Naivní dívka se bláznivě zamiluje do bohatého vdovce. Po svatbě se nastěhuje na jeho rodinné sídlo, ale nedokáže uniknout všudypřítomnému stínu jeho zesnulé první ženy. (Netflix)

solisoli

Známy Bestseller v modernom podaní sa snažil prevýšiť staršie verzie. Je pravda, že doba prináša svoje. V tých starších časoch prevládal talent, umenie a nápady, podložené vyššou profesionalitou danou, od prírody. Novodobo vďaka dobovým technickým možnostiam, vyššími finančnými prostriedkami, umelecký status pokrivkáva a prerastá v gýč. Takže, komu čo sadne. Že tento divák si žiada umenie a nie gýč je odkazom hodnotenia tohto umelecky zaostalom projekte, v ktorom tu je prezentovaná pompéznosť, nadštandardný lesk v podaní panákov, pajácov a pandrlákov na scéne. Jedna hviezda navrch za peknú prírodu a pár slušných záberov. ()

Dejf4

Slušný, ale ničím nevybočující snímek, který sice nabídne poutavý příběh, ale zpracování již pokulhává ve všech směrech. Čistý průměr u kterého vyloženě nejde nic vyzdvihnout a ani extra pohanit. 5/10 ()

joseee

Myslím, že k premrhanému potenciálu okrem scenára prispeli aj herci v hlavných úlohách, myslím že by im už žiadnu klasiku nemali dať hrať. ()

Kushina

První třetina filmu působí zcela jednoduše, až nudně. Láska, svatba, poznávání nového, ale cca v půlce filmu se začne vše zvrtávat a na povrchy vyplouvat pravá pravda o Rebecce, že nebyla tak dokonalá, ale byla to pěkná feministická sadistická bitch. No 2 hodiny to trvalo a tolik se toho zase nestalo, na druhou stranu to ani tak nenudilo, což je u filmu vždy úspěch. 55% ()

bonovox

Že je to remake to neriešim, ale na mňa je toto spracovanie až príliš ťažkopádne bez nejakých výrazných momentov. A aj tá Lily je dosť otravná. Ako keby sa tvorcovia zľakli slávnejšej predlohy. ()

Ace.A.T.L.

Temný, nepříjemný, silný, ale dost zajímavý. V globálu je to film, co vleze pod kůži a čeká, co mu kdo pod kůži dovolí rozjet. Líbilo se mi to. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

Elisson

Kniha je skoro vždy lepšia ako film a či už si ju prečítate pred alebo po filme, tak..... skrátka po prečítaní knihy a druhom pozretí filmu znižujem hodnotenie. Má to nevyužitý potenciál. ()

Stinger78

Bylo to drama? Ne. Bylo to mysteriózní? No asi jako když něco v noci zašramotí a člověk přemýšlí, co to bylo a za dvě minuty usne. Bylo to romantické? Ale jo, asi jako manželé po dvaceti letech. Byl to thriller? Ne. Dvě hvězdy jen za Lily a za část filmu od soudu do konce. ()

athena07

Bohužel miluju knihu a verzi od Hitchcocka, takže tahle moderní verze, kde je všechno jinak, mě neuspokojila. Trochu to zachránila Kristin Scott Thomas a Lily James, která byla jako obvykle roztomilá. Ostatní postavy, které byly v knize důležité, zde byly zbytečné. ()

sonyrx

Věrně natočená adaptace knihy Živá a mrtvá. Kdo nezná, těžko toto dílo ocení. Mám knihu ráda, četla jsem ji vícekrát, film předčil má očekávání. Není to typický thriller, je to Du Maurier. ()

tribican

Jde o psychologické drama, mysteriózní krimi, nebo romantický thriller? Nevím, a to je asi největší problém tohoto filmu. Přes určité problematické prvky v chování hlavních herců jde jinak o poměrně zdařilý remake. Jen by si snímek neměl tolik hrát na něco, co není. 60 % ()

Pythonator

Kdyby tam nebyla božská Lily, tak je ten film poloviční. Přepálená stopáž tomu nesvědčí a pomalejší tempo a nudný rozjezd to přímo ubíjejí. Film je zajímavý v podstatě až v poslední třetině a do té doby většina diváků asi usne, nebo si pustí něco zábavnějšího. Chápu ovšem, že ta část diváctva, která se vyžívá v podobných britských dramatech, bude nadmíru spokojená. ()

Unn

Krásná Lily, působivé scény, výborná předloha, ale vůbec mě to nevtáhlo do děje. Ani se nedalo poznat, jestli se ti dva mají vlastně rádi. Takové frigidní dílo. ()

anniclare

Neviděla jsem původní verzi a hodnotíme pouze tento film. Nemohu říct, že to bylo tak strašné, jak se uvádí v komentářích. Jsem ráda, že jsem film viděla, líbila se mi celá výprava a hlavní představitelé. Asi bych ocenila větší napětí mezi nimi, ale hodnocení bych dala minimálně 75% ()

vopajslikova

Byla jsem zvědavá na další adaptaci románu Daphne du Maurier. Běda! Výpravný romantický film, kdy ústřední pár hrají každý sám za sebe a do sebe zahleděný herec a herečka. Film sleduje hlavní dějovou linii románu, ale to je vše. Chybí zcela hloubka charakterů postav a tajemná atmosféra. Lily Jamesová je sice sympatická herečka, ale pro tuto roli se nehodí, navíc působí spíše roztržitě, jen místy nejistě a těžko by se třeba mohla ušklíbat do očí své zaměstnavatelce, čili je na hony vzdálena románové předloze. To je ale problém většiny současných historických filmů, že neakceptují kodex chování lidí té které doby. Škoda takového námětu. ()

KorryxD_

Ono to není špatné! K tomuto filmu jsem si vůbec nic nepřečetla,a proto jsem byla velmi překvapená ze zápletky. Náhodou hodně dobrý příběh se skvělou Lily James v hlavní roli,která byla pro toto období stvořena. I přes to,ale byla dlouhá rozjezdová linka. ()

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

24.10.2020

Zatímco Rebeka, nová adaptace slavného románu Daphne Du Maurier, před třemi dny odstartovala na Netflixu a od diváků a kritiků sklízí vesměs velmi vlažné reakce, vypluly na hladinu informace o… (viac)