Deviata brána

• Česko Devátá brána (viac)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

Jardys88

Průměrný filmek s dnes již dost opomíjeným tématem. Éra satanských filmů je již za námi. Film nebyl bohužel pro mě dost propracovaný a zápletka byla vcelku jednoduchá. Od knih co sepsal sám Satan až po zhýčkané miliardáře co prováděli orgie ve jménu Pána temnot. Nebýt Deppa dal bych filmu při té nejlepší vůli tak 2 hvězdy. Zase tu potvrzuje, že byl a pořád je velmi dobrý herec, který zvládne zahrát na co si vzpomene. ()

Monini

Mrzí mě nízké hodnocení Deváté brány, protože já jsem jí hned po prvním shlédnutí naprosto propadla. Úžasně tajemný děj, skvělý Johnny Depp a mrazivý konec.... u mě 100% ()

Henk

Snad bych tomuhle dílku dal i pět, kdyby mi nepřišlo, že mu schází trochu více napětí, které by mysterióznímu thrilleru rozhodně neuškodilo. To ovšem neznamená, že by nebyl zajímavý. Johnny Depp tu podává svůj obvyklý profesionální výkon a jeho role hajzlíka, kterému ale stejně nakonec budete fandit, mu dost dobře sedí. Moc se mi líbily interiéry a ještě víc exteriéry v kterých se natáčelo. Ani westernová stopáž mi nepřipadala nijak zvlášť dlouhá, protože bylo na co se dívat. Prostě jsem se velmi dobře bavil,jen toho napětí tam bylo poskrovnu. ()

Pulos

Celou dobu jsem se těšil na zjevení samotného satana a ono nic, čekal jsem skvělou atmosféru jako u Ospalé díry, ale dost mě ten film zklamal, čekal jsem mnohem více. ()

Tomulka

Mně se velmi líbila mysterioznost snímku, která dělá film zajimavým. Démonicky příběh by se dal asi zpracovat mnohem lépe hlavně co se týče hororových prvků, ale mně na filmu vadily jen hluché pasáže, které byli dosti nudné. Každopádně komu se líbí hraní Johniho Deppa a má rád mysterium a thrillery tak musí snímek vidět. ()

Spike86

Atmosféra je dobrá a správně tajemná. Podporuje ji i hudba vystupňovaná ve správné okamžiky, bohužel je to pouze jedna jediná melodie, která se stále opakuje. Depp tradičně dobrý, ale to je co se týče hereckých výkonů vše, co stojí za zmínku. Bídná byla hlavně Emmanuelle Seigner, která po odmyšlení triků má v podstatě jeden stále stejný neměnný výraz. Příběh byl správně mysteriózní, ale je v něm pár nedomyšlených podivností a občas balancuje už spíše za hranou pohádky. 70% ()

filiperros

Hodnotím čtyřmi z pěti. Je sice pravda, že film trpí mnoha nešvary, jako je místy nesmyslný střih, místy kamera nebo herecké výkony, ale to jsou pouze řemeslné nedostatky. Synopse je poměrně jednoduchá, ale Polanski balancuje na hranici hororu a psychothrilleru, nejedná se rozhodně o typický satanský film. Ty totiž většinou končí závěrečným bojem se satanem v podobě buď slizké nebo plamenné obludy někde v kostele (což je jediná klika, protože je kolem dostatek svěcené vody a křížů, kterými je satan zahnán zpátky do pekel). Sympatických je také několik atypických odkazů, jako třeba Johnny Depp na konci takzvaně nachází svůj cíl ne v temnotách, ale v oslnivé záři. Nachází tedy satana - anděla světlonoše, nejedná se o typický křesťanský výklad satana jako zástupce zla. Jinak Johnny dobrej, zas to hraje tak, že si ani nevšimnu že to hraje a Emmanuelle a ty její pohledy, to je prostě bomba. Než jako anděl strážný jí vidím jako satanovu přisluhovačku, která Deppa svádí a vede ho rovnou k šajtánovi :-) ()

J. K. Lister

Tajemný svět knih podle románu Dumasův klub, inspirovaný samotným Necronomiconem od HPL. Tajemný svět sběratelů knih, posledlých po neznámu. Žijete ve světě, kde nemůžete věřit nikomu. Lidé umírají, neboť měli něco společného s Necronomiconem, který napsal šílený arab Alhazred, jehož spoluautorem byl sám satan, který se velice zajímal o pana Corza. Film se mi líbil. Patří do vlny filmů jako např: Šifra mistra Leonarda či Purpurové řeky, kdy si nejste naprosto ničím jisti až na finální závěř, ale ani ne tím, neboť tam 13 komnata končí, alespoň pro nevyvolené. Samotný děj, kde obavy, posedlost, strach a zvědavost rozpoutá vzájemnou reakci dějů, kde umírají lidé, za vidinou neznámého světla, kterému říkáme peklo. ()

dennuska

Polanski je mistr atmosféry, a to Devátá brána rozhodně nepopírá. Johnny mě samozřejmě dostává snad v každý roli, ale tady obvzlášť. Možná to bude tím, že se pohybujeme v prostředí starých knih, což je samo o sobě dost sexy:) Všechno a všichni navíc působí tak temně a podezřele, že divák zůstává v lehkém ale permanentním napětí po celou dobu. Prostě těší se na závěrečný knock-out, jenže ono nic. Otevřený rozpačitý a pro mě nicneříkající konec je trochu zklamáním hlavně proto, že nebýt něho, je Devátá brána určitě na seznamu mých Topek. ()

jarmil8

Staromódně pojatý horor/thriller, který má styl. Přestože knižní předloha je daleko košaťější, Polanski dokázel z osekaného příběhu vytvořit strhující film a výtečná hudba Wojciecha Kilara tuto ďábelskou hru jen podtrhuje. ()

