Keď sa teroristi snažia ovládnuť let Berlín-Paríž, tichý mladý americký druhý pilot sa snaží zachrániť životy cestujúcich a posádky a zároveň nadviazať prekvapivé spojenie s jedným z únoscov. (dixx)

JenYu

Pusťte si tenhle film po nějakém americkém s podobnou tématikou. To bude jako rub a líc. Děsivě a hnusně realistické. Ačkoliv ke konci se prvotní švih vytratil, stejně mi film na dlouho zůstane v hlavě. Přežít, ale za jakou cenu...? ()

Adrii

Konec. Taková byla moje ironicka reakce na konci filmu. Druhe slovo bylo odpad. Dalsi nasledovaly slova jako ztrata casu, zbytecna prace se stazenim filmu apod. Nakonec jsem se preci jen uchylila alespon k jedné hvězdě, ale to pouze za pomerne dobry vykon Josepha Gordona Lewita. A taky proto, ze jsem viděla uz i horsi filmy. ()

Thailon

Nerozumel som chovaniu únoscov a ani chovaniu pilota. V tom strese a s tym adrenalínom asi zrejme stačilo eliminovať prvého únoscu a bolo by vyriešené. 2* dávam za prvú polovicu filmu, kde tu nervozitu človek prežíval od safety control uz v terminály. ()

Sebule

7500 bylo přesně takové, jaké jsem čekal. Hodně napětí a v celku fajn herecké výkony. Prostřední část byla výborná, ale ke konci už mi přišlo, že film vaří z vody. Jinak na jedno zhlédnutí určitě fajn. Bavil jsem se, akorát ten konec mohl být o něco lepší. Hodnocení: 6/10 ()

Ja.Malachi

..na margo hodnotitelom:Arsenal83 a livingdead...-chcel by som vás vidieť na jeho mieste...straašná frajerina je to komentovat spoza obrazovky že?...a chcel by som ta vidieť ako by si reagoval ty ked by ti zabili osobu ktorú miluješ -matku tvojho dietata pred tvojimi očami a ty by si s tým nemohol nič urobiť!!!..teraz zafrajerujte..hmm? ()

jerry737

Jeden večer člověk koukne na Armadu mrtvých, u té překvapen jak vysoké má hodnoceni asi 56% … A protože si chce člověk spravit chuť mrkne na tohle a to má jen 59% … to hodnocení tady je bullshit ()

starydivak

Krátké, úderné, klaustrofobické. Na ČSFD podceněné. Trhaný film s uvěřitelným začátkem, dějem i trochu nudným a znepokojivým zakončením. ()

motyka52

Další z kategorie filmů, které se odehrávají na malém uzavřeném prostoru. Bohužel je tady příliš vidět, že jde o příběh fiktivní. Což se nejvíc pozná na tom, že se postavy chovají zhusta nelogicky, nesmyslně, emoce jim fungují zcela jinak než většině lidí, motivace k jejich chování je nejasná. Navzdory tomu to úplný průser není, v některých momentech je 7500 opravdu napínavý a dramatický film, prostředí kokpitu působí atraktivně a uvěřitelně. U filmu dlouhého 80 minut by ale člověk na konci neměl mít pocit, že se to trochu táhne a scénárista šlape vodu. ()

ZuziBoss

Docela koukatelný drama/thriller. Byla jsem napjatá od začátku až do konce. Občas byly zbytecné sáhodlouhé pasáže mluvení. Film je nicméně zajimavý tim, že vám je celý teroristický únos letadla ukázán pouze z kokpitu. Vubec se nedostanete na palubu letadla. To mě bavilo. Konec bych asi víc vyšperkovala, ale zase to nebyla typická odrhovačka typu pilot=hrdina. Je to i tak trochu psycho. Absolutne jsem se vžila do role pilota a bylo mi fakt úzko a nedobře. Dala bych 85%. ()

ezop1012

Tak toto bola bomba dráma, avšak takéto typy sa dajú pozrieť len raz, potom, keď človek už pozná dej a vie aj, ako sa to skončí, tak to už nie je ono. Filmu nemám, čo vytknúť, amíci by nikdy nevedeli urobiť takýto film, asi jedine vo by som mu vytkol je, že stačila jedna možno dve scény, hoci aj minútové, kde je vidieť lietadlo cez deň, ako letí v slnečnom počasí a s kvalitnou dramatickou hudbou. Musím, ale uznať, že asi takto by vyzeral reálny únos. Spojler: inak ten pilot dopadol veľmi zle, v podstate sa mu zrútil svet, dúfal som, že jeho žena prežije, ale aj mal zlu predtuchu, že ju teroristi chytia z zabijú... ()

Zaks

Zaujímavý film s fajn kokpitovou kamerou, občas aj slušne napínavý s minimalistickou ale dosť vzrušujúcou akciou. Miestami sa naopak vliekol a záver bol tiež len taký nedovarený. ()

darius1706

Takhle - na konci jsem váhal mezi dvěma a čtyřmi hvězdami. Bez legrace. A chvíli jsem myslel, že to bude i plný počet, ale popořádku. Tak předně - pokud jste film neviděli, tak dál nečtěte, protože díky jednoduchosti jeho zápletky a faktu, že je to vlastně celé téměř realtime, tak cokoli napíšu, vyzradí děj. No a teď k hodnocení - velmi se mi líbil nápad pojmout film jako realtime záběr do kokpitu a ani o metr vedle (vlastně až na úplně poslední scénu, ta byla o metr vedle). Nicméně to bylo jeho silnou a zároveň málem pohřbívací stránkou zároveň. Protože v tom případě, kdy máte 2x2 metry prostor a jednu malou obrazovku, musíte sakra dávat bacha, abyste vyprávěli poutavý příběh, ale zároveň to nepřeťápli. A také je strašně těžké vypěstovat v divákovi nějaký vztah k postavám. A to se, bohužel, filmu nepovedlo. Takže proč byl film dobrý? No, sledujeme v reálném čase let od naložení zavazadel až po jeho přistání, kdy se odehraje teroristický útok, jsou tam mrtví a je tam i hrdinství pilota, až po zásah policie. Atmosféra by se první cca půlku filmu, možná 2/3 dala krájet a nechtěl bych být v kůži pilota a rozhodovat o životech lidí za sebou. I finále jako takové bylo fajn, ve své syrovosti, kdy jste vlastně jen hříčkou děje (myslím v kůži pilota) jak teroristů, tak nakonec i té policie. Tady by to bylo za plný počet. Jenže - tvůrci dospěli k názoru, že to samo o sobě není dostatečně cool, tak tam propašovali několik naprostých debilit. Tak předně - nechat si v kokpitu teroristu a neumlátit ho, či alespoň nedobít tak, aby se nemohl probrat a celkem klidně převzít letadlo, byl fakt fail, že jsem myslel, že to v tu chvíli vypnu. Navíc celá tahle "zápletka" měla, podle mě, jediný důvod, aby se jako ten mladej terorista mohl ukázat jako klaďas. Což byla další naprosto zbytečná zápletka, nehledě na to, že pokud by mi někdo před očima zabil manželku (nebo přítelkyni, se kterou žiji a evidentně jí mám rád), tak to závěrečná až zamilovanost byla úplná debilita. Díky těmto dvěma zápletkám jsem to viděl na 2 hvězdy. Ale do rána se mi to rozleželo, jsou to horší 4. Být to opravdu jen o tom, že uhájil kokpit, přistál a počkal na zásah, byl by plný počet. Škoda. ()

VincentFunG

Problemom tohoto filmu je, ze je prilis realisticky a tym padom zbytocny. Naucil sa nieco hlavny hrdina, okrem toho, ze o vsetko prisiel a uz si zrejme nikdy nesadne do lietadla? Dosiahol nieco svojou ludskostou? Alebo uvedomil si mlady terorista, ze terorizmus nie je spravna cesta? Mozno by aj, ale uz to nestihol. Chvilami to je napinave, ale kedze to nikam nevyusti, tak zostane len pocit strateneho casu. ()