Wayne (Robert Redford) a Eileen (Helen Mirrenová) Hayesovci prežívajú pravý americký sen. Vychovali dve deti a od základov vybudovali úspešnú firmu. Na svojej úspešnej životnej ceste však museli mnohé obetovať. Keď vo všetkých ohľadoch priemerný gauner Arnold Mack (Willem Dafoe) Waynea unesie a požaduje za neho výkupné, obráti sa život celej rodiny hore nohami. Kým Wayne vedie najdôležitejšie rokovanie svojho života, usiluje sa Eileen v spolupráci s agentmi FBI zabezpečiť jeho záchranu. Ich vzťah v boji o Wayneov život prechádza zásadnou skúškou, ktorá bude určite prospešná obom. To však len v prípade, ak Wayne prežije... (TV JOJ)

sharky

Takhle už mě dlouho žádný film nenaštval, mé hodnocení je trochu nadsazené, ale já čekal solidní napínavý thriller s atmosférou, plný charizma Redforda a Defoea. Jenže charizma se nekoná, redford má překvapivě málo prostoru, i když se děj točí kolem jeho postavy. Únos je silně nehollywoodský film, takže se bohužel žádná atmosféra taky nekoná, nehollywoodský konec by mě normálně potěšil, ale tohle bylo trošičku moc levné a prvoplánové. ()

honajz

Robert Redford, Helen Mirren a Willem Dafoe v rádoby rodinném dramatu, kdy muže unese neznámý podpantoflák a žádá výkupné. Rodinní příslušníci si uvědomují, že i přes chyby toho druhého (těch druhých, je tam i dcera) se mají rádi. DVD: Na úvod disku něco protipirátské reklamy, v Inside Look preview na film Hide and Seek, šest vystřižených scén s volitelným komentářem režiséra, psavce scénáře a střihače, na rozdíl od obalu nikde žádný film o filmu – a vše bez CZ i jakýchkoliv jiných titulků. ()

Janek

Scénář za moc nestojí, ono šokovat je snadné, ale ne vždy to funguje (myslím ten konec), docela to třeba fungovalo v Miluj bližního svého, ten film měl kostru a jeho konec vám potom v paměti utkvěl...tady to vzejde úplně naprázdno, naprosto zbytečný film, který akorát promrhal energii, čas a talent takovým osobnostem jakými jsou Redfort a Dafoe ()

Orlau32

Poměrně dobrý film, ikdyž je nutno vzít v úvahu, že tam hrály 3 hvězdy REDFORD-MIRREN-DAFOE. Kdybych si u toho scenáře představila jiné herce, tak by to bylo tak na 2*. Mám takový zvyk, že u kriminálek režiruji v duchu s režisérem, a pokud se mi to podaří stejně (mám na mysli vývoj děje), pak film nepovažuji za nic převratného. U tohoto filmu jsem přesně předpokládala, že není chata, není banda, že je jenom jediný pachatel a tím je Willem DAFOE. Snad kdyby režisér zvolil "jiný ksicht", tak by mi to nevyšlo. Jenže zvolil "zaporáka" a tím to bylo dáno. Více než REDFORD mě zaujal výkon HELEN MIRREN, která přes veškerou hrůzu zachovala před dětmi, milenkou manžela i policii "dekórum", jako pravá dáma. REDFORD má svůj styl hraní, ale stále dobrý. ()

Maq

Historie jednoho únosu. Režie, scénář a trio vynikajících charakterních herců se vyhýbá jakémukoli pozérství, lacinému „hollywoodskému“ útoku na city. To by bylo fajn, mám rád, když se dobrá myšlenka prezentuje zdrženlivě, neokázale. Jenže tady právě chybí ta dobrá myšlenka, cokoli, co by stálo za tak důstojné a hvězdné sdělení. ()

Skip

Nebýt dobrých herců, tak se tento film úplně rozpadl a šel by snad i do odpadu. Ale herci to udrželi pohromadě a nebyla z toho nudná slátanina. Drama to moc není a o thrilleru bych už vůbec nemluvil. Je to jen taková lehce psychologická záležitost, která vám zabere hodinu a půl, aniž by nějak ublížila, ale hlubokou stopu v podobě diváckého zážitku ve vás také nezanechá. ()

SallyZen

Nuda.... Nebejt Redforda s Defoem tak to pošlu rovnou do odpadu. Za každýho jedna hvězdička. Jinak mě to vůbec nebavilo. Stopáž snímku není vůbec dlouhá, ale měl jsem kolikrát chuť to vypnout. Nakonec jsem to dokoukal a o nic bych nepřišel kdybych klikl na červené tlačítko na ovladači. Už ten název mě deptá, jelikož jsem viděl další dva filmy s tímto názvem a s jistotou můžu říci, že je to ten nejslabší "Únos". 30% ()

Martin741

Uzivatel genetiuque mal pravdu : Ziadny bezduchy vykrik do tmy sa nekonal, ono lae nejde ani o filmovy kult, po ktoreho zhliadnuti by od zurivosti ocervenel i taky Frank Capra ze jo. podla poctu hodnoteni /k 2. 12 2018 tam vidim 1025 hodnoteni/ to asi neoslovilo masy a podla mna ide o Jan Bruggeho pokus o fryler s trochou nejakeho toho priemerneho gangstra v podani Willema Dafoea /Posledni Pokuseni Krista/. Nedam 4 hviezdy, lebo nudy bolo na moje pomery az moc, v strede vladli vatovo plane plky a CervenyFord /Butch Cassidy a Sundance Kid, Tri dny Kondora, Podraz/ spolu s Helen Mirren /RED - ve vysluzbe a extremne nebezpecni/ zase nijako neoslnili. Ono je to priemerny film, s miernym nabehom do podpriemeru. Kazdopadne scenar tuctovy, takych sa pisu stovky, ak nie tisice . 60 % ()

Rodriguez odpad!

Tohle byl tak strašně nudný thriller o únosu, až mě uspal. Vyprchaná atmosféra, žádné napětí, trapný únosce. Nevím co víc říct o herecké kariéře Redforda, ale za moc v poslední době nestojí, stejně jako tento snímek. ()

laik_60

u mňa príliš "komorné" mám celkom rád redfotda, ale viem si ho predstaviť v lepšom filme ako tento. A agenti eFBíaaajI boli na figu, Po krvi s "veľkými bielkovinami" sa už peniaze nedávajú. obeť je mŕtva. Cele to bolo na figu stavané iba na výkonoch troch hlavných protagonistov , a to je malo. ()

BoXBe

Taková růžová knihovna přetřená trochu na modrozeleno a do detektivního hábu. Ale jako ... - celkem klid, srozumitelný příběh, nějaký vývoj, rozuzlení a hlavně, neurážela mě žádná prvoplánová imbecilita. Byl to prostě normální film, ovšem ničím taky nijak zvláštní. Ale i to není někdy na škodu s dobrými herci na place. ()

Radiq

Myslím, že celkem zbytečnej film. Nedočkáte se tam ani napětí, ani něčeho víc smysluplnýho. Ani Willem Dafoe to nerozbalil, jak bych si přál, ale stejně byl podle mě ze všech nejlepší. Redford a Mirren byli taky celkem ok, ale moc nezaujali. Nejhorší byl agent Fuller (Matt Craven), kterej na to neměl ksicht... ale co už........ .... ... .. . ()

st.verka

Z tohohle filmu jsem tak pouze rozpačitá. Zpočátku to bylo rozvláklé až rozpitvané a konec přinesl víc otázek než odpovědí.Nějak jsem se s tím, že ho zastřelil nemohla srovnat. Nejlepší asi byla jen ta scéna pod tím viaduktem, z té vážně mrazilo. Ale jinak mi to připadalo dost promarněné téma. ()

Jizni Tlapa

"Miluješ mě?Pak mám vše co potřebuju"...Kéž bych mohl mluvit stejně, jako hlavní hrdina...já však čekal mnohem více. Po zajímavém úvodu a namlsání diváka v podobě legend v ústřední trojici se "obět" dočká za doprovodu průměrné kamery a střihu jen nic neříkající výpravě do středu divočiny. Ani hudební doprovod nemá co nabídnout, a tak tím oním pomyslným nadprůměrem tituluji hlavně závěr, který je nadmíru neočekávaný a dává Clearingu špetku zajímavosti.... ()