Wayne (Robert Redford) a Eileen (Helen Mirrenová) Hayesovci prežívajú pravý americký sen. Vychovali dve deti a od základov vybudovali úspešnú firmu. Na svojej úspešnej životnej ceste však museli mnohé obetovať. Keď vo všetkých ohľadoch priemerný gauner Arnold Mack (Willem Dafoe) Waynea unesie a požaduje za neho výkupné, obráti sa život celej rodiny hore nohami. Kým Wayne vedie najdôležitejšie rokovanie svojho života, usiluje sa Eileen v spolupráci s agentmi FBI zabezpečiť jeho záchranu. Ich vzťah v boji o Wayneov život prechádza zásadnou skúškou, ktorá bude určite prospešná obom. To však len v prípade, ak Wayne prežije... (TV JOJ)

ostre_pero

Náhodou slušný thriller, pretože záver ma úplne prekvapil - bol celkom iný ako som (s takmer 100% istotou) očakával. Helen Mirren a Willem Dafoe boli brilantní, a jedna hviezdička patrí im. Dal by som aj 5* ale Redford to skvele "dokázal" pokaziť. ()

kokesh

Proboha, k čemu se to Willem Dafoe a Robert Redford propůjčili? Když film skončí, tak si říkáte: O čem to mělo být? Co se vlastně ve filmu stalo? Nic, toť odpověď! ()

najki

psychologicka drama troch skusenych (rozumej postarsich) hercov, na ktorej som si velmi pochutnala. ono sa tam toho vlastne vela nedeje a napriek tomu hodina a pol ubehne rychlo. vsetko je predvidatelne, vsetko ma svoju logiku a to uplne postacuje na filmovy zazitok. pretoze takychto dram bez zbytocneho bum bum a prekvapujucich zvratov na konci vela v dnesnej dobe nenajdeme. a prave preto som si ju vychutnala. ()

kika1650

Možno trochu netradične poňatý film o únose, kde skutočne viac ako o nejakú akciu alebo výkupné ide o vzťah manželského páru, a o to, ako im tento vpád nečakaných udalostí do zabehaného spôsobu života riadne zatrasie ich hodnotovým rebríčkom a oni sú tak nasilu prinútení zastaviť sa a zamyslieť. ()

Lumpicek1979 odpad!

Tohle bylo něco strašného, totální nuda, zmatek, bez hlavy a paty, tohle se režisérovi nepovedlo. Na to jaké tam je herecké obsazení, tak to je velký úlet, ještě k tomu tam hrál W.Dafoe, kterého rozhodně nemusím a je mi silně nesympatický. Nic jiného než odpad nejde, totální hovadina. ()