Raz do roka sa americké ulice vždy na dvanásť nočných hodín premenia na peklo. Nepracuje ani jedna zo zložiek záchranného systému a všetky zločiny, vrátane tých najťažších, sú úplne legálne. Táto brutálna noc sa volá Očista. Vo chvíli, keď sa rozoznejú spásne sirény, všetky peklo razom končí, pozbierajú sa ranení a mŕtvi, opravia sa škody a ide sa ďalej. Pokiaľ sa však niekto nerozhodne pokračovať bez ohľadu na následky… Spojené štáty sa menia na peklo, v ktorom bojujú všetci proti všetkým, a kto chce prežiť, musí mať buď lepšie nabité, alebo využiť krátke okno, počas ktorého necháva dobrotivá mexická vláda otvorené hranice americkým utečencom. (Cinemart SK)

mala_kea

S přehledem nejhorší díl celé série. Jako fanda jsem se těšil na parádní masky a psychoteror vraždících magorů v ulicích a nedočkal jsem se ani jednoho. Místo toho jsem dostal akčně-válečnou pohádku, která byla k uzoufání nudná, neměla ani špetku napětí a přesně nula lekaček. Dějově to bylo jako dokument z alternativní reality, kde americkým voličům SPD vymysleli svátek na míru. Doufám, že další díl se vrátí ke kořenům a na tenhle směr se vykašle. ()

bararich8

A máme tu další Purge, který svou nelogičnost dotáhl na další level. Tvůrci se prostě chtějí vyřádit na maskách a laciném scénáři, tak jim to dopřejme. Akce je celkem dobrá a nejsou mezi ní nijak dlouho prostoje. Herecky je to ok a o příběhu se nedá jako obvykle moc mluvit. Celkově čistý průměr, který je dobře zpracovaný, 3* ()

pumpkinqueen

Tenhle díl nám konečně ukazuje trochu reálnější pohled na to, kdyby situace jako Očista skutečně nastala a stala se legální na pouhopouhý jediný den v roce. Je to nesmysl právě z toho důvodu, který nastal v tomto díle - totální anarchie a chaos. Byla by otázka času, kdy se někdo utrhne ze řetězu a nebude mu na vraždění stačit jeden jediný den. Nebylo to vůbec špatné, rozhodně ne po technické stránce, ale na druhou stranu to byla prostě jen další očista... ()

Vabr odpad!

Nehorázná sra*ka, se kterou se nehodlám dlouze mazlit. Řeknu to narovinu. Je to jen další zbytečný přírůstek do už tak zmrvený franšízy bez špetky potenciálu. Jedná se o pouhý projekt na rejžování peněz, kterému tentokrát kraluje nějakej jinej nýmand v režisérským křesle a nějakej jinej nýmand za scénářem, nic víc, prostě velký nic. Už jsem asi řekl všechno, co říct šlo. Tohle je můj definitivní konec s touhle franšízou, protože je to film od filmu horší - horší scénář, horší režie, horší herci, horší kamera, horší masky. Žádné jiné hodnocení než odpad nepřipadá v úvahu. Adios. Vyhodnocení: Usnout vyčerpáním při sledování znamená znamenitý odpad! ()

Maximilianus

Páčilo sa mi, že sa tvorcovia nedržali zabehnutých koľají, ale že posunuli ten koncept očisty na ďalší level. Inak to bola v podstate klasická očista. Po toľkých dieloch ale stále zábavné. 6,3/10. ()

Likan7

Od letargie mě tahle série odtrhla při sledování druhé série seriálu, která sice není bůh ví jaká, ale vzala Očistu pěkně z jinýho pohledu a nastínila pár solidních nápadů. Pátý díl je ale zase jen tupý akčňák, který variuje po několikáté to, co jsme viděli v předchozích dílech, mnohdy hůře. Změna prostředí a Texas by nebyl špatný, ale jinak jsme tam, kde jsme byli. Akce je možná hodně, odehrává se ale v noci a je příšerně sestříhaná, takže nic nevidíte. Nějaký nádech hororu tu nenajdete a těch 103 minut vám vůbec neuteče. Očista se měla dočkat maximálně dvou pokračování, tohle je prostě několikrát louhovaný pytlík s čajem, který už vůbec nic neobsahuje. ()

gemi

Jediný fakt dobrý díl této série byl The Purge: Anarchy. Zbytek je nesmyslná slátanina, která se snaží vymámit tele z jalové krávy. Nejhorší na tom ale je, že to není žádná guilty pleasure. Je to prostě nuda. ()

rublik05

Od Očisty jsem si sliboval intenzivní krvavý masakr, bohužel to na mě celé působilo těžce nezáživně a absolutně bez nápadu. Krve je kupodivu minimum, o nějakém napětí škoda mluvit, většina akčních scén ničím nezaujme, na můj vkus se mohli tvůrci mnohem více odvázat. Herci jsou otřesní, bez charismatu, není zde ani jedna jediná zapamatovatelná postava. Prostředí je fajn, Mexiko nikdy nezklame, představoval bych si ale mnohem lepší zpracování. Z filmu lze navíc vycítit silný politický podtext, což může někomu lézt na nervy, ale vzhledem k vyhrocené situaci na obou stranách se to dá nějakým způsobem pochopit. Já osobně jsem se většinu času intenzivně nudil, snímek mě nezaujal, nebavil, dokoukat ho bylo vyloženě utrpení. 2/10. ()

