Na dovolenke pri mori dvojica pražských detí objaví tajomnú hmotu z morských hlbín, ktorá im pripomína dôverne známu plastelínu. Z nej si vymodelujú dve malé chobotničky a odvezú ich do Prahy. Stvorenia prejavujú neklamné známky života, sú veľmi čiperné a chcú spoznávať čudesný svet ľudí. Navyše, nečakane reagujú na elektrinu. Okolo starého domu na Kampe, kde býva celá rodina, ale aj v Národnom divadle a v domoch na nábreží Vltavy sa rozkrúti kolotoč záhadných udalostí a fantastických dobrodružstiev, pretože chobotničky s menami Modrý a Zelená chcú spoznať našu civilizáciu. (TV JOJ)

Chemic

Když koukám na film od začátku, tak ho zeslušnosti vždycky dokoukám. Prp mě je to jeden hodně dlouhej film, a tak hodním stejně, jako v předešlé části. ()

veere odpad!

Typ rodinných komedií, které ze srdce nesnáším, a na které jsme museli povinně chodit do kina se školou. Proto asi ta averze - a proto tolik odpadů (Lucie, postrach ulice; Kačenka a strašidla; S tebou mě baví svět, Tatínek do polepšovny a další "klenoty" české kinematografie...) ()

shinlove

Dětská klasika, která ani i po letech malým dětem má co říci a kterou televize s chutí reprízují... Mě osobně už tolik neoslovuje, ale jako dítě se mi líbila. 3* ()

montel

Rodina Holanových jede konečně poprvé k moři. Na místě najdou dokonalý ráj, vylidněné pláže a spoustu ryb. Bohužel si nevšimli zákazu vjezdu kvůli havárii ropné plošiny, která znečistila pláže a zabila vše živé. Malý Honzík (Milan Šimáček) a jeho sestra Eva (Žaneta Fuchsová) však mají důvod k radosti i když se musejí vrátit předčasně domů do Prahy. Na pláži najdou neznámou hmotu z které si vymodelují dvě chobotničky, které ovšem žijí a tak si děti domů vezou novou atrakci... Děti baví formeláci, dospělé zase duo Veškrnová-Zedníček. I proto je tato rodinná komedie již dlouho nesmrtelná a z našich obrazovek nikdy nezmizí. 55% ()

leto.sk

Úplná klasika. Ako dieťa som to zbožnoval, a stále to považujem za vydarenú filmovú rozprávku, i keď dnes už asi deti uprednostnia skôr americkú animáciu,,, ()

luphick odpad!

Jestli existuje věc, ze které se mi zježí vlasy, naskočí nevzhledné flíčky a ihned skáču po ovladači ať chce jak chce daleko, tak právě už jen úvodní znělka oblud, dobře, Chobotniček je záruka. Opravdu tím musí zacpat vysílací čas zrovna na Vánoce? A hned na několika televizních stanicích? Protože jednou ve filmu to nestačí, musí to být podruhé i v seriálu. Kdyby aspoň vybrali lepší dětské herce. Zelenáááá, modréééééj a ten neskutečně vtíravééééj pražskéééj akcent nemůžu z hlavy dostat ani po třech panácích okeny(ale hlavně že se daboval Trávníček v Popelce). Asi jsem až příliš zaujatá, ale nebylo by těmto filmovým páskám lépe na dně Mariánského příkopu? Aspoň jedny Vánoce bez těchto totalitních potvor, prosím! ()

soukyd33

Kdo by neznal Modrého a Zelenou. Ale pozor, nejde jen o barvy. Film vhodný i pro děti i pro dospělé. Nedokážu říci, kolikrát jsem tento film viděl, ale bude to opravdu hodně vzhlédnutí. Co všechno dokážou napáchat dvě zvláštní hmoty neznámého původu? Dvě zvláštní chobotničky, a začnou se dít věci. Poznámka: Jako malého mě děsně bavila ta úvodní animace titulků. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 3 ()

Worf

A zase je to u Holanů, ticho, tak ticho!! Vždy se rád podívám na tyto filmy, a jedno jak se se pastelýna zrovna jmenuje. ()

Alenkita

Nelíbí se mi téma hádajících se rodičů jako nosné pro dětský film, ani jeho nepřirozené zpracování. Vzpomínám si na pocit úzkosti, který mě jako maou při jeho sledování provázel, a to bez kýžené katarze. Dvě dádám za animaci plastelíny. ()

psycholog

Typická česká komedie, kterou většinou dávají kolem Vánoc. Kdybych opominul dětšké zastoupení, slečna Fuchsová už nám vyrostla ale herecky moc ne(výkon v lucii byl lepší a to o dost), tak bych chtěl vyzvednout hlavě výkon Pavla Zedníčka a dabéry našich chobotniček. 65% ()

zuzulend

Nejlepší film,který jsem kdy viděla.Miluju,když se na to můžu zase podívat.Super efekty,animace.Tohle nikdy Holywood nepředčí. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková

21.06.2021

Ve věku 84 let dnes odešla česká filmová, televizní a divadelní herečka Nina Divíšková, již si velké množství diváků vybaví například jako babičku Bětu z populárního rodinného seriálu České televize… (viac)