Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny - a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým "Velkým plánem", jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti... (oficiálny text distribútora)

bohemia_regent

V titulcích (všech šestnácti epizod) seriálu uvedeno: režie (pouze) Sydney Lotterby; dále v titulcích (jednotlivých epizod) seriálu uvedeno: rok výroby 1985 (epizody 1-6, 8), 1986 (epizoda 7), 1987 (epizody 9-16). ()

Greg25

Kultovní sitcom z politického prostředí, který je velmi výstižní, pravdivý a nadčasový v tom smyslu, že takhle se politika dělala, dělá a dělat bude. :-) Pokračování skvélého Jistě, pane ministře. :-) ()

Const.ex

Jeden z nejlepších anglických seriálů vůbec. Je to jeden ze seriálů na, který se můžete dívat dokola pořád a pořád.. a nikdy neomrzí. Když člověk vidí pravé umění tak může jenom smeknout a kochat se. K tomu není co dodat.. aktuální bude snad vždycky. ()

thunnus

Excelentní, ale nemůžu si pomoct, původní seriál je o chlup lepší, tady je přecejen víc slabších dílů. Proto dávám o jednu hvězdu méně, ale možná po dokoukání celé série si to ještě rozmyslím. To zobrazení státní mašinerie a celá ta absurdita veřejné správy je podána skutečně neodolatelně, byť mám pocit, že seriál dost zjednodušuje a ukazuje vše příliš jednostranně - komicky. Ale ona to sranda někdy není. Na druhou stranu to tenhle seriál ale dělá skutečně vtipně. ()

waits

Stejně dokonalé jako Jistě, pane ministře. Jediná kniha, která se mi povaluje u vany celá léta,a to v české i anglické verzí. Můžu číst donekonečna.. ()

Snipsley

Stejné hodnocení jako u předchozí série. Žádný posun kvality dolů, to naštěstí ne. Dívat se, jak Humphrey všechno okecává, chce bystrý mozek, výsledek je ale o to víc zábavnější. ()

HouseMK

Smutně pravdivé - vesele trefné. Už podruhé, tentokrát na té nejvyšší politicko-společenské úrovni. Jistě, pane premiére! ()

Martinvon

I přes kongeniální český dabing se vyplatí trochu pohnout s angličtinou a dát si seriál v originále. Přesto, že žánrově jde o sitcom, klidně bych zařadil celý počin mezi hrané dokumenty. Brání tomu snad jen to, že jednotlivé politické tahy a postavy nejsou podloženy reálnými jmény (určitě by to nebylo zas tak těžké) a zůstávají v rovině narážek. I mrazivé narážky na politiku "železné lady" Margaret Thatcher lze dešifrovat jen se znalostí dobového kontextu. Přesto mě mrzí, že Angličané (zatím všichni, které jsem potkal) v tom žádnou dokumentární hodnotu nevidí. Díky za herecký koncert Nigela Hawthorna v roli sira Humphreyho. ()

Amper01

Malinko slabší, než když byl ministrem... Ale mnohdy by člověk nepoznal, které díly patří do ministrovské a které do premiérské série. ()

S.Dedalus

Sir Humphrey: Unfortunately, although the answer was indeed clear, simple, and straightforward, there is some difficulty in justifying assigning to it the fourth of the epithets you applied to the statement, inasmuch as the precise correlation between the information you communicated, and the facts insofar as they can be determined and demonstrated is such as to cause epistemological problems, of sufficient magnitude as to lay upon the logical and semantic resources of the English language a heavier burden than they can reasonably be expected to bear. Jim Hacker: Epistemological, what are you talking about? Sir Humphrey: You told a lie. Jim Hacker: A lie? Sir Humphrey: A lie. Jim Hacker: What do you mean, I told a lie? Sir Humphrey: I mean you ... lied. Yes I know, this is a difficult concept to get across to a politician. You ... ah yes, you did not tell the truth. ()

Pet 510

Snad ještě lepší než Jistě Pane ministře a to je co říct. Vtip je v tom že Pan premiér může sira Humpreyho vytáčet o trochu víc (ale opravdu jen o trochu) než pan ministr a to je vždycky největší hlína. ()