RAFT

Máme tu další díl Očisty myslím už 5 díl,tak nějak .Co se ve filmu změnilo ,tak jenom výměna režisérů,herců taky.Nevím jestli nejlepší díl ze série musel bych zkouknout všehny zase  znovu.Díl byl dost dobře natočený herci Josh Lucas a Will Patton .Je to vlastně prostřílené a nabyté dobrodružství takové temnější .Kamera dobrá ,přestřelky taky super.Příště by to chtělo povalat na očistu Ramba .Další díl kdyby byl proč ne .Za mě 65% ()

ANTYCHRYST

Sérii očista mám rád.. Nečekám od toho nějaký hlubší zážitek.. Jen pořádnou řežbu v onen pověstný den :) tady se to celkem rozjelo.. Hned první scenka po očištne noci.. Ala past s kozou.. Hodně dobra :) celkově myšlenka totálního chaosu a touze Amiku pokračovat s očistou napořád se mi líbí. 70% zábavný díl a už se těším na další. ()

Mamlas

Po úvodní tragicky nudné půlhodině už to pak celkem šlo. Asi to mělo vzbudit otázky o sociální a etnické nesnášenlivosti, ale spíš to bylo takové obyčejné poloakční béčko, u kterého raději moc nemyslet. (52%) ()

Hemlock

Všechny čtyři předchozí díly splnily mé očekávání, ale tento díl prostě kvalitativně vyčnívá. Pointa je sice stejná, ale oceňuji solidní příběh a sympatický výběr herců. Očistit Jůeséj od fazoláčů je v tomto případě trefa do černého a já se celou dobu dobře bavil. Kdyby se tam mihly ještě nějaké ty kozy, dám klidně bůro, ale takhle je to solidní čtverec a doporučuji. ()

Dejvecd

Bavil som sa a dovolím si povedať, že ide o asi najlepšiu Očistu. Je to veľká blbina, ale na druhú stranu je to tiež veľká akčná zábava s dosť sympatickými postavami, ktorých vývoj ma skutočne bavil sledovať a musím dať tvorcom klobúk dolu za pracovanie s nimi. Veľa ľudí sa môže sťažovať, že už nejde o takú tú klasickú Očistu, ale na druhú stranu, mne to nejak extra nevadilo. Práve naopak, mal som pocit, že konečne v tom filme išlo o niečo viac. Za mňa ide o zábavnú blbinu, ktorá príjemne pobaví a vrelo ju odporúčam fanúšikom akčných filmov. 6,5/10 ()

borohub

Společně s druhým dílem asi nejlepší očista. Přišlo mi to, že to byl takový návrat ke kořenům, akce je fakt skvělá, postavy relativně sympatické. Film si neodpustil klišoídní scény a mírnou multikulty masírku, ale rozhodně se nejednalo o něco, co by nějak výrazně rušilo děj. Hodnotím stejně jako druhý díl. 85% ()

Pitryx

Tak já už si předešlé filmy nepamatuji, ale mám pocit, že byly lepší. Dokonce i toho gore tam bylo více. Ale možná se mýlím. Tady se autoři vyloženě krve báli, takže to jde u mne dolů. Akční děj to však má, hlucho občes nevadí, ovšem nevím, zda to má cenu vidět podruhé. Možná se mrknu ještě jednou na celou sérii a přehodnotím. ()

Domineus

Táto Očista sa kvalitou z môjho pohľadu vrátila niekam k dvojke či trojke a som za to rád. Tiež ale dúfam, že už to bude naozaj záverečná časť, keďže si nejako nedokážem predstaviť ďalšie pokračovanie. Začiatok ma naozaj dosť bavil a bolo to aj patrične napínavé, no prišlo mi, že sa postupne výraznejšie zvyšoval počet nelogických či nereálnych rozhodnutí/situácií, čo tomu trochu uberalo kvalite. Trochu škoda, že tam absentovalo nejaké zaujímavejšie pasce (vlastne bola jediná) a bolo to čisto o prestrelkách a bojoch, no aj tak si to za mňa podobne ako spomínaná dvojka s trojkou zaslúži tesné 4*. 70%. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy