Pre balík prachov

• Slovensko Pre balík peňazí (viac)

Príbeh profesionálneho bankového lupiča, ktorý sa kvôli láske chce sám udať polícii a zapletie sa do násilného konfliktu s dvomi skorumpovanými agentami FBI. Tí ho plánujú obrať o jeho ulúpené peniaze. (Continental film)

Martin741 odpad!

Liam Nysn uz len recykluje starsiu tvorbu, hlavne je tu kompletna recyklacia Taken. Obavam sa, ze tato filmova recyklacia je rovnaka ako ked sa recykluju plasty - recyklovanim sa degraduju : 0 % ()

Figu

I když obyč story je pro béčko jako stvořená, je to ukrutná nuda, plná špatných herců a směšných dialogů! Neesona mám rád, ale tyhle role mu od jistý doby už nežeru. Je zde jak zpomalenej film a namísto kladení bomb a pokulhávání po městě s pistolkou by mu slušely víc papuče s novinama... Navíc jeho láskohled a zamilovanost včetně nápravy v lepšího člověka... To je umělina! Kýč a prdel! Dal jsem to nadvakrát a to druhou půlku hodně s nechutí a nespasí to opravdu ani rádoby top rozseknutí bijáku s maketou bomby. Prostě tohle už ne Liame... 40% ()

bourec

Nezajímavá, plytká, scénáristicky invalidní věc, na kterou se hodně smutně kouká. Liam tady skoro uzavírá kruh. Začínal filmama jako Další příbuzný, nebo Darkman, což jsou rozpočtově i úrovní hodně podobný kousky.. A fimem Pro balík prachů by měl začít myslet na umírněnější tvorbu. U tohodle kousku by se dala postava Liama vyretušovat, a dosadit tam jakoukoli béčkovou a céčkovou celebritu akčních filmů minulý i současný doby. Bylo by to jedno. Blbá akce, kouř a oheň za jeden doláč, a příběh jak z automatu na scénáře.40%. ()

C0r0ner

Neesonova postava je velmi dobře napsaná, vykreslená a zahraná, nicméně to celé dojíždí na scénáři děravém jak řešeto. Takhle by to mohlo fungovat možná v devadesátkách, kdy neexistovalo online sledování a tak. S dnešními možnostmi policie by film skončil po pár minutách. 60% ()

PROCESOR

Neeson ve své typické roli i když tentokrát má být špatný on. Jenomže ti, co mají chránit zákon jsou ještě chamtivější, takže mu musíte zase fandit. Jenomže se obávám, že to ti tvůrci s pionýrským slibem trochu přehnali a ve výsledku se na mě začal valit hodně velký kýč. Trošku to zachránil roztomilej pejsek. Jinak co je to za svět, když se nemůžete v klídku ani udat na FBI. Možná to mnohé odradí… ()

sir-dave

Podobných filmů má Neeson na kontě stejně jako Statham Stathamovek. Dokonce i pár s hodně totožným námětem. Roli Toma Dolana, s typickým výrazem ukřivděného Neesona co se musí vydat na one-man-show cestu, aby došel spravedlnosti jsem mu věřil, proti němu tentokrát dva zlotřilí policajti a "nečekaně" jeden čestný policajt, na kterého se musí spolehnout. V podstatě víte jakým směrem se to bude ubírat, jak to nakonec skončí. Akční scény potěší a nezklamou. Z těch hodně podobně laděných je tohle o chlup nejhorší a zároveň v pohodě koukatelný film. ()

Johnny.ARN

Jedna za to, že skutočne je padouch, druhá za to, že je to snáď jeho labutia pieseň v tomto žánri. Už je fakt starý na prestrelky, beh a boj 1v1. Inak nič, čo by ma nadchlo alebo prekvapilo. A malo to dobré obsadenie. 2 z 5 ()

JohnSmith

Když pominu opravdu stupidní zápletku, tak to nebylo zas tak špatný. Je to svižný, s hodně slušným obsazením, akce taky není špatná, ale ta zápletka fakt zabolí. ()

m.a.t.o.

Honest Thief je film plný klišé. Od názvu (originálneho, nie distribučného) až po toho agenta, ktorého hryzie svedomie. Už pri úvodných titulkoch viete ako to celé skončí a v podstate budete vedieť predpovedať aj každú jednú scénu, ktorá príde (okrem tej evidentne vystrihnutej, kde doteraz netuším ako Tom dostal Annie preč z nemocnice, ehm). Ale aj tak si myslím, že ak máte radi Liama Neesona, nemali by ste tento film vynechať. S výnimkou rozbehovej prvej polhodiny film slušne odsýpa, takže som sa nenudil. Reprízu si asi nedám, ale na upršaný štvrtkový večer išlo o stráviteľnú jednohubku. 50 % ()

zsn

Nerada bych, aby Liam z tohoto světa odešel s posledními filmy jako propadáky. Po sérii bravurních akčňáků je toto opravdu slabota. ()

Jello Biafra

Liam Neeson sa po úspechu filmu Taken z roku 2008 zaradil medzi popredné akčné hviezdy súčasnosti. Jeho filmy o postarších mentoroch, ktorí sa vydávajú na cestu pomsty sa poväčšinou trafili do diváckeho vkusu a priniesli vcelku solídnu akčnú zábavu. Tentoraz je z Neesona bankový lupič, ktorý sa rozhodne svoje remeslo povesiť na klinec, aby sa mohol venovať svojej partnerke. Chce sa priznať FBI a odovzdať lup cca 9 miliónov aby dostal nižší trest. Netuší však, že o jeho lup prejaví záujem skorumpovaný agent, ktorý sa nezastaví pred ničím. Žiadna veľká honička sa však nekoná a na filme je poznať jeho neveľký rozpočet. Za celý film som sa dočkal troch krátkych prestreliek a zopár bitiek medzi Neesonon a oným agentom, ale chýba tu akékoľvek napätie a spád. A o záverečnej gradácii nemôže byť ani reč. Rozhodne jeden z najslabších thrillerov tohto roku. ()

Lukoboss

L. Neeson má ty svoje postavy jak podle šablony, ale to by mně ani tak nevadilo, obvykle se u jeho filmů bavím. Tady bohužel ne, protože je to celý postavený na ohraných klišé, který každej už někde viděl. Navíc po přečtení názvu si skoro budete myslet, že na vás vyskočí Robin Hood. To sice úplně ne, ale tady to posunuli ještě dál. Osm let vykrádal banky naprosto precizně a profesionálně, ale žádný peníze neutratil, protože měl těžký dětství, a pak potká ženu, kvůli které s tím chce přestat, peníze vrátit a klidně se nechat zavřít. No ty vole, to se někdo musel úplně posrat! Tak dívám se na kriminálku nebo červenou knihovnu!? A samozřejmě nesmí chybět zlej policajt, kterej jezdí v hovadským černým "muscle car", aby jako bylo jasný, že je fakt ten špatnej. Tady to M. Williams vůbec neuhrál a jak scénář, tak i režie film totálně ničí. Tohle se fakt nepovedlo! ()

sedm.1

Liam Neeson se nevzdává a i když v podstatě svou akční kariéru nastartoval až v poměrně pokročilém věku, s o to větší intenzitou nyní chrlí jeden podobný snímek za druhým, ovšem k jeho cti je nutné podotknout, že vesměs nejde vůbec o filmy marné, naopak, většina z nich mě opravdu baví, a právě Honest Thief je toho příkladnou ukázkou. Co bych této podívané chtěl tedy vážně vytknout, je hned na začátku vážně naivní a laciná pohnutka ústředního hrdiny k přiznání se, s tím si mohli dát tvůrci tedy rozhodně více práce, jinak ale ve mně převládá skutečně spokojenost, kdy samozřejmě, stejně jako v ostatních podobných žánrových filmech, nehodlám řešit tuctovou a předvídatelnou zápletku, mě stačí, když to má svižné tempo, sem tam nějakou tu povedenou akci, nenudící postavy, obsazené výraznými herci a alespoň nějakou tu atmosféru, a jelikož tím vším tento film disponuje, nemám důvod být nespokojený, či jinak zbytečně kritický. Krom Neesona mě tu jinak hodně bavil ještě Jai Courtney, pro kterého mám už dlouhodobě slabost, a sympatická Kate Walsh, a ocenit bych pak chtěl i úplný závěr, který tedy sice na zadek neposadí, a je tuctový až běda, mně ale i tak přišel zároveň i takový příjemně líbivý, za což ale nejspíš může mé celkově pozitivní rozpoložení, do kterého mě Honest Thief dostal. ()

herr_carter

Myslím, že Lájem i ve svých 104 letech, pokud bude ještě při smyslech, bude schopen zahrát podobnou roli bývalého vojáka/bodyguarda/ochranky/vrátného/kohokoliv kdo umí rozbít držku a zlověstně huhlat a vyhrožovat " I will kill you". Tohle je další stravitelná a zábavná jednohubka, která nenasere a druhý den ráno už nevíte, že jste na něco koukali............................6 z 10. ()

KoRner

Zatiaľ najbéčkoidnejší Neeson, ktorý má ako sa patrí absurdnú zápletku a najkomplikovanejšie riešenia jednoduchých situácií. Kto sa podvolí, môže sa príjemne nostalgicky baviť, kto nie, nech sa filmu vyhne veľkým oblúkom. ()

iXtr3m3

Pokračujem v podobnom duchu ako včera. Opäť slabé tri hviezdičky. Neeson už nie je to, čo býval, samozrejme vek už neokašle. Bolo to hlúpe, najprv je dokonalým lupičom, po ktorom nikdy nič nenašli a zrazu ohlúpne a rozhodne sa pre krok, ktorý sa rozhodol? Resp. rozhodnutie, urobiť ho a kvôli čomu, to ešte chápem, ale ten spôsob, ako ho urobil? Fajn, že to bolo také civilnejšie a uveriteľnejšie, ale to počínanie bolo jednoducho hlúpe aj na neho aj na jeho postavu, pretože som síce napísal, že vek už neokašle, ale tým som nemyslel priamo senilitu. ()

AdamesWWE

[7/10] Tak máme tu zase oblúbeného Liama Neesona v akčnej úlohe, ku ktorej sa už vraj nechce vracať. Podľa traileru to nevyzeralo zle, povedzme si pravdu ani nie extra dobre, ale po pozretí môžem povedať že sa im tento film celkom vydaril. Neeson ma jednoducho baví, takéto úlohy mu sedia, jeho príjemný hlas sa v origináli dobre počúva, tomto filme ma tiež bavil bez problémov. Ostatní herci boli okej, ale že by ma očarili tak to asi nie. Cením že príbeh filmu nieje presne taký istý ako pomaly všetky podobné akčné filmy, toto bol trochu iný príbeh ako sa už z traileru zdalo, bolo to celkom fajn svižné tempo, po pomalšom úvode už dej plynul dobre a stále sa bolo načo pozerať. Akčných scén tu nieje veľa, ale hambu určite svojmu žánru nerobia. Podľa mňa celkom fajn akčný thriller, jeden z tých lepších Neesonových. ()