Drahe (Polina Nosykhina) sa podarí cudzinca priviesť k životu, no nevie si spomenúť na to, kým je a čo sa mu stalo. Pokúsi sa mu pomôcť a pri tom narazí na človeka, ktorý rozpozná jej výnimočnosť. Radúz (Tomáš Maštalír) v susednom hradisku zatiaľ upevňuje svoju moc. (TV JOJ)

ezop1012

Pravdepodobne posledný komentár k tomuto čudu. Najprv, nechápem televíziu joj, film je jej projektom, prosím vás ste tam v tej televízií retardi? Prečo dávate reklamné vsuvky do filmu, to už nemáte ani trocha sebaúcty!? Aspoň premiéra by mala byt bez tych trápností. Kamera je občas dobra, niektorí herci občas hrajú, príbeh je zlý, hudba zla, dialógy zle. Cele toto silno pripomína Romulus (2019), neviem či sa tam inšpirovali alebo, čo, každopádne vôbec to nie je konkurencie schopné v porovnaní s nejakou zahraničnou produkciou, tých negatívnych veci je tam väčšina, príbeh je čitateľný nepredpokladám zvraty. Tiež si mohli filmári prizvať nejakého alebo nejakých historikov, lebo toto mi skôr pripomína keltov, ako slovanov a potom o správaní ľudí ani nepíšem, nie je to správanie v kontexte doby, ale doby dnešnej a toto je veľmi veľmi zle. ()

roabe

Protože nejsem pravidelným divákem TV JOJ, u prvního dílu jsem si myslel, že nízké rozlišení obrazu má na svědomí sledování ze záznamu. Druhý díl jsem viděl již "na živo" a zjistil, že FullHD je pro tuto TV stanici zřejmě jen nějaká tajemná zkratka.. Nízká kvalita obrazu výrazně snižuje zážitek, což je velká škoda. K němu nepřispívají ani agresivní reklamní upoutávky. Pořád se snažím tomu dávat šanci, ale naděje se ztrácí.. Zase se opakují stejná stupidní schémata rádoby "historických" filmů, v nichž obyvatelé žijí z ničeho a jejich denní činností je na návsi vlastní vesnice kupovat na trhu jablka nebo se procházet s ovcema na vodítku.. Sakra, vždyť každý zdravý jedinec včetně žen a dětí makal na poli a jabloně měli všichni za domem, tak proč by je kupovali jinde? ()

Papo123

Nechcem byť hejter, ale bohužiaľ to podľa mňa na viac ako jednu hviezdičku nemá. Dialógy a hudba sú niečo hrozné, na hovno réžia a absolútne skvosty typu: "Zabil by som každého na svete, keby som s tebou mohol mať dieťa" (ospravedlňujem sa, ak to nie je takto, ale je to podobné), bilión vedľajších postáv, o ktorých sa dokopy nič nedozvieme, sú nevýrazné (hlavne ženy) a navyše sú úplne stupídne (to aj tie hlavné), vo veľa scénach je roztrasená kamera, neviem, mne to tam moc nesedí. Náš "Tajomný cudzinec" je zatiaľ skôr vedľajšia postava než hlavná...Nejak v tomto čase má vyjsť kniha od nášho tria scenáristov s rovnakým príbehom (čím v podstate zničia celý seriál, ale o.k.). Jednoducho zatiaľ slabota, ako román by to možno bolo lepšie. Výsledok:* P.S. V jednej scéne sa im troška pokazil mikrofón. ()