Farmář Matt Calder společně se synem zachrání Harryho a půvabnou zpěvačku Kay z rozbouřených peřejí. Vidina zlata ale vede sobeckého Harryho k tomu, že ukradne Mattova koně a zanechá všechny ostatní, včetně své snoubenky, na pospas nepřátelským indiánům. Ti se blíží a hrdinové musí rychle jednat. Jednou z možností je prchnout po řece. Přestože byli Marilyn Monroe a režisér Otto Preminger donuceni pracovat na filmu proti své vůli, stal se film nakonec kasovním trhákem a dodnes je považován za klasickou ukázku westernového filmu. Snímek má na svou dobu velmi svižné tempo a jako šťastná volba se ukázalo obsazení Marilyn Monroe a Roberta Mitchuma. Střet jejich odlišného projevu i sexappealu dodává filmu zvláštní napětí. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Hoci sa podla mna v 40. a 50. rokoch tocili najlepsie westerny, Norma Jean Mortensen, odborne Marilyn Monroe mi teda do westernu nepasuje. Pribeh je umelina, kulisy su plane, a keby nebolo tej rieky, dam odpad. Takto to ledva vyskrabalo na 30 % ()

pakobylka

Westernová romance s VELICE výrazným ženským elementem. Leč sama zápletka, jakkoli je pevně odhodlaná kráčet (či plout) směle a dramaticky vpřed, díky vlastní nešikovnosti sama sobě nechtěně okopává kotníky. Málo platné, možná se i ona zakoukala do božské Marilyn, a proto nedokáže správně koordinovat svá gesta a ve výsledku působí poněkud humpolácky a neohrabaně. Nadto nevidím nic nadměrně povznášejícího ve finále, které své hrdiny posílá prakticky tam, odkud se jim horko-těžko - a na poslední chvíli podařilo uprchnout se zdravou kůží ... těžko říct, zdali v důsledku nedostatku fantazie - nebo prostě jen z čiré zlomyslnosti. Neatmosférické 3*. ()

Mylouch

"Bílí se ženou za zlatem, indiáni se ženou za bílejma, armáda za indiánama." Nudná řemeslnost s vtipnou jízdou peřejemi. 2-3* ()

Mol

THIS COUNTRY IS CRAWLING WITH INDIANS, AND YOU'RE GOING FISHING? THERE ARE LOTS OF WAYS TO DIE. STARVING TO DEATH ISN'T MY FAVORITE!!! Tedy Marilyn, ty jsi byla kus ženské. Chvílemi jsem nevěděl co sledovat dřív. Jestli nádhernou krajinu nebo tvoje sexy křivky a blond hřívu jako z pohádky. Robert tu naopak nehraje žádného super hrdinu, ale jen obyčejného chlapíka se svejma záporama a kladama. Klučina ve filmu nepůsobí imbecilně, jako tomu u tady těch dětských postav bývá a nakonec ještě mile překvapí. Film je jinak monotónní jako desky Karla Gotta a jediný pádnější důvod proč se na film podívat, je jednoznačně Monroe. ()

sator

Mitchuma mám rád, a od té doby co jsem se v dokumentu dozvěděl jaký byl, ještě víc, Marušce to slušelo a podle mě její nejlepší výkon ...film každou minutou ztrácí na věrohodnosti...😢 ()

hans500

Průměrný příběh i scénář, ale zpracovaní docela slušné. Robert hraje dobře, Marilyn je průměrná. Dobrý, svižně plynoucí dobrodružný snímek s pár dobrými písněmi. ()

Skuby47

Starší western z období zlaté horečky, který má spád a zajímavé herecké obsazení, je koukatelný i po šedesáti letech od natočení. Krásná Marilyn sice mnohem lépe vypadá než hraje, ale to mi až tak nevadí, protože jsem od mládí její fanynkou a tuto nedokonalost u ní přehlížím. Vyvažuje to mužný sympaťák Robert Mitchum a jeho filmový synek. Nebezpečné putování na voru po divoké řece dodává příběhu na dramatičnosti a působivé doprovodné písně mu dodávají na poetice. ()

andrii

Kadeře plavé smáčí v podélné, "Niagaře" osudu. Zpívá holubička bílá, platinová Siréna. Její "svátost" tělesné magie, se sametovým sex-appealem. Cudně, svůdně, v mollové tónině. Platonicky, opravdově, v náruči milované. ()

Mirokukii

Takový vodácký western. Poměrně dobrudružné a napínavé s trochou postav, které spolu musí spolupracovat, aby přežily. Drsná divočina, divoké a peřeje a do toho Marilyn a její hebounký zpěv. ()

Autogram

Western z filmovej doby, keď Indiáni boli ešte vraždiace monštrá, ktoré bolo treba kosiť guľkami. Marilyn je aj uprostred divočiny božsky krásna, naviac mokrá z rieky a nikto ju v žiadnom inom filme takto dôkladne nevymasíroval. V tomto westerne sa strieľa pomenej, o to viac sa spieva (celkom dobre) a dokonca váham nad štyrmi hviezdami. Možno keby mal tento film sad-end, ako naznačuje záverečná pieseň, tak by si ich aj zaslúžil. ()

vitekpe

3+. Uchvatna (ale neprilis presvedciva) Marilyn Monroe na raftu spolu s Robertem Mitchumem - farmarem, a jeho synkem...Jak Pohrobek zcela trefne podotyka, pisnicky od Marilyn jsou opravdu asi to nejlepsi, co Vas v tomhle filmu muze potkat. A pak jeste asi ta priroda. :-) Pribeh je neuveritelne predvidatelny a to vcetne konce. Bohuzel se nekona ani jedno prekvapeni. ()

Han22

Absolutně nezáživný western, který jsem dokoukal asi na pošesté, pokaždé jsem totiž během pár minut usnul. Farmářovi ukradne zlatokop koně a pušku a tak se s jeho přítelkyní a svým čerstvě nalezeným synem vydává po divoké řece do města, aby si to s ním vyřídil. Zní to zajímavě, ale bohužel většinu filmu si někdo s někým nudně povídá, hlavní hrdina balí holku tím stylem, že ji málem znásilní (a paradoxně si ji získá) no a veškeré scény z řeky jsou zabité naprosto příšernou zadní projekcí. Marylin umí pěkně zpívat, ale jinak se do westernu nehodí a znovu mě nepřesvědčila v ničem o tom, proč byla tak slavná a stejně nezajímavý je překvapivě i Mitchum, navíc jakákoliv chemie mezi nimi nefunguje. Dvě hvězdičky za pár pěkných písniček a bitku s indiány, jinak ztráta času. ()

filipvrbik

Zajímavý Western, tuším, že jeden z prvních- což je bohužel poznat na hereckých výkonech i efektech, ale jinak je to celkem v pohodě...50% ()

aLPaC

Průměrný až podprůměrný western s nesympatickým Robertem Mitchumem, na zlatou malinu aspirující Marilyn Monroe a zajímavými studiovými záběry divokých peřejí, kdy jsem se sám sebe ptal, co na to asi říkali tehdejší návštěvníci kina. Dnes to vypadá úsměvně až směšně, ale je možné, že tenkrát byli lidé u vytržení. Jo a fandil jsem tomu Harrymu. ()

westerns

Jednoznačne u mňa najkrajší, najlepší, a najgeniálnejší film, aký bol kedy natočený!!! Dve úžasné filmové hollywoodske hviezdy - Mitchum a Marilyn :) - oboch mám v TOP 10! (a títo dvaja menovaní sú jedni z najlepších filmových hviezd, aké mohlo, a aj môže filmové plátno vidieť, a zažiť...) Do toho prenádherná príroda (točilo sa v Alberte - Kanada, národný park Banff...), výborný dej, dialógy (postavy sú tu úžasne vykreslené), záporák v podaní Roryho Calhouna (toho tiež žeriem - hlavne vo westernoch), malý chlapec nerobil žiadne problémy (práve naopak), a útek na vore po divokej rieke pred indiánmi... Proste jeden neopísateľný skvost toto je!!! A Marilyn??? - najkrajšia a najtalentovanejšia herečka na svete? Vo filme tiež spieva, a diváka normálne pri obrazovke svojou krásou zvádza :) Mmm! Samozrejme nezabúdam na masáž vo filme! To bolo super, že Mitchum :) Tento film je u mňa TOP 1! ()

arcticsky

Líbilo se mi prostředí i herci v hlavních rolích a pro staré Westerny mám slabost. Jistěže to bylo naivní - ostatně jako 4 z 5 filmů tohoto žánru, ale nevadí mi to. ()