Šokujúce odhalenie

• Česko Šokující odhalení (viac)

Stanica Fox News je jednou z najväčších spravodajských televíznych staníc v USA. Práca v nej otvára dvere k veľkej novinárskej kariére a rovnako veľkým peniazom. Aby ste ju získali a udržali si ju a potom stúpali po kariérnom rebríčku, musíte sa zapáčiť jej zakladateľovi a despotickému šéfovi Rogerovi Ailesovi (John Lithgow). V prípade žien pracujúcich v tejto stanici má slovo "vyhovieť" veľmi doslovný význam. Začína sa to sexistickými vtipmi, narážkami a končí erotickými návrhmi, ktoré sa nedajú odmietnuť. Tento stav trvá roky a novinárky stanice prežívajú nočnú moru. Odmietnutím kontaktu s Ailesom riskujú nielen zastavenie svojej kariéry, ale aj výpoveď a stopku na celom trhu. Tri ženy, ktoré sú na rôznych priečkach mediálneho rebríčka, nájdu silu konečne povedať DOSŤ. Ailes sa však nemieni vzdať bez boja. Disponuje veľkou mocou, majetkom a kontaktmi na politické špičky. Nikto by nepredpokladal, že táto konfrontácia rozhodne o osude miliónov žien na celom svete. (TV Markíza)

Regeindy

Skvěle natočené drama, které táhne ženská herecká elita v čele s Charlize Theron a překonávající se Margot Robbie. Gradace někdy zaškobrtne, ale silné téma a herci to drží nad průměrem. ()

Unlikelyhero

ve srovnání se serošem na stejné téma naprostá nuda, zajímavé bylo asi jen to, že N.Kidman si střihla vedlejší postavičku a možná si myslela, že bude hlavní ()

evita_

Sexuálne obťažovanie (kohokoľvek, i keď tu ide primárne o ženy) bude vždy témou kontroverznou, rozdeľujúcou spoločnosť nie len na dva ale dokonca viacero táborov. Všetko je to o tom, ako má kto nastavené svoje hranice. To čo niekto vyhodnotí ako sexuálne obťažovanie, môže druhému prísť ako niečo normálne. A ťažko potom robiť akéhosi sudcu morálky. Je ťažké polemizovať nad tým, či obťažované ženy mohli tomu zabrániť a aké by to malo následky. Videli sme, že jednej to vyšlo a spravila kariéru, ďalšej to zrovna vyjsť nemusí. Rozhodne veľmi ťažká problematika na to, aby sme našli nejakú univerzálnu pravdu. ()

vampvegetar

film o "povstání bezbranných, no možná v určité míře dobrovolných obětí" profese, kariéry a bossu. Trochu utahané za vlasy, no v magnátovém světě ne nemožné. Chaotický úvod, nedetailní a sekavo natočená sekvence děje, který oživují nadstandardní výkony hlavních protagonistek ( a i zjevem kočky, úpřimně, ba i Nicole není na tom vubec zle i když Margot & Charlize jsou top level ). A ( i proto jsem dal až 3* ), no popravdě na toto téma, nebo víceméně podobné, už byl natočen daleko trefnější a struktúrou a dravostí funkčnější film Dymová clona. Trumpety a fanfáry nebudou, no účel potrestát "všemocné a skazené šéfy výrobních či mediálnych podniku" nadobudnul rozsudek. No bylo by zajímavé jak by to dopadlo, kdyby šéfovali skazené šéfky a já by byl obětí. ( :_) asi by ten film měl větší stopáž a ukojenější boss(k)y, ba i méně hezčí jako "výtahovky". ( nebo by mladý Lasica musel jít nuceně "zabávat" jako Hadí muž do zákulisí miss Slovakia - nebo méně kvalitního MIss Congeniality s S.B. :-(((( :-)))))))))))))))))))))))))))((((( ))))))))))))) ((((( (( ))) ((( ))) (((( ))))))) ((((( ))))))))))))) (( )) (((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( )) (((( )) (((( ( ( ( ( ( ( ( : ( . ) ()

sadsammy

Tak to byl poslední film na dnešek, na který jsem se odvážila. Filmy podle skutečných události já velmi ráda koukám a na tenhle snímek jsem šla s jistotou, že bude to peckový. Ve skutečnosti jsem se celou hodinu nudila a ostatních 48 minut jsem pozorně koukala, není to nic zvláštního. Jakože příběh určitě za to stal a hra herců taky byla na úrovni, ale zase tam zastrčili téma lgbt, asi bych si měla na to už zvyknout... Tenhle snímek pojednává o silných ženách, co našli v sebe odvahu přiznat celému světu, že byly zneužité ve vlastní firmě svým nadřízeným a bojují o svá práva. Skvělý film, jen odebírám jednu hvězdičku za pomalý tempo, ale jinak rozhodně to stojí vidět. ()

Verbudrak odpad!

Větší pokrytectví jsem už dlouho neviděl. Film se tváří, že kritizuje sexualizování bab, a přitom do hlavních rolí obsadí tři blondýny, které se můžou přetrhnout, aby vypadaly sexy. To je dnešní Amerika. No a film? Odpad, skutečně. Člověk se chce pokochat Margot a pak mu furt před ksicht cpou Kidmanku. Chjo. ()

horskejvlk

Sexy Charlize Theron jsem vůbec zprvu nemohl poznať, ale jo dobrej film. Jenže Takhle to ovšem chodí všude, dravé reportérky jsou záruka dobré výkonnosti a sledovanosti závěrečná zkouška je tedy orální sex no budiž ženám je to protivné ale když pak vládnou svému teámu tak své výsadní postavení sakra žárlivě střeží  a ve výsledku FOX5 je nejsledovanější medium asi jako u nás NOVÁ, Lucka Borhyová má také výsadní postavení. jsem nepochopil proč Margot na závěr odešla z FOXu když ho vyhulila a měla nikdo to nevěděl. Poučení : ženy kariéristky přistižení při orálním sexu šéfa nebo když už je šéf nechce jsou jak napravený kurvy to jest největší mravokárnice… nebolí holky “držte spolu” je nesmysl když platí pravidlo vě holky jsou kamarádky ale když už jsou tři tak se pomlouvají. Tudíž toto vždy bylo je a bude, jde jen o to aby si šéf uvédomul staré přísloví: co je v domě není pro mě… ()

kritička

Amerika v celé své kráse aneb Big American Dream. Ono, co si budem, fakt to takhle funguje. Xkrát jsem se coby holky potkala s tím, že se nadhodí debilní vtípek alá Zkusíme, jestli zabere. Blbý je, když se aktivita "Me too" dodá do médií. To je fakt brutální. ()

peproch

První co mne dostalo byla výtečná maskérská práce. Zadruhé dramatičnost situace, konflikt mezi ambicí, sebedůstojností, profesionalitou, sexismem a úspěšností. Vynikající Charlize T. jako žena novinářka, která na jedné straně by i byla ochotna použít své atraktivní ženství k posílení své prestiže, na druhou stranu jí příběh a příklad odstavené kolegyně dovede k poznatku o sobě, své minulosti, