Legendární nadhazovač Detroitských Tigrů, Billy Chapel, byl vždycky lepší v baseballu než v lásce. Po strašné sezóně, která by mohla být koncem jeho kariéry, mu přítelkyně Jane (Kelly Preston) oznámí, že odchází. Billyho kariéra i láska jsou na hraně a on musí znovu dokázat co v něm je. Každým nadhozem se dostává blíž k nejdůležitějšímu rozhodnutí svého života. (oficiálny text distribútora)

Solly

Myslím, že se jedná o velmi dobrý snímek. Není sice založen na nijak brilantním scénáři, ale jeho stavba a některé režijní nápady z něho dělají velmi napínavý (baseball) i romantický (flashbacky) film. Možná je to tím, že baseball se mi moc líbí (přestože nejsem opravdový znalec), ale kdyby nebylo tak zbytečně tlačeno na pilu v závěru (poslední pálkař a poslední míček vyklouznutý z rukavice) možná bych přemíšlel i o té poslední hvězdičce. ()

smack

Kevine člověče tak co blbneš, jednou hraješ catchera pak nadhazovače, už si v tom udělej jasno, jakej baseballovej post chceš hrát:)) ()

waska

Silné drama podtržené skvělým výkonem Kevina Costnera. Jeden z jeho lepších filmů. Nechápu proč byl v Americe tak špatně přijat, zvlášť když jde o jejich národní sport. ()

selier

I přesto, že baseball jsem nikdy neměl moc v lásce na mě tento film udělal dojem. Costner svou roli zahrál na jedničku a Kelly Preston taky. Musim uznat, že chybělo malo k breku :) ()

aLCaP0Ne

Nikdy som nesledoval baseball, takže to bola pre mňa naozaj trefa vedľa. Samotný príbeh ale poskytne každému športovému fanúšikovi famózny zážitok o láske k športu, k životu atď.. 80% ()

danny_21

Kevin Costner a role ve sportovní dramatu, je už zajeté spojení. Možná Hra snů je tím lepším, co tento žánr nabízí, přesto příběh je čitelný, romantická linie naivní a místy šlape vatu. Celé to drží nad vodou baseball a Costner, žádná sláva, pane Raimi, nevím jestli tento žánr je tím pravým ořechovým - 60 % ()

lakart

Pokud Američané chtějí natočit nějaký film ze sportovního prostředí a obsadí tam Kevina Costnera, nedopadají takové filmy vůbec špatně a ani tento snímek není výjimkou. Dobře se na to kouká i přes předvídatelný konec. 75% ()

boni

Mimořádně příjemný snímek a vrchol Costnerova baseballového trojlístku. Ani nevím, proč mám zrovna Costnera tak rád, neb to nějak extra výjimečný herec není, ale asi proto, že si vždy uměl vybírat role. Já si snad nepamatuji film, ve kterém by mi nesednul, a navíc tady mu zdatně sekunduje Kelly Preston, jíž to opravdu hodně sekne (věk 37 v době uvedení by jí asi nikdo nehádal). Hra snů je filmovou limonádou ve sportovním hávu s ladně přehozenou romantickou šálou a dramatickou baseballovou čepicí, tedy filmem, pro které mám zvláštní slabost, a díky tomu se u mě postupem času propracovává až k statusu „srdcovky“ a dříve či později k logicky vyplívajícímu plnému hodnocení. Tenhle film se prostě musí líbit každému, tedy pokud zrovna nejste fanda Yankees. ()

Dantte..

Hezky zpracovaný příběh jedné fiktivní legendy baseballu se skvělím Kevinem Costnerem. Atmosfera filmu je velmi ponurá a naprosto vás vtahne do děje. "For Love of the Game" 90 % bravo Raimi !! ()

celticek

Costnera mám rád, ale toto je teda hodně přitažené za vlasy. Moc přeslazená romantika. Na můj vkus málo sportu a víc řešiček vztahu a zranění ruky. Navíc to ani není dle skutečné události. Spíše rodinný film. ()

