Agatha Christie's Poirot - Season 4 (1992) (séria)

Detektív Poirot: Vraždy podľa abecedy (S04E01)

(epizóda)
  • Slovensko Vraždy podľa abecedy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1992, 1 h 43 min

Poirot má o starosť navyše. So zločincami už čosi zažil, ale prípad, ktorým sa zaoberá teraz, ho prekvapuje a zároveň desí. So železnou pravidelnosťou totiž Poirot dostáva oznámenia o plánovaných vraždách podpísané šifrou ABC. Páchateľ nenecháva nič na náhodu. Mená obetí a miesta útokov nasledujú neomylne v abecednom poradí. A aj keď je Poirot a inšpektor Japp informovaní, páchateľ im stále uniká. Obetí stále pribúda a vrah úraduje ďalej. Čas hrá proti nim, ale Poirot už odhalil súvislosť medzi zavraždenými. Všetky obete navštívil skromný podomový predajca. (STV)

tribican

Jedinečný britský humor, geniální zápletka, perfektní provedení. David Suchet dodává celému filmu osobitou atmosféru. Kudos! 90 % ()

Mr.Neutron

Poirot skvělý jako vždy, Hastings vtipný a mírně, ale opravdu jen mírně podprůměrně inteligentní, aby měl radost i páter Knox. V tomto díle je věnována poměrně značná pozornost jednomu z podezřelých, přičemž práce s kamerou odpovídá jeho psychickému rozpoložení. Zápletka sama o sobě geniální a není divu, že se stala inspirací i pro jiné tvůrce, např. Jack Reacher. Jedinou slabinou tak zůstává mizerná obrazová kvalita snímku a levná výprava. Holt se to točilo v době, kdy se ještě šetřilo. Vhodný doplněk nedělního odpoledne. Poselství: 8/10 obchodních cestujících doporučuje k odreagování návštěvu biografu ... ()

vecnaAmbra

Za záverečné odhalenia a sympatické rozhovory- Poirot-Hastings-Japp by som dala aj za tri, ale 89 percent je podľa mňa strašne nadhodnotené. Naozaj som od toho čakala omnoho viac a miesto toho som sa väčšinu času dosť nudila, čo u Poirota nie je pravidlo. Už aj v popisku k filmu spomenuté pančuchy boli faktorom na ktorý Poirot prišiel skoro po hodine, dramatizujúca hudba ma nedokázala vytrhnúť z pocitu nezaujatia. Možno viacerí hodnotia vysoko vďaka knižke, ktorú majú tak radi, neviem. Každopádne aj keď Poirot je opäť natočený dobre, asi si potrebujem od neho trocha oddýchnuť. ()

hypnos11

Pozor, minispoilery! Když jsem si to pouštěl, říkal jsem si, že vím, o co tam půjde. Když se před koncem ukázalo, že vrahem je ten, ke kterému vedly celou dobu všechny stopy, byl jsem poněkud překvpaen a zklamán. A hned na to film vythál eso z rukávu - překvapil mě podruhé, když se ukázalo, že všechno bylo tak, jak sjem si původně myslel. Podané to bylo tak umně, že jsem mohl jenom uznale pokyvovat hlavou nad tím, jak se mnou tvůrci vypekli ()