Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Paldiny

Dilema či ide o remake alebo pokračovanie je zbytočná, Evil Dead 2 ignoruje udalosti prvého dielu, s určitosťou ho tak môžeme uznať za remake. V porovnaní so starším bráškom druhý Lesný duch (ako ho radi voláme) prešiel niekoľkými zásadnými zmenami. Okrem toho, že sa z Asha, utiahnutého teenagera, stal akčný hrdina, žánrovo film opúšťa hororové vody. Je tu síce pár vypätých okamihov, ale celkovo ide o akúsi morbídnu komédiu so schizofrenickými úletmi. Prvá polovica má pekelné tempo, máme tu Asha, jeho snúbenicu, potom už len Asha, snúbenicu totiž posadol démon a tak stratila hlavu. Keby som pokračoval nasleduje konfrontácia Ash vs hlava snúbenice, Ash vs telo snúbenice a vo finále Ash vs Ash. Toľká spŕška bizarných, úchylných a najmä vtipných momentov neprestáva udivovať, kým nedôjde na druhú polovicu. S príchodom ďalších postáv dianie na plátne zamrzne a štedrejší rozpočet začne byť rovnako na obtiaž. Raimi sa snaží o veľkolepejšie uchopenie svojho dietka, lenže trikovú stránku nezvláda, čím sa vytráca kúzlo úvodných 40-tich minút. Prvý Evil Dead vsadil na atmosféru a vyšlo mu to, druhý vsádza na humor, lenže miestami pôsobí preplácane a nedokáže baviť po celý čas. Stále ale lepšie ako úplný odklon do komediálnych vôd aký si nás počkal s nástupom armády temnôt. ()

listr

Spíše komedie než horror, ale taky jsem se parkrát lekl. Hrátky hlavního hrdiny na kočku a myš se svojí vlastní rukou stojí za shlédnutí, ani neuvěříte čemu se zasmějete. ()

Klay

Nejdokonalejší práce dua Raimi/Campbell a jestli ne nejlepší, tak určitě nejstylovější horor let 80. Oproti jedničce sice ubylo krve i strachu, ale po filmařské stránce je to dílo mnohem vyspělejší. Raimi upustil od striktně hororové atmosféry, přidal více akce, černý humor, kopu hlášek, nádech fantastična, Ashe přetransformoval v superhrdinu a navíc ta motorovka...to se musí vidět. ()

Spectre

Po hororovej jednotke prichádza odľahčená zábava (niečo na štýl Jacksonovho debutu, ale omnoho kvalitnejšie). Herci sú na tom o stupienok lepšie a film je už natočený takpovediac profesionálne, čím stratil kúzlo jednotky, ale keď sa k tomu pridal neuveriteľne nechutný čierny humor, tak si stále drží vysokú úroveň. Pri jednotke som bol v napätí, tu som sa trhal od smiechu. Najviac sa z filmu pamätám na dve krátko po sebe idúce scény: prvá s motorovou pílou a druhá keď sa Bruceovi "vysmieva" všetok inventár miestnosti - to je doslova na neudržanie a už len za tieto scénky stojí za to dať 5* ()

spiritus

No je snad něco klasičtějšího a béčkovějšího mezi horory než toto ?? Ne není. Černý humor a nechutnosti na každém kroku.Sem tam přeběhne mráz po zádech, sem tam se vyloudí nenucený úsměv. Proč si na něco hrát?? Takto to bohatě stačí. Bez zbytečných vytáček a obezliček (whow). Prostě klasa jak má být ()

evil_ryu

Keď kreativita násobne predčí rozpočet. Vrchol béčkovej tvorby 80. rokov. Vďaka Raimimu a jeho výtvoru som sa začal zaujímať o kinematografiu ako takú. 5* ()

Milky.

Nejsem si jistý jestli to bylo zamýšleno jako remake nebo jako pokračování. Prvních 7. minut připomíná spíš takové klasické "v minulém díle jste viděli" podle poměněné jedničky a pak se to odvíjí úplně nově. Jenže jak byla jednička fajn horor a příjemná podívaná, tak tohle byla vyloženě kokotina. A kromě finále (když už Bruce konečně nasadí motorovou protézu) absolutně nechápu čeho se snažil Raimi dosáhnout. Hovadina. Dávám hvězdu za božského Bruce a motorovou ruku, nic jiného si tu chválu nezaslouží. Absolutně nechápu jak může tolik uživatelů dávat takové vysoké hodnocení. ()

mosnak

Ano,po těch dlouhých letech můžu s klidem říct,že je to ve skutečnosti blbost,ale krásná blbost :-) Vždycky když vidím tu zmutované mrtvoly (nebo co to je), tak se musím smát, když vidím to lano,které je drží nad zemí :-))) 65% ()

Mikino00

Až po shlédnutí tohoto, jsem docenil jedničku, tentokrát se jedná o komediální horor, který je zábavněji rozveden až ve trojce, tady jsem jen obracel oči v sloup a párkrát se lehce pousmál. ()

Ollie235

Byť je v rámci subžánru druhý Evil Dead bezpochyby kvalitním filmem, tohle prostě není můj šálek kávy. Oproti jedničce mi to navíc přišlo zbytečně přestřelené a dost chaotické. Pár nápadů se mi líbilo (upilovaná brokovnice, samotný konec), ale celkový pocit zůstává dost rozpačitý. ()

Oralfabet

Nevidím v tom úplně tu nikdy nepolevující, nepřekonatelně zábavnou, geniální jízdu, jako někteří jiní, ale stejně... there's a lot to love here. Od smějícího se pokoje po nákres Ashe ve středověku. 8/10 ()

Klajnik

Lepší než nudná (čistě "hororová") jednička, kterou vlastně není nutno vidět, páč dvojka přímo nenavazuje. Z komediální přestřelenosti a malého budgetu vzešla fraška, která je svou sračkovitostí občas i zábavná. Ačkoliv jsou zde oproti jedničce podstatně lepší masky, což je jedna z mála věcí, co mě na druhém Evil Dead filmu bavila, a forma si nese jistou autorskou dravost/hravost, tak nelze popřít, že je to film jaksi levný. Obsahem, scénářem i zpracováním: Například když ono démonem posedlé tělo levituje a my vidíme šňůru, která herce drží ve vzduchu. Nebo špatné vyvážení hlasitosti různých zvukových stop. Občas je to debilně upištěné/uřvané a jindy nejde nic moc slyšet. Kult snad mezi fanoušky tohoto subžánru hororu - to dokážu pochopit, ale obecně nepříliš dobrý film. Takové Jacksonovo Braindead je přeci jen mnohem divácky výživnější, vtipnější a obecně kvalitnější. Smrtelné Zlo 2 je komediální horor o pouhých 80 minutách stopáže a stejně mi to přišlo utahané. ()

bobstock

Další nátěr krve po všem, co je v dosahu v lese zarostlé chatičky. Tentokrát si Bruce Campbell vystačil po většinu sám a musim uznat, že chvílemi je to i fakt dobrej komik. Opět roztomilé stop motion postavičky a miniatura exteriéru chatičky. 70% ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)