e.Boďo

Výborná športová dráma, ktorá má síce jednoduchý príbeh s očakávaným smerom, ale jeho plynutie formou retrospektívy vypĺňanej počas diania baseballového zápasu je nesmierne zaujímavé a originálne. Scény so súkromného života hlavnej postavy a jeho vzťahu vôbec nehrajú druhé husle, práve naopak, nádherne dopĺňajú priebeh zápasu a zvýrazňujú už aj tak dosť vybičované emócie súvisiace so športovým výkonom a fungovaním postavy vo svojom klube. Herecký výkon K. Costnera je výborný, veríte mu každú fyzickú, ale aj duševnú (plynúcu zo spomienok) bolesť. Nezaostávajú ani vedľajšie postavy, parťák C.K Reiley, tréner J.K. Simmons a samozrejme ani priateľka v podaní K. Preston. Dej je pretkaný veľmi príjemnou hudbou, vrátane jemných gitarových sóličiek (spomenul som si na Thelmu a Louis s Zimmerovou hudbou). Nebudem sa brániť pozrieť si v budúcnosti tento super film znovu. ()

megajalec

Toto tu už bolo a nie raz. Príbeh presne podľa šablóny, nehovoriac o americkom konci. Páčili sa mi zápasy, najmä to zakončenie súboja, to malo grády. ()

Hrus

Pro mě nejlepších sportovní film. Raimi je borec a na Kostnera s Preston se pěkně dívá. A jestli jsou tam nějaká klišé? Je to sportovní film s trochou romantiky, já přímo vyžaduju klišé! ()

ForzaJuve

Jenom několik zajímavostí pro ty, kdo se v baseballu až zase tolik neorientují. PERFECT GAME je situace, kdy nadhazovač nepřipustí ani jeden "Hit" soupeřových pálkařů, ale navíc nesmí pálkaři dopustit ani automatický postup na 1. metu pomocí "Walk" (4 špatné nadhozy), "Hit by pitch" (trefení pálkaře nadhozem) nebo jako následek "Error" (chyby v poli, bez které by došlo k vyautování. Tyto 3 předchozí situace se nepočítají jako "Hit", ale i tak nesmí u Perfect Game nastat! Pokud nadhazovač nedopustí "Hit", ale přesto se na základě výše zmíněných situací posune jeden či více pálkařů na metu, nejedná se už o Perfect Game, ale o tzv. NO HITTER. Zaznamenat Perfect Game je pro nadhazovače nesmírně obtížné, s trochou nadsázky by se dalo říci, že i skoro nemožné. Během 133 sezon MLB (Major League Baseball) se to povedlo pouhopouhým 17 nadhazovačům, což dává průměr přibližně 1 Perfect Game za 8 let nebo 1 Perfect Game na 11 000 zápasů!!! Tohle samo o sobě hovoří o její naprosté raritnosti. I přesto se však v roce 1880 stalo, že během 5 dnů byly zahrány 2 Perfect Games. Další však byla zahrána až za 24 let v roce 1904. Nejdelším obdobím mezi 2 Perfect Games je potom 34 let (1922-1956). 8.října 1956 zahrál Perfect Game nadhazovač Don Larsen v 5. zápase Světové Série (finále MLB) mezi New York Yankees a Brooklyn Dodgers, což je přesně ta Perfect Game, na kterou vzpomíná komentátor v tomto filmu. Je zde také vzpomínáno na Světovou Sérii 1984, ve které Detroit Tigers zvítězili. I ve skutečnosti tomu tak opravdu bylo, Detroit porazil 4:1 na zápasy San Diego Padres. Zatím poslední Perfect Game byla zahrána Randy Johnsonem (Arizona Diaminbacks) 18. května 2004. Již zmiňovaný NO HITTER je taktéž velmi ceněný a poměrně vzácný, ne však tak jako Perfect Game. Od roku 1875 do konce sezony 2008 jich bylo zahráno 257. ()

Callie

Díky tomuto filmu jsem konečně pochopila jak se hraje baseball , teda asi. Hezký cajdák , prokládaný vzpomínkami. Charismatický Costner mi docela sedl a trefil se mi do nálady. ()

imaginer21

Na tenhle film musí člověk dospět. Když jsem jej viděl ve svých 12 letech, po prvních dvaceti minutách jsem ho vypnul a pamatoval si ho jen jako "ten, kde je Costner pořád smutnej". Jenže ono to má mnohem hlubší vnitřní dotyk, když to procítíte v pravém věku. Raimiho decentní režie, pozvolné vyprávění a Costerovy vnitřní dialogy postupně směřují k jedinému logickému závěru a ač baseballu nerozumím víc jak ajťák jízdě na koni, to podstatné, což je dát do svého snu všechno a učinit okamžik co nejvýjimečnějším, jsem jasně pochopil. Chybělo možná přeci jen větší tempo, nebo naopak rozvinout existenciální rozměr životního cíle. Ale krásná Kelly Prestnová a Costnerova pevně charakterní póza celý film utáhly i beztak na nesírně vysoké lati. ()