Řidič starého náklaďáku Charvát (M. Perepeczko) se před půlrokem vrátil z vězení, kde byl za napadení. Kolegové jeho minulost znají, ale před svou bytnou Jarošovou (J. Obermaierová) a jejím desetiletým synkem Míšou vystupuje Charvát jako bezúhonný a spolehlivý člověk. Jedné víkendové noci muž sveze dvě studentky (J. Nagyová a D. Patrasová), kterým ujel poslední vlak. Neovládne své potlačované touhy a na odlehlém místě jednu z dívek znásilní a obě dvě zavraždí. Jejich těl se zbaví na velké skládce. Jenže mrtvoly druhý den objeví starý lesník, a tak se hned rozběhne pátrání. Vyšetřovatel Kameník (Z. Buchvaldek) se zpočátku nemá čeho chytit, tím spíš že korunní svědek záhy zemře na infarkt. Přesto se však díky pečlivé kriminalistické práci podaří dát dohromady několik stop, které ukazují správným směrem… (Česká televize)

WinstonS

Jako malý kluk jsem se u tohoto filmu bál víc než při všech možných hororech a sci-fi. Perfektní tísnivá atmosféra, skvělá hudba a machistický rváč Perepeczko, to jsou hlavní věci, které mi utkvěly v hlavě. ()

Heero

Marek Perepeczko mě fakt baví. Celkem surová krimi s pěknýma náklaďákama. Zvlášť ten oranžovej, ten byl moc hezkej. ()

petikacka

Sorry jako, ale tenhle film byl ve své době naprosto novátorský a brutální...Navíc podle skutečné události...Musím říct, že od zhlédnutí tohoto filmu bych v životě nestopovala a to platí dodnes...Za mě 80% ()

mh.mail

60% - Kriminální příběh, ve kterém sice víte od začátku, kdo je vrah, ale který je i tak napínavý až do konce. Polský herec Marek Perepeczko předvádí uvěřitelnou studii muže, který má sice i přes svou kriminální minulost dobrou vůli žít jako slušný člověk, ale dílem vinou vlastních povahových rysů a dílem vinou nepochopení svého okolí se nakonec přesto promění ve vraha dvou mladých dívek. Výborný dabing Viléma Bessera. ()

J R C Pecuchet

Tento film natočil v roce 1979 režisér Jindřich Polák podle skutečné události. Málo kdo ví, že obsazením Jany Nagyové do role jedné ze stopařek Jindřichem Polákem později rozhodlo o tom, že pan Václav Vorlíček obsadil Janu Nagyovou (i s Dagmar Patrasovou) do rolí princezen v pohádkovém seriálu ARABELA. Jana Nagyová je nadabována Naďou Konvalinkovou. ()

zdeny99

Svižná, přímočará a díky tomu i koukatelná detektivka, ve které Polák dokázal, že uměl i detektivky a nejen filmy pro děti. Ačkoliv ty mu přece jen šly o něco víc... Marek Perepeczko je tady ukázkový záporňák a Arabela s Xénií byly až moc naivní, že mu naletěly. Vždyť on jim to sám tak dlouho vyprávěl v tom náklaďáku a ony z něj měly ještě prdel... A trambus, ačkoliv byl už hodně starej, tak byl nádhernej. [7206. hodnocení, 200. komentář, 64%] ()

Lukin413

Výborná první polovina nečekaně drsná a syrová psychologická studie zdánlivě náhodného vraha. Úděsná druhá polovina s vyšetřováním příslušníků SNB a la Třetí skoba pro kocoura. ()

Heavyman

Super kriminálka a skvěle vybraný herec vraha. Scéna v lese je na svou dobu hodně divoká a brutální. Dáda si moc nezahrála a ani ta její žížala ji před panem Charvátem nepomůže. ()

BeranSon

Film, který by vystihl pojem "zvláštní". Na filmech mi ale slovo "zvláštní" nevadí, spíše mě láká, jenže tento je něco jiného. Vlastně se mi vůbec nelíbil a už ho nikdy nechci vidět znovu. - 3/10 - ()

kkarx

Já to snad vidě v minulostil několikrát, ale pokaždé mi uvízla v paměti jen úvodní scéna vražd a pak už nic dalšího. ()

Ygnor

Po delším čase jsem shlédl stopařky, kdy musím vyzdvihnout zejména mimořádnou kameru, atmosféru a psycholigickou sondáž, čímž film vůbec nic neztratil na svém kouzlu a přidávám jeho zráním čtvrtou frčku. ()

Biopler

Jedná sa o výchovný film v dobe socíku - mladé dievčatá, nestopujte liazky či tatrovky, hoci je to značka ROMAN, lebo sa vám prihodí niečo zlé. No keby sa počas aktu chovali všetky ženy ako istá slečna Klímová, tak by sa ani znásilňovania nenahlasovali. V tomto je film rozporuplný, lebo nemá až taký číry odkaz. Najprv sa príbeh dobre zapletá keď umiera po infarkte korunný svedok, lebo to vyzerá, že to polícia s dolapením vraha nebude mať až tak jednoduché. Postupne však prichádzajú až veľmi zjednodušujúce vyústenia, aby sme sa dopracovali k dolapeniu vraha, ktorý sa takpovediac sám vženie do pasce. Ale z poľského antagonistu mrazí, casting sa vydaril. ()

Jeanecek

V dějinném kontextu možná odvážený, nicméně narozdíl od některých jiných dnes zastaralý. Téma již dnes bohužel aktuální není a fakt, že je film podle skutečné události je asi jediné plus, ale zároveň i mínus. Paradoxně jsem nejprve četl scénář, než viděl film a už při čtení mi unikal jakýkoli motiv. Nechápu, kde vznikl prvotní impulz k znásilnování, zda první znásilnění, co jsme viděli je i Charvátovým prvním znásilněním, či zda je to u něho běžná praxe a zlomilo se to až u náhodné vraždy... Nevim. Podle mě trochu dramaturgicky nedotažené... Celkově průměrných 60%... ()

FireTight

Fuj! Když si představím, že je to natočeno podle skutečné události, běhá mi mráz po zádech (hlavně díky docela nekompromisním násilným scénám, tedy až na to finále). Marek Perepeczko podal přesvědčivý výkon a upřímně, kdybych ho někdy v té době potkal na ulici... Měl bych ale pořádně nahnáno! Nakonec však film ohodnotím čtyřmi hvězdičkami, jelikož mi do plného počtu přeci jenom něco chybělo. Možná za to může stopáž, která by si zrovna u tohoto filmu zasloužila přeci jenom trošku natáhnout. Propracovaný začátek příběhu a vyšetřování se zhruba na posledních deset minut změní v docela slušný kvapík, což je možná škoda. ()