Archvile

Ten kto v tomto snímku čaká že uvidí satana alebo inú mátohu bude asi sklamaný. Ale ak sa tešíte na poriadny mysteriózní thriller budete viac než spokojný. Johnny Depp rozohral hru plnú nečakaných zvratov a až na pár drobností držal napätie až do konca filmu.Hudba výborne dokresľuje už tak ponurú atmosféru. ()

fandula

Dlouho jsem váhal, jestli mám dát 3 hvězdičky. Ano, první polovna (možná spíš tříčtvrtina) byla lepší než zbytek filmu, ale přesto to svojí výbornou atmosféru mělo. Johnny Depp jako vždy famózní. K úplnému konci to už bylo hodně přitažené za vlasy, když se Frank Langella polil benzínem a zapálil se a poté sex Emmanuelle Seigner a hlavního hrdiny s hořící zříceninou v pozadí...No ale jinak moc dobrý film. ()

Mrtvobog

Od filmu zaoberajúceho sa Satanom som čakal dačo viac (žeby ponurosti, temnoty, napätia, mysterióznosti?). Ak nerátam Pirátov Karibiku 2, 3, 4, tak je toto podľa mňa najslabší Deppov film. Ale, nie je to zase až tak zlé. Námet o satanských knihách je fajn (tie rytiny vyzerali úžasne), ale mohlo to byť nápaditejšie natočené (napríklad milostno-sexuálne scény). Napriek tomu som sa pri filme nenudil. ()

happy.lenulka

mě se tento film velice líbí od prvního shlédnutí. líbí se mi zpracování i herecké obsazení. Nemusím moc horory, ani thrilery, ale toto se mi opravdu líbí. Satanská tematika, skvěle zpracováno! ()

Otan

Trochu slabší satanistický film.Zejména jeho konec ujel někam ,kde to nebylo zapotřebí.Polanského spíše odpočinkové dílo. ()

shinlove

Dobré. V každém ohledu pouze dobré. Jsou tam momenty, kdy jsem si říkal, že to snad ani nemohl točit R.P., ale nějaký středoškolák. Ale na druhou stranu ponurá atmosféra s tradičně skvělým Deppem funguje, ale to je vše. Proto jen 3* ()

Rhapsody91

Na tento film sa vždy teším. Je pravda že je v určitých pasážach film nudný ,ale páči sa mi myšlienka ako objavuje dokazy a hľadá ďalšie kľúče na rozlúštenie záhady. Johny je tu dobrý taky Indiana Jones knihovník. Keby bol film kratší a dej viac gradoval bolo by to za 5 ,ale takto len dobrá 3. ()

chlievik

Vydržal som tú nudu do konca. Vôbec som sa nebavil, nenadchlo ma to, ak toto má byť vrchol toho ich satanského "umenia", potom ok, ďakujem ale stačilo mi, Polanski je slabunký režisér, stoja za ním dosť silné finančné skupiny, takže preto je taký úspešný, no a tento film je brak. Povyšovať herecké kvality Deppa je v tomto filme zbytočné, myslím, že hral už aj lepšie a v lepších filmoch, ale možno je to satanista, a tak dostal úlohu, ako asi všetci herci, čo v ňom hrali majú niečo so satanizmom spoločné. Neviem. Ale isté je, že ľudia v Hollywoode a tak sú dosť šialení a posadnutí, chorí, a myslím že umenie ich z dialky obišlo. Musím však uznať, že trošku v tom bol akýsi náznak napätia, musel byť, vždy sú filmy tohto rangu trošku špiritistické a záhadné, ako všetko ohľadne tej rozprávky okolo Satana, a divím sa, že ešte dnes niekto stále skutočne verí na tieto rozprávky, asi je to nevybúrený a sebaobviňujúci sexuálny reflex, ktorý v podstate môže za to, že tieto blbosti ešte existujú, a že niekomu toto príde ako zábava. Nemoralizujem, ani neodsudzujem slobodu prejavu a náboženstiev, ale som ateista, a preto mi to príde ako príliš nudne rozprávkové, bezmyšlienkovité a naivné. Zmätok vlastných pocitov niekto považuje za dôvod na vieru v mýtické bytosti? Ako nebudem sa radšej obúvať do satanizmu, v podstate mám hodnotiť film, a nie zanikajúce náboženstvo stredoveku, ktoré má aj tak desiatky zaslepených siekt, frakcií či odnoží, a každá z nich má sama pochybnosti o sebe samej, a nikomu nie je jasná ani základná vierouka, ktorú by som nazval asi... len... emocionálnym šalátom . Pre tých hlúpšich fanúšikov Deppa je to vychutnávka, kedže sa celý čas môžu dívať na jeho koziu briadku a masturbovať, iní zas sú akiste sklamaní, že sa objavil práve v tejto snímke. Lacný príbeh s prvkami a hlúpymi kresbičkami zo sedemnásteho storočia je nasilu preboosterovaný smerom do mystiky a mágie,a príbehy z dôb inkvizície sa produkcia pokúša neúspešne pretvarovať do rádobytemnej záhady medzi ulice dnešného Paríža, hm... nuda... akosi mi to celé nevonia, nesedí, dúfam, že sa nikto neurazí,ale film ma nebavil. ()

Pythonator

Vynikající Johnny Depp a tajemná atmosféra hustá tak, že by se dala krájet. S filmem nemám problém a být jen o trochu lepší, dám klidně 5 hvězdiček. Tvrdit, že je to od Polanskeho slabý film mi přijde hloupé. Já se přikláním spíše ke druhému břehu a tvrdím, že je to jeden z jeho nejlepších filmů. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (viac)