Rychlej Kid

všetky plagáty
Komédia / Krátkometrážny / Akčný / Romantický
USA, 1924, 18 min

Groteska o cestě k vysněné dívce prostřednictvím vyhraného automobilového závodu. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Do prvej jazdy je to len také vlažné oťukávanie, ale už pri prvej jazde s posteľou sa začne pravá groteska. A nezastaví sa gagmi až do konca. Zároveň dokumentuje vtedajšie automobilové preteky a nebolo to nič pomalé, nechýbal adrenalín. Filmová doba už pokročila, kamera je pohyblivá, a dokonca sa nachádza aj v autách vo veľkej rýchlosti. ()

Iggy

Hodně akční a vymakaná groteska. Rychlík Larry Semon soutěží v automobilovém závodě s Oliverem Hardym o dceru bohatého obchodníka. Po velkolepém Larryho příjezdu se v úvodu plném omylů, honiček a nedorozumění, Larry s Oliverem a místním kovářem jen tak pošťuchují, přičemž to nejvíc odnese jejich budoucí tchán. Následuje závod, v kterém Hardyho komplicové připraví Larrymu nejden horký okamžik. Larry ale všechny zvládne a nakonec samozřejmě vyhraje závod a nevěstu k tomu. ()

corpsy

Larryho Semona som vždy chválil za to, že kráčal v šľapajách divokých grotesiek, plných extrémnych kaskadérskych kúskov, kde muselo ísť určite aj o život, minimálne o zdravie, ak to beriem, že v tej dobe boli zrejme bezpečnostné opatrenia vo filmoch ešte v plienkach. Neinak je tomu aj v tejtoj rýchlostnej slapstick komédii, kde jeden drsný ( nebezpečný ) gag, strieda druhý. ()

filmmovier

Dějově opravdu vymazlená groteska. Zábavná, akční a plná adrenalinu. A ta akce je fakt velká a velkolepá. Jen škoda, že nž začne první závod, tak to chvíli trvá. Kdo rychleji je rozhodně jedna z nejzajímavějších grotesek, se kterými jsem měl tu čest. 80%. ()

ostravak30

Rychlej Kid je výborná groteska spíše svým provedením než nějakým geniálním příběhem. Jednak můžeme vidět spousty akčních momentů. Mě pobavila například postel jezdící za autem. A právě na již zmíněném loži poskakuje herec. Dále samotné závody jsou též zajímavé. A i v nich vidíme pády aut. A to nemluvím o skocích ze střechy. ()

PetraMishka

Rychlej Kid je skvělá akční groteska s Larry Semonem v roli muže, který chce získat bohatou nevěstu, a proto se přihlásí do automobilových závodů, aby na ni udělal dojem. Sice ještě před začátkem notně pochroumá budoucího tchána, ale i tak to samozřejmě dobře dopadne. ()