Láska a příšery

• USA Love and Monsters (viac)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

MoiJe

Najdôležitejšie info, ktoré môžem verejne napísať, je, že sa ani raz neocitnú pod útokom obrovského pavúka. Je tam veľa pavučín aj členitých nôh, ale nič, z čoho by mal arachnofobik zlé sny. Takže palec hore. ()

Padme_Anakin

Skvělá dobrodružná komedie pro každého, kdo si umí nazout dětské střevíčky, svižně odsýpající, místy vtipná, sem tam napínavá a jak jsem se bála konce, aby to tvůrci nepřepískli, byla jsem spokojená, uzavřeli to příjemně i s nějakým tím moudrem na závěr.. Hlavní postava je neobyčejně sympatická, právě tím, že vlastně nic moc neumí a vydá se na cestu navzdory nebezpečí.. Hmyz a obojživelníci vymazlení, v krásném pohádkovém hávu.. ()

vurhor

Překvapivě zábavná fajn postapo komedie, která jede v pohodovém, ale zároveň lehce hororovém stylu Zombielandu. Love and Monsters, byť se nejedná o žádnou přelomovou pecku, o které se bude mluvit ještě dlouhá léta po samotném vydání, má dobrý humor, občas i slušné napětí, plus také sympatického hlavního hrdinu, kterému divák bude fandit od začátku do konce. S tím hlavním hrdinou to je fakt trefa, protože kdyby se tvůrcům jeho prezentace moc nepovedla, šel by s ním do pekel možná i celý film. A pak tu máme samozřejmě i ty příšery, na kterých si CGI experti vyloženě pošušňali. Kromě parádního designu všech příšer je super i fakt, že každá z nich působí unikátně. Filmu tak dodávají na celkové podmanivosti, což zároveň i udržuje divákovu pozornost. Je ale škoda, že poslední čtvrtina filmu najednou načrtla dějovou linii, se kterou měl film přijít daleko dřív, aby závěr působil uspokojivěji a velkolepěji. Plus Michael Rooker tam nebyl dostatečně dlouho, to je vyloženě hřích! Slabší 4* ()

Astaroth12

Tak toto dobrodružstvo teda stálo za to i Flynn Carsen by bol z tohto sveta unesený. Je tu všetko, čo od takéhoto prijemného dobrodružstva očakávam. Mame tu nesmelého hrdinu, ale z ktorého sa medzičasom stane Sam a Dean, len nelovíme duchov, ale nádherne pestro farebne monštra. Bolo ich aj ľúto zabíjať. Vážne monštra boli ukážkové, žiadne hnusne digitálne a ani nemali vyzerať nejako vražedne a ani nevyzerali, okrem nejakých výnimiek. Takže máme tu hrdinu i jeho vysnívanú Jane na druhej strane ihriska, i verného štvornohého priateľa, ktorý ma obľúbenú červenú farbu. A okrem tých hmyzích červov sa tu ukážu i tí ľudský, takže je tu všetko, čo tu byt malo. Nadmieru som sa bavil a keď niekedy urobia pokračovanie, ale ten krásny rozprávkový kabát vymenia za ponurý hororový, hádam dám aj 5*, takto zatial len silné 4*. ()

Korbitch

Komedie? Vůbec. Dobrodružný? Dejme tomu. Bohužel i průhledný, bez napětí. Avšak pěkně zpracované, místy nápadité. A pořád o třídu lepší než Zombieland. Což je vlastně celkem smutný. ()

Praxis

Taková oddychovka, která neurazí. Ale nic dalšího vám nenabídne. Monstra jsou hezky zpracovaná, v sumýším hnízdě jsem se solidně lekl, ale to je tak asi všechno. Záporáci jsou průhlední od prvního pohledu a překvapilo mě, že zmizeli dva průvodci a do konce filmu se už v ději neukázali. Nejlepší na tom všem byl pokec s Mavis a pejsek byl moc pěknej. Toť asi vše. Výplach mozku se vším všudy. 55% ()

Karlas

Sci-fi pohádka o Hloupém Honzovi nejen pro dospívající mládež s úžasnými obrazy fantastických tvorů a s dokonalými scenériemi padlé civilizace. Příběh lemuje řada mladických pitomostí, ale i množství zajímavých myšlenek a rozumných úvah. Přes tragický osud lidstva je tohle postapo odlehčováno pohodovým pubertálním humorem, který určitě není nepříjemný. ()

scroochy

Příjemné překvapení se sympatickým hrdinou, roztomilým hafanem a originálními monstry v postapokalyptickém prostředí s překvapivě dobrými efekty. Příběh není nic převratného, vedlejší postavy nevýrazné, ale má to pár dobrých akčních scén i humorných okamžiků. 7/10 ()

AffectedFace

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů o monstrech, co jsem měl možnost vidět! Spojení žánrů komedie s dojemných dobrodružstvím, které funguje bravurně, jsem sakra dlouho neviděl. Nádherně zobrazené téma o lásce, která se ve finále skrývá úplně někde jinde, než hlavní hrdina čekal. Pár chybiček ve scénáři se tam najde, ale mojí pozornost film držel v neustálém napětí po celou dobu. Doporučuju všem fanouškům, kteří mají slabost pro sci-fi a dojemnější tématiku s podtextem trefného soundtracku. ()

Petroff

Postapo bez zombíků, docela vtipně, většina scén funguje (některý vážnější jako fakt hodně), celý je to bezvadně nablblý a když započítám plus body za psa jménem Boy, robota Mav1s, odkazy na Stand By Me, Avatara, Aliena a Predátora, jsem v pohodovým nadprůměru. Prostě jsem se bavil, easy. ()

M.i.k.e

solidní jednohubka,která nezapře inspiraci Zombielandem (ať už úvodem,mixem humoru-akce-vážnějších momentů,nebo Michaelem Rookerem,který tu evidentně nahrazuje Woodyho).Díky tomu tak vlastně Love and Monsters nemá čím překvapit,nicméně jelikož si nehraje na nic víc než je - a to přímočarou oddechovou zábavou - je to ve výsledku příjemná podívaná na chladné pošmourné odpoledne...70% ()

Vyhy

Čekal jsem trochu víc komedii, až skoro parodii, ale nakonec se z toho vyklubal celkem slušný rodinný film, který překvapil slušným vizuálem, živým psem (nic osobního nejnovější zpracování Volání divočiny), a vcelku zajímavým příběhem. Pohodový film. ()

JasonCZ

Těžko hodnotit, dlouho sem váhal, jelikož postapokalyticke filmy a ještě k tomu navíc s monstry naprosto zboznuju. Rozhodnete není horror či thriller, což je škoda... V podstatě je to dobrodružné, postapokalytickej sci-fi.. Možná časem změním názor, jak si to někdy pustím podruhé.. Zatím za mne průměr 3 hvězdy... ()

Chen

Fajnová monster jednohubka se sympatickým (i když někdy až moc nešikovným) hlavním hrdinou, pár slušnými akčními scénami a vcelku povedenými triky. Není to nic přelomového, ale na jedno zhlédnutí během nedělního odpoledne to stačí více než bohatě. ()

honajz2

Příjemný film na jedno zhlédnutí. Docela rychle to uteče, pár scén zaujme, ten nápad taky není marný a vyloženě špatné to taky není. Jenže vyloženě dobré taky ne a tak nemám důvod tomu dát vyšší hodnocení. Ačkoli, možná bych ho dal, kdyby se to v závěru celé nepohnojilo řadou dementních zvratů. Krab mi přišel ještě v pohodě, to se mi i líbilo (ale jen to, jak to s ním skončilo, ne ten nápad proč se tam vůbec objevil), ale trojice záporáků "pirátů", protahování scén, konec vzkazující "nemějte pevné bydlení, buďte nomádi"... Hlavně v té závěrečné půlhodině je dost znát, že už docházely nápady a tak do toho Matthews přimíchal úplně všechno možné, nehledě na to, jak moc to do celého děje zapadá. Takže asi tak - příjemný průměr, který není úplnou ztrátou času, ale zároveň to není nic, k čemu bych se kdy (rád) vracel. Prostě to jenom ujde. 3* ()

bourec

Naprosto pohodová zábavně natočená blbůstka. Je z toho cejtit, že nebyla nouze o nějaký prachy, takže monstra nevypadala trapně. Herecky, včetně hlavní postavy vcelku povedený. Pochvala pro tvůrce je na místě.80%. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)