Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

Pedestrian

Je tu spousta věcí, co mám rád (Blackdog v Berouně, herní konzole, pivo, tsunáč v titulcích a... porno! A konec mi sedl, krásně ukazuje na českou malost, takže za mě víc než spokojenost. ()

eLeR

S visačkou "czech public agent" nie je moc ľahké založiť kvalitný vzťah. A toto je fajn ukážka, že čo sa relatívne môže diať. Dobrý film. ()

dopitak

Výborný film s konečně uvěřitelnou zápletkou a postavami, kteří nejsou ani vědci vynalézající lék na umření, ani piloti kosmických raket, ale mají normální povolání. Tím myslím, že jsou nejspíš oba vyučení. Pavla Gajdošíková totally nude, voe! Zajímalo by mě, jaký je Jan Jankovský v civilním životě, protože tady v té postavě Tomáše bych mu rozbil ciferník. Po celý film se chová jako kokot a tím jsem mu to závěrečnou katarzi dost nevěřil. Holka v pohodě, ochotná mluvit o minulosti, borec kripl co mu smrdí nohy, lemtá jak zjednanej a není možný s ním o čemkoliv, co mu není pohodlný, hodit řeč. Emy mi bylo hrozně moc líto. A tyhle divácké emoce jsou nejlepším důkazem, že Prušinovskému se film povedl. ()

Arsenal83

Dosť silné tri hviezdy, len nevidím dôvod udeliť aj štvrtú. Páčila sa mi pointa, vlastne vypovedá o všetko už ten názov. Človek urobí chybu a ono sa to s ním vlečie niekedy aj celý život. A páčil sa mi aj záver, takto som si ho aj želal. Niektoré scény nemuseli byť explicitné, napríklad na začiatku mi stoporený čurák do záberu vôbec nechýbal. A inak tá Gajdošíková to je riadny liliput, koľko meria, 150 cm? ()

Chrustyn

Jan Prušinovský je v současné době jediná, česká režijní jistota a přestože nejsou jeho filmy dokonalé, mají alespoň nějakou filmařskou profesionalitu a kvalitu. Stejně tak to je i u Chyb. Režijně profesionální a jistou rukou natočené romantické drama o tom, že minulost Vás chtě nechtě dožene a vždy ovlivní jak přítomnost, tak i budoucnost. Největší problém v tomto filmu jsem ale měl s jeho postavami, ať už s hlavními, tak i vedlejšími. Hlavní mužská postava je nepříjemný, egoistický kokot, který nedokáže přijmou chyby, které udělala jeho nová přítelkyně v minulosti a která se i přes jeho chování snaží vztah udržet a zachránit. V tu chvíli potkává několik dalších mužských postav, které chtějí využít její skvrnu minulosti a očekávají, že ji dostanou do postele. Jedinou "bezchybnou" postavou tak zůstává právě ženská hrdinka jejíž jedinou chybou tak není její minulost, ale to, že se snaží zachránit chátrající vztah s postavou, kterou by většina žen ve skutečnosti nakopala do zadku. A právě karikatura vedlejších postav a nepochopitelné chování hlavních hrdinů mi při sledování filmu vadila, přestože mají větší hloubku, než 90% postav v jiných českých filmech. Prušinovský stále zůstává vynikajícím českým režisérem, kterého budu sledovat, jen mám trochu problém s jeho naturalistickým vyzněním, které je dost nepříjemné na sledování. ()

Marze

Divku dohoni porno, ktere tocila v minulosti. Jedna dejova linka se zabyva tim, jestli vztah vydrzi, druha sleduje reakce okoli. Tema jestli pred chybami utikat, nebo se jim postavit celem. Zalidneno postavami kde uvidite nekolik tupcu , spravedliveho cloveka, chlipneho kamarada, zbohatlickou promiskuitni dceru, cudnou zenz. Herci jsou prijemne neokoukani. ()

claudel

Jan Prušinovský přišel opět s něčím novým a neotřelým. Zpracoval téma, které v českých luzích a hájích přesně vystihuje lidskou povahu, pokrytectví a ostrakizaci někoho, který se dopustil něčeho, čeho může litovat, ale rozhodně nikomu neublížil. Režisér vsadil v zásadě na neokoukané tváře, což bych vyzdvihnul úplně nejvýše - ačkoli mám třeba rád herce jako Čermák nebo Langmajer, nemusím je vidět téměř doslova v každém českém filmu nebo seriálu. Z vedlejších rolí jsou trochu známější pouze Kolařík a Rímský, proto volba ústřední dvojice divadelních herců doslova potěší. A mě dvojnásob, že ženské herecké osazenstvo pochází z Moravy :-) Pro mě rozhodně jeden z nejlepších filmů loňského roku a aspirant na pár cen - Pavle Gajdošíkové bych to ze srdce přál. ()

ARI50

Byla to pro mě těžká p..... tak kdyby udělala chybu no a, byla atraktivní a měla normalne žít a ne skončit z takovým sr..... No nevím námět dobrý herečka super ale vše okolo už ted s hodně špatně vymyšlené a nepovedené. ()

Necrotongue

No to mě vynes na slunce a načechrej! Dočkal jsem se českého filmu, který jsem mohl ohodnotit plnou palbou, aniž bych musel přivírat oko. I když... U mě se to nepozná:-) A jaké ve mně vyvolal emoce! "Co tomu řeknou lidi?" To je věta, která mi okamžitě pošle ručičku kontroly tlaku k červeným hodnotám. Já mám totiž veřejné mínění po většinu svého dospělého života u glutea maxima; ať si o mně každý myslí, co chce, jediný, kdo mě opravdu zná, jsem já sám. A i o tom někdy pochybuji. Všímám si, že valná většina lidí velice ráda hodnotí činy ostatních; jsem sice bezvěrec, ale tady plně souhlasím s biblickým moudrem o třísce a břevnu. Juj, to jsem se u tohoto snímku ale vytočil. To je jasný kladný bod pro jeho tvůrce. Jediné, co jsem nepochopil, je důvod proč odpustit alkoholikovi, násilníkovi a zamindrákovanému podrazákovi v jednom. Láska je prý slepá. Teď bych řekl, že je i hluchá, bez čichu, hmatu a chuti. No, kdo chce kam, už je tam. Pavla Gajdošíková byla každopádně skvělá a já konečně můžu bez pocitu viny radostně pochválit český film. Paráda. / Poučení: Promazávej historii svého internetového prohlížeče. ()

Morholt

X krát si můžete říct, že by jste se přes to přenesli, protože láska hory přenáší, ale jakmile jste s minulostí milované osoby přímo konfrontováni, jdou všechna předsevzetí do kopru. Stejně tak stačí udělat v minulosti pitomost a díky dnešní pitomé virtuální době máte cejch takřka do konce života. A pokud vyjde pravda najevo na vesnici či maloměstě, je to peklo. Těžko říct, kolik podobných příběhů se u nás i ve světě odehrálo a odehraje. Nejspíš jich bude víc, než by člověk čekal. Každopádně film je dokázal zastřešit všechny a to způsobem, který zaleze pod kůži a nechce ven. Pavla Gajdošíková s Janem Jankovským pak předvedli výkony hodné těch nejvyšších ocenění a i díky nim musím hodnotit maximálně. Pokud pominu ne úplně povedenou prvotinu, tak je pro mě Prušinovský režisérskou obdobou krále Midase. Promění ve zlato vše, na co sáhne. 100% ()

Conner.s

Dobře zahraná, uspokojivě natočená, dialogově občas za uši tahající záležitost. Dobré téma rozehrané chytlavým, ale rozvíjející se tím nejpitoměnjším způsobem. Bohužel skrze optiku jeho, nikoliv její, to by bylo mnohem podnětnější. !Odtud spoiler! Ona v jejich vztahu neudělala nic špatně, on na základě primitivní žárlivosti, opilosti či falešného pocitu morální nadřazenosti ano. Byť došlo i na fyzické násilí, stále je problém její někdejší "prohřešek." Za mě by se měl omluvit on ji, že reagoval jako dement, obzvláště po tom, co mu o tom sama chtěla říct. Nakonec se omluvil ji téměř stejně výrazně jako tomu idiotovi, který ji chtěl obšťastnit protože nabyl dojmu, že může. A pak si vrátili své kaktusy, který jsou v tom filmu snad hlavně proto, že "píchaj." Doufám, že to tak není, ale po zaznění závěrečné skladby pod titulkami s textem "Má jí motorovou, proto ty nadlidský výkony..." mám strach, že je. Všechny tyto věci mě navádí k dojmu, že Prušinovský vlastně netuší jak nejednoznačný konec jeho snímek má. Skončit s vylitým hovadem, který vás v afektu dokáže zřezat totiž rozhodně není happy end. 50% ()

argenson

Přesně ten typ filmu, který asi nechceš vidět víckrát, přitom jde hodně pod kůži. Kostlivečka v almaře ti na venkově dají solidně sežrat, ale nakonec to dobře dopadlo. ()

Agatha

Na české poměry poněkud peprnější začátek a celkově ostřejší slovník, ale co si budeme nalhávat, takto se teď mluví a nejen mezi dospělými. Podařilo se natočit povedný film vypovídající dost o české, snadno odsuzující a moralizující nátuře, s dobrým scénářem a herci. Pavla Gajdošíková působí jako zjevení a s Janem Jankovským jim to společně sedlo, což byla velká výhra pro film. ()

JohnCZ

Nepřímé spoilery! On to je vlastně dost dobrej film. Ta typická česká vesnice a mentalita lidí, které pokrytecky více zajímají životy těch druhých, než ty jejich posrané vlastní, je tu vypozorovaná fakt přesně. Jenže já tohle české buranství fakt k smrti nenávidím, neumím se s ním ztotožnit a proto se mi na tenhle film dívalo fakt těžko. I proto, že hlavní mužská postava v podání Jana Jankovského je prototyp typického českého nesympatického dělňase, který vyhulí krabku cigaret denně a jeho jediná zábava je vožírat se po večerech v místní putyce a mudrovat s chlapama nad tím, jak všecko stojí za hovno. A ještě pak má tendence kompenzovat si na ženách svoji malost... Asi to tak ale bylo zamýšlené, Jan Prušinovský tyhle čecháčkovské móresy umí vypozorovat fakt dobře - to už ukázal v MOSTu. Pavla Gajdošíková mě zaujala už na plakátech a i po zhlédnutí musím potvrdit, že je děsně zajímavá a doufám, že o ní ještě uslyšíme. ()

Padme_Anakin

Zajímavá věcička, prostý příběh dvou mladých lidí, kteří se náhodně potkají v baru a zamilují se do sebe, je okořeněn jedním moc pěkným kostlivcem ve skříni, holt špatně uloženým, je totiž dostupný na netu.. Umím pochopit, že vesnická psýcha na tohle opravdu není stavěná.. Já osobně bych s Emou žádný problém neměla, dobře vím, že zamilovaná osmnáctiletá dívka je schopná lecjaké „chyby“.. Pavla Gajdošíková a Jan Jankovský se mi ve svých rolích zamlouvali, vdechli jim život, uvěřitelnost a takovou tu krásnou přirozenou lidskost, možná i prostotu, v tom dobrém slova smyslu.. ()

Krt.Ek

Zasloužený Český lev pro Pavlu Gajdošíkovou, předvedla výborný výkon a herecky tomuto filmu kraluje (navzdory tomu, že film není o Ní, jako spíše o Něm, neakcentuje Její "selhání", nýbrž Jeho reakce na toto "selhání"), i když Jan Jankovský je ve své roli romantika-ublížence (romantik = člověk toužící hlavně po lásce, a to ve světě, ve kterém toužit po lásce už není in) taktéž přesvědčivý. ___ Sliby chyby, a tak jako Tomáš nikdy neslibujte, že co se odehrálo v minulosti vaší milé, pro vás nehraje roli, a že důležité je to, co je a co bude, když vás pak rozhodí pár lechtivých videí. "Pár lechtivých videí, říkáte?" Že bagatelizuju a že by tato Emina třináctá komnata rozhodila každého, kdo opravdu miluje? Že se jedná jen o jiný druh nevěry? Nevím. Co vím - a proto dnes pouze průměrné ohodnocení - je, že mě děsí svět (ať se tvůrci snaží naznačit, že to tak ve světě chodí, nebo nedej bože že by to tak ve světě mělo chodit), v němž se musí Ema "všem, kteří ví" tisíckrát omlouvat za přečin - proti všemu vlastně? morálce? čím? a proč je tak hrozné pornografii natáčet, a ne už tak hrozné ji konzumovat? -, opakovaně za něj pykat, zatímco ostatní, rozjíždějící hon na čarodějnice a tvářící se, že nikdy v životě nijak nepřešlápli, nejsou se svým pokrytectvím a se svým hyenismem (kanibalizováním na štěstí ostatních) nikterak konfrontovaní - dobra půlka postav filmu se chová daleko hůř než Ema, výmluvným příkladem budiž Igor, Tomášův kamarád, SPOILER ALERT odmítající závazky (razící přístup: užij si a zmiz), snažící se od počátku Emu a Tomáše rozeštvat, neštítící se vyjet po kamarádově přítelkyní, zároveň ji vydírat a nakonec ji skandalizovat tím, že odhalí její tajemství; sice je za toto "odměněn" několika výchovnými (resp. Emino tajemství je zveřejněno v důsledku oněch facek), ale s koncem příběhu se mu za toto Tomáš omlouvá (wtf?) SPOILER ALERT. Nebo další, tentokrát dílčí případ (ilustrující pochybné nastavení morální struktury fikčního světa, resp. neospravedlnitelná distribuce trestů za konkrétní pochybení): Ema ve vleku vášní, zamilovaná, pro toto ve svých osmnácti letech - v telecím věku, kdy člověk ještě tak dobře neví, o čem život je, kdy teprve dozrává - natočí péčko (což jak připomínám není trestný čin), což se řeší celý film, Tomáš ve vleku vášní, zamilovaný, zjištující pravdu o Emě, jí v jedné ze scén v opilosti vlepí facku (což by bylo možné brát jako trestný čin), a nic, Ema tuto facku dokonce bere jako oprávněnou. Sorry, pane Prušinovský, ale tohle je pro mě na úrovni "může si za to sama, neměla chodit tak vyzývavě oblečena" - viktimizace oběti jak vyšitá! A takových momentů (týrající trpící) bych mohl identifikovaných i víc! Možná by mi to nevadilo jako čistě popisné (vím, že svět na podobné logice dost často funguje), ale tím, že ani v závěru SPOILER ALERT skrze znovu budovanou lásku (údajně sílu, která vše přemůže) Emy a Tomáše nedošlo k odstranění všech nespravedlností, a že ti dva budou očividně nadále (i poté, co každý něco obětoval, prošel si nějakým pozitivním vývojem) trpět na lidskou sprostotu a malost, tak to mě fakticky mrzí SPOILER ALERT. Jinak řečeno, myslím, že si tenhle film zasloužil pohádkovější konec. 65 % [dafilms] () (menej) (viac)

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD