval, jak říkal, musel tedy umět anglicky, ale tenhle zjevně neuměl ani slovo. Já vím, proč na ty detektivky již nějakou dobu nečumím, protože neodráží realitu, ale fabulaci autorovu, aby mu to na konci do sebe aspoň nějak jakš takš zapadlo, no nic. ()