Po smrti svojho kráľovského otca Jaffeho Joffera (James Earl Jones) sa vlády v africkom kráľovstve Zamunda ujal následník trónu, princ Akeem (Eddie Murphy). V súčasnosti však aj on uvažuje o vlastnom nástupníctve. Z jeho manželstva s kráľovnou Lísou (Shari Headleyová) nevzišiel mužský následník trónu, ako to vyžadujú staré tradície a zákony, ale tri dcéry. Bojovný generál Izzi (Wesley Snipes) požaduje, aby sa jeho syn oženil s Akeemovou najstaršou dcérou Meekou (KiKi Layneová), a tak spečatil prímerie. Akeem sa však od šamana dozvie, že počas svojho pobytu v New Yorku vo veku 21 rokov v opitosti a pod vplyvom drog nevedomky splodil nemanželského syna. Aby splnil posledné želanie svojho otca, Akeem sa spolu s prioateľom a pobočníkom Semmim (Arsenio Hall) opäť vydáva do Queensu, aby našiel svojho nástupcu. Po tom, čo Akeem v New Yorku vypátra svojho syna Lavella Junsona (Jermaine Fowler), nechá ho aj s jeho matkou Mary (Leslie Jonesová) priviesť do Zamundy. Tam generál Izzi predstaví svoju dcéru mladému mužovi ako jeho budúcu manželku. Kým sa Lavelle pripravuje na rolu princa, zamiluje sa do svojej kaderníčky Mirembe (Nomzamo Mbathaová)a odcestuje s ňou do New Yorku, aby sa s ňou oženil. Akeem musí tento sobáš prekaziť a priviesť svojho syna späť do Afriky, aby splnil svoju štátnickú úlohu. (TV JOJ)

Langy10

Moc enkařů na mě. První půlka dobrá, pak to bylo moc mysteriozní. Tenhle film je lepší pustit si na podzim. Jinak celkem vtipný scénář. 45% ()

C0r0ner

Oproti jedničce samozřejmě o několik levelů níž, nikdo nic jiného asi nečekal. Od úplného průseru to ovšem zachraňuje klasické dublování rolí Eddieho Murpyho a Arsenia Halla, plus se občas objeví celkem solidní fór. Ovšem nevidět to, nestane se absolutně nic. 50% ()

ecceHOMMO

Pôvodná Cesta do Ameriky bola skvelou komédiou, ktorú si nemám problém pustiť aj dnes. Toto akože pokračovanie po rokoch je paškvil nehodný natočenia. ()

mickyreed odpad!

Totální humus. Kdo tohle napsal, musel mít fakt solidně vykramovanou hlavu. V první řadě ty otravný nový postavy, který se chovají bez špetky logiky a původní zase bez návaznosti na starou klasiku. Pak to odfláknutý budování romantiky ve stylu svatby dvou lidí, co se ve filmu jen dvakrát potkali, je ve srovnání s jedničkou úplně neuvěřitelná sračka. A k tomu všemu ani jeden originální skeč, jako bonus však zopakovaný všechny scénky a hlášky z původního filmu vůbec nezapadající do kontextu a dá se říct úplně znásilněný. Celej ten paskvil je proloženej asi pěti tanečními a hudebními vystoupeními rádoby cool no name celebrit, přitom jednička si vystačila s jedním domorodým tancem a jedním songem Sexy bonbónků a obě ty scény parádně vynikly. Tohle celý byla možná tak akorát Cesta do prdele a už prosím ne. Je mi jasný, že začátek i konec toho průseru tady je scénář, ale ani herci se vůbec nesnažili. Mít v ruce celý původní obsazení a zkurvit takhle celej film, to chce opravdu velkou dávku demence. ()

MikeZ

Tragédie. Memberberries navěšené na ten nejlínější možný děj. Nulový komediální timing, úmorná délka a odporný vyblitý vizuál plný green screenů - vypadá to jako sitcom s trochu extravagantnějšími kostýmy. John Landis sice zabil tři lidi, ale jeho filmy aspoň nějak vypadají. 4/10 ()

Sany33

Príbeh: Kráľ Akeem nemá mužského potomka ale následne zisťuje, že sa mu pri jeho návšteve Ameriky pred tridsiatimi rokmi ušmykol a má lavobočka. Teraz zostáva iba ho naučiť kráľovským mravom a máme dediča trónu. Prevedenie: Veľmi z filmu sála černošská mentalita a to nie som predpojatý. Trocha to bolo prehnané. Najviac mi ale vadilo, že ide o komédiu, ktorá je absolútne nevtipná. Herecké obsadenie: Toto je vec ktorú uznávam, že tvorcovia priviedli pred kameru skoro celú pôvodnú zostavu. To som naozaj čumel. Pocity: Veľa postáv mi vyslovene vadilo. Veľa vecí nebolo vtipných ale trápnych. Celé to nijako nefungovalo a malo to až moc sladký happy end. Pridaná hodnota: Komédia bez vtipu na jedno pozretie. 30% ()

dragon94

Film začal docela divně s docela divným chvílemi až fekálním humorem. Třeba ten králův nápad účastnit se vlastního pohřbu předtím, než zemře... To bylo opravdu hodně divný. Ale potom co se film přesune do Ameriky, a děj se začne motat okolo nemanželského následníka trůnu, tak se z toho stane docela koukatelná komedie. Ano sem tam se dočkáme nějakého přizemnějšího humoru, ale už to není tak hrozné a příběh, ačkoli předvídatelný, docela odsýpá. V konečném důsledku jsem se při sledování docela slušně bavil. Ale jak sám tenhle film v jednu chvíli poznamenal. Je to docela zbytečný sequel, který však nepokazil moje vzpomínky na původní film. 3* 65% ()

Jaro.Krafcik

Môj prvý film pozretý kompletne v anglickom jazyku, aj čo sa tituliek týka. A hlavne vďaka tejto novinke som vzal sluzbu Amazon prime na týždeň. Veľa som od pokračovania nečakal. Ale dalo sa pozrieť. Eddie Murphy ešte stále dokáže pobaviť. Ako býva zvykom dvojky bývajú skoro vždy slabšie. Čo sa ale služby týka, chýba lokalizácia a tak konkurovať netflixu alebo hbo sa službe nepodarí. Aspoň zatiaľ. Pre doplnenie obsadenia, nachvíľu sa tam objaví aj Morgan Freeman. 3* ()

JohnSmith

Takže trapnost Murphyho mě moc nepřekvapila. Humor sem tam, ale žádná hitparáda. Trochu se divím Jonesovi, že se do role vrátil, i když je tam jen chvilku. A proč tam šaškuje i Freeman, to už vůbec nechápu. Totálně děsný je pak Snipes. Naštěstí to trochu zachraňují Murphyho filmové děti, které působí, společně s kadeřnicí, nejnormálněji a sympaticky. ()

drackula

Dá sa na to pozerať. Ak beriem do úvahy kostýmy lokácie a priam až hravú farebnosť, je to ok. Ale všetko ostatné je úplné smetie. Scenár, herecké výkony, prepálená stopáž - skrátka škoda reči. Z môjho pohľadu splnil účel, keďže mi vypĺňal prestávky v rámci cestovania, ale inak ako pri čakaní na lietadlo a na tablete by som si ho dobrovoľne nepustil. 40% Amazon Prime ()

spikey1

Všichni fanoušci toužebně vyhlíželi tenhle počin a po předchozí nadprůměrném Dolemite ve stejném tandemu Brewera a Murphyho se modlili ku stejnému úspěchu. Lze vůbec po 30 letech důstojně navázat? Murphy svou polohou odkazuje na svou současnou pozici ve filmařství. Mám chuť si pustit nějaký jeho prvotiny nebo stand upy abych viděl tu energii, jiskru, ten hurykán s jakým hrál a tvořil, protože je to pryč. Nesnaží se, v podstatě nikdo. Nikdo nepodává žádný výkon, jen si to přišli odříkat a do toho jsou tam mladí herci bez zkušeností, kteří téhle líné bárce jen pomáhají ke dnu, protože neumí pořádně vzít za vesla. Jak to asi bylo? Původní scénáristé si dali drink, naházeli na papír co se za fan servis camea musí stát, nasypali to na papír, dopřáli si komentář současnému světu skrze postavy a hle, máme tu film? Zajímá mě jestli fakt zvolili stejnou techniku jako Vin Diesel s bazénem u kterého píše Rychle a Zběsile. Směju se, protože původní postavy zbožňuju, vždycky budu křičet z okna že jsem zamilovaný a ať mi jí taky sousedi políbí, vždycky budu krájet cibuli a jednou třeba budu smažit hranolky. Vždycky budu do mikrofonu začínat projev že jsme sexy bonbonky a to byl můj ctěný přítel Reverend Brown... Vlastně za všechny ty fanouškovské dárky a dohrávání vtipů, které začaly před dávnou dobou si zaslouží tvůrčí tým díky. Vtip se štěkáním je asi největší kakajíčko a směju se ještě teď. Ale je to tak hrozně líný, kromě onelinerů si s tím nikdo nedal práci. Celý zkoušky na prince ani nešustí papírem, ten papír neproběhl, prostě se sešli a řekli si... hmm... něco jako tři zkoušky tak rychle dejte něco dokupy. A Murphy? V posteli po návratu z Ameriky... to je prostě vidět jak se nesnaží, neimprovizuje, nic... ukažte co mám říct, haha tak nějakej daddy manželskej joke, dobrý? klapka dobrá jdeme domu. Jdu se vrátit do prvního dílu, jdu se vrátit do doby, kdy měl Akeem lví srdce a ne jen fousky na štětečku. Snad jedinej kdo si to užívá je Snipes, kterýmu bych moc přál nějaký pořádný akční návrat, úplně vidím jak je ukecával ať si tam může střihnout ten krátkej akční vstup a vlastně to je fakt nejdynamičtější chvíle z celýho ušmudlanýho filmu... a to je na tom asi to nejhorší, ten film působí ušmudlaně i když je v super dokonalý digitální kameře a všechno je vycíděný jak byt před první návštěvou tchýně. Ta podivná studiovost tomu taky nepřidala. Nechte legendy spát? Asi jsme už přesycení po Expendables a tyhle návraty už jen tak nebaštíme ()

kenkaku

Tak tohle se vážně nepovedlo. Je sice milé, že se do filmu vrátil i kde jaký štěk z prvního filmu (uvaděč, umývačky, štěkající nevěsta, zaměstnanec MC, atd.) plus přišlo pár nových “provařených” (Morgan Freeman, Wesley Snipes), nicméně pojetí filmu je tragédie. Nechápu koho napadlo z toho udělat prakticky muzikál (tolik hudebních/tanečních estrád se opravdu snášelo těžce). Potom ta nechutná křeč v recyklaci. Jano ano, hodit pár odkazů na první film je fajn, ale postavit na tom většinu vtipu a zápletky bylo bolestné (a hodně). Poslední (a možná nejzásadnější) fail byla myšlenka přivést do filmu bastarda, jeho matku a strýce a točit děj prakticky okolo nich. Víc otravné trio jsem už dlouho neviděl. Přitom potenciál novych postav by byl (dcery). Celkem vzato to bylo víc trapné než vtipné a víc otravné, než zábavné. ()

Soweek

Jedničku jsem měl jako malej hodně rád. Dokonce jsem si ji pamatoval natolik dobře, že jsem se rozhodl počkat si na český dabing, protože koukat na Sexy bonbonky v originále by nemělo smysl. Bohužel, herecké obsazení a původní dabing jsou jediné dobré věci na tomto jinak zcela zpackaném sequelu. ()

sedm.1

Né, tohle přeci nemohl nikdo myslet vážně! Vždyť to je totální znevážení kultovní jedničky. Já jsem z tohoto pokračování upřímně zhnusen a naprosto odmítám přijmout jeho existenci. Zde je opravdu všechno špatně. Zápletka, postavy, herci, zpracování, nic z toho prostě není důstojné a hodné jména prvního dílu. Jednak tedy vůbec nevím, proč se to ještě jmenuje Cesta do Ameriky, když se naprostá většina filmu odehrává v jakýchsi nepřesvědčivých kulisách představující království Zamundy, a v New Yorku se odehraje prakticky jen pár minut, vždyť to postrádá logiku. Zápletka je pak naivní, děsivě tuctová a nenápaditá nuda, disponující trapnými situacemi, dialogy a scénami, jenž nejsou navíc ani trochu vtipné, ani působivé, ani zajímavé, prostě jen podřadné. No a postavy a jejich herečtí představitelé na tom nejsou o nic lépe, spíš naopak, herci tu totiž buď příšerně přehrávají, jako třeba katastrofální Wesley Snipes, či Leslie Jones, a nebo působí prostě jen zcela nezúčastněně, nevýrazně a mdle, což se týká asi veškerého zbytku, nehledě na to, že u většiny navrátivších se herců z jedničky mi navíc i připadalo, jako by k účasti v tomto ohavném pokračování snad byly až donuceni, tak otráveně totiž působí, a to i bohužel včetně Eddie Murphyho, který se tu jinak i docela krotí, a dokonce je tu i dost často jeho postava upozaďována, což je pak už ale úplný vrchol drzosti. Co jinak ještě zmínit? Humor prakticky žádný, emoce naopak působí jako blbý vtip, atmosféra nulová, za mě se zkrátka jedná jen o nesnesitelnou, rádoby rozdováděnou, černošskou taškařici, která mě ovšem naprosto vůbec neoslovila a hlavně ani trochu nebavila. ()

borec999

Coming 2 America pôsobí ako nejaký špeciál, ktorí natočili tvorcovia a herci kedysi úspešného počinu pre svojich fanúšikov a nie ako plnohodnotné pokračovanie. Akurát že tieto špeciály mávajú obvykle max hodinku a toto má hodinu štyridsať. Vrátili sa nám snáď všetci herci z pôvodného filmu (verný sluha Arsenio Hall, kráľ James Earl Jones ktorý má už 90 rokov(!!!) ,John Amos a jeho filmová dcéra a azda jediný, kto sa nezúčastnil bol Samuel l Jackson), čo určite poteší každého. Okrem toho sme dostali aj pár nových tvárí (Snipes,Leslie Jones,Tracy Morgan či cameo Morgana Freemana) z ktorých však väčšina nie je príliš prínosná. Dejovo je to s malými obmenami a prispôsobeniami dnešnej dobe(zdôrazňovanie rovnoprávnosti žien a mužov) to isté, akurát charakter Jamesa Earl Jonesa prebral Eddie Murphy a jeho typ postavy z pôvodného filmu- Jermaine Fowler(filmový syn). Vtipné to je málo a skôr ako salvy smiechu čakajte krátke zasmiatia a úškrny. Ameriky je tiež vo filme minimum a skoro celý dej sa odohráva v Zamunde. Ako celok to pôsobí veľmi vlažne, uvoľnene a ako taká feel-good jednohubka, ktorá sa v závere preklopí skoro až na rozprávku s klasickým happy endom, kde sú všetci kamaráti a všetko je ideálne. Sequel s ničím inovatívnym neprichádza, nie je ani zďaleka lepší ako originál a predpokladám, že si na neho o 30 rokov spomenie len málokto- ide teda o trocha zbytočné pokračovanie. Aj napriek tomu som ho jedenkrát vydržal v pohode dopozerať(hlavne kvôli nostalgii a nabitému hereckému obsadeniu). Celkovo však predpokladám, že Coming 2 America nebude tromf Amazonu Prime, pre ktorý si ho predplatia davy ľudí. PS: Eddie Murphy nebol zlý, ale ani taký výrazný a pôsobivý ako v origináli. ()

iXtr3m3

Na jednej strane zbytočné pokračovanie, ktoré pre niekoho robí hanbu, pre niekoho ako som ja, to bolo len priemerné, ale na druhú stranu, človek sa rád vrátil do krásnych osemdesiatiek a Eddie Murphy je stále neskutočný sympaťák. A jeho syn/bastard aka Killmonger? Nebolo to najhoršie. Viem si predstaviť aj niečo iné, ale ruku na srdce. Vo veku postáv z pôvodného filmu, čo je o 33 rokov viac, sa nedalo vymyslieť asi nič iné, len to takto omladiť a vsadiť na nové karty. Ja to nevidím ako hanbu, ale ako klasický pokus o návrat k starej dobe, ktorý jednoducho u niekoho nevyšiel a u niekoho vyvolal aspoň pekné spomienky. ()

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

28.08.2021

Netflix si objednal zatím nepojmenovanou komedii od scenáristy a režiséra Kenyaho Barrise (Black-ish), v níž se proti sobě objeví herci Eddie Murphy a Jonah Hill. Děj filmu by se pak měl točit okolo… (viac)

PF 2020

PF 2020