Výhody cestovania vlakom

(festivalový názov)
  • Česko Výhody cestování vlakem (festivalový názov) (viac)

Mladá vydavateľka Helga Pato nachádza po príchode domov svojho muža úplne pomäteného a musí ho umiestniť do psychiatrickej liečebne na severe krajiny. Cestou späť stretáva vo vlaku neznámeho muža, ktorý sa jej z dlhej chvíle opýta, či by si chcela vypočuť jeho životný príbeh. Je to Ángel Sanagustín, psychiater z tej liečebne. Vydal sa na cestu, aby prešetril najhorší klinický prípad, s akým sa kedy stretol; ide o Martína Uralesa de Úbedu, mimoriadne nebezpečného paranoického pacienta, chorobne posadnutého odpadom a všeličím iným. Keď príbeh o Martínovi dokončí, rozlúči sa s Helgou, avšak zabudne si vo vlaku fascikel plný príbehov. Helgu zaujmú natoľko, že sa rozhodne vydať ich. S týmto cieľom sa vyberie Ángela hľadať. Problém však nastane, keď jej rozprávači začnú splývať s autormi a autori s postavami... (MFFK Febiofest)

Tosi

Název filmu by se hodil spíš pro dokument Českých drah, než pro černou komedii s naprosto šíleným příběhem, který rozhodně nebude pro každého. A jelikož ten příběh docela přeskakuje a zamotává se, divák se musí sakra soustředit, ale stejně v tom moc logiky nenajde. Můj oblíbenec Luis Tosar je opět ve formě, umí být vtipnej i nechutnej zároveň a jestli mám nějakou část vypíchnout, tak tu s tím psím fetišem. ()

666Carnage

Tohle byl Španělský film jak se patří. Divný, zvrácený a šokující. Tři příběhy propojené dohromady a občas tak zvrácený až to není možný. U nich vždycky narazím na nějakou kuriozitu co musím vidět a vždycky mi to baví ať je to jakýkoliv. Někdy více někdy méně ale tohle bylo morbidně vtipné. 75% ()

TheSpearCZ

Dost výživná záležitost ze Španělska, která jak už jinak z této země - srší originalitou, která je zabalená v morbidním kabátku. Všechny tři příběhy plus scény z vlaku jsou zajímavé a napínavé, udrží si vaši pozornost a nutno říci, že celý film má i solidní grády. Highlighty samotných příběhů (taped děti, žena jako pes, sex postiženého kluka i význam odpadků) jsou všechno scény, které si budete pamatovat ještě hodně dlouho. Celkově se jedná o další přísun španělské kinematografie, který by fanoušci této kultury měli rozhodně vidět. Čisté 4* ()

Mackoun

Čtyři plus jedna za originalitu v rámci podpory za produkci vícera takových skvostů. Pořád se tadytěch bizárů objevuje míň, než je zdrávo! ()

Rockerman

Tohle je film podle mého gusta! Plný absurdit, bláznů a neuvěřitelných příběhů, neboť je to něco jako Cimrmanův Němý Bobeš. Příběh v příběhu a v něm ještě jiný příběh. Vše ale nakonec souvisí se vším a takové filmy já miluji. K dokonalosti chybí jen kousíček, ale i tak dávám za 5, protože jsem se velmi bavil. ()

Dogfish

Recyklovat moč a stolici, dělat z ní výborný likér a chutné klobásy, postavit horu odpadků, která má v průměru 10 a na výšku snad 30 metrů umějí jen ve španělských filmech. ()

Maximilianus

Veľké prekvapenie, aj keď aj to je otázne, pretože Španieli už nejaký ten rok produkujú kvalitnú filmovú a seriálovú tvorbu, takže nejaký lepší štandard od nich očakávame. Tento film bol aj temný a miestami hororový, ale aj bláznivý a vtipný a zaujímavo prepletený. 7,45/10. ()

movemat

Za posledné roky objavujem čaro španielskej kinematografie a myslím, že v rámci Európy točia scenáristicky najpútavejšie filmy. Toto dielo je toho čistým príkladom. Netušíte čo prinesie každá ďalšia minúta a pripravení musíte byť doslova na všetko. A ani na sekundu sa tak nenudíte. ()

solisoli

Poriadne divoká a trafená Španielska psychologická jazda s čiernym humorom, ako remeň. Dobrý casting, dramaticky slušne podané. Čo si však najviac získava pozornosť, je časť fanatického psiara a jeho zmyselnosť , ktorá nemala chybu. Nie, že by tu malo byť zasiahnuté ženské ego, lebo v podobných situáciách by sa mohol ocitnúť kade kto a podstúpiť podobným manierom, len aby si zachoval svoju priazeň. ()

Luckyboy odpad!

Bizarní to je, ale na můj vkus tak, že to je z části nudné a z části zbytečně nechutné. Nedokoukáno, po asi 30 minutách jsem na to neměl už nervy a hlavně chuť. ()

Zoltar78

“Teď co jsi na zahradě a v domě máme víc místa... co kdybychom si pořídili štěňátko? ...Elvisi!!” Má zvrhlá filmová dušička zase jednou dostala hutnou potravu. Bizarní dílko, které umí upoutat a pobavit. Po technické stránce také paráda. Španělé umí! ()

BlondJames

Poprvé jsem film tak úplně nepochopila, řekla jsem si, že tomu dám čas a že se na něj podívám znovu.. O necelý dva roky později ho hodnotil Eliott a tak se mi tento snímek sám o sobě připomenul.  Poprvé mi to přišlo, že se film tak nějak zbytečně dlouho vleče bez jakýchkoliv nutkavých myšlenek, které by mě zabavily tím, že bych je z psychologického hlediska rozebírala horem dolem. (já prostě tu psychologii opravdu baštim) Jenže na konci jsem dostala takovou spršku, že podobně jako u některých krimi knih,kdy  ztratíte přehled o různých postavách (jejich jménech a charakterech) se musíte se vracet na první stránky a hledat kdo je kdo. U knih mi to nevadí, ale u filmu mě to zmátlo a nakrklo mé ego, tolik toužící po psychologickém uspokojení. Řekla jsem si, že tentokrát se budu soustředit na to, abych se na nic nesoustředila a film hodnotila dle menšího očekávání.... Došla jsem k tomu, že film mi, až na pár světlých chvilek vůbec nic vlastně nedal. ()

uhlerado

Také extremisticko experimentalne drzé a poburujuce. Pačilo sa mi, ze sa autor diela zahraval s uchylnymi temami, nebal sa otvorit skrinku plnu nechutnosti a chorob. Nepačilo sa mi akesi nedokoncenie nite. How bizarre how bizarre ()

Aquila

Chvílemi vtipné, několik zajímavých nápadů, chvílemi nudné (kdyby se vypustila zbytečná historka o postiženém páru, dramaturgii filmu by to značně prospělo). Celkově ale ploché, jednorozměrné. Ani bizarní, ani nějak odvážné, ani výrazně filmově nápadité. A vykreslení psycho-patologií mizivé. Několik kuriozních historek slepených do špatně držícího celku. ()

Dr.Abe

Tohle nebylo úplně dle mého gusta, ovšem furt lepší španělská produkce než ta americká. Film o cestování časem nebo tři příběhy o zacykleném prostoru furt měli vetší nápad a lepší zpracování než hromada těch ostatních tuctovek. ()

Accuphose

Je to teda spíš na 4, ale jsem rád, že Španělé opět popustili uzdu svým fantaziím a je jim jedno, kde leží nějaká společenská konvemce, navíc to vše pojali se šarmem a vtipem, který jim je většinou vlastní. ()

vinducha

Vzpomněl jsem si okamžitě na Divoké historky , další perla španělské filmografie , skvělých 100 minut perfektní zábavy , musím zopakovat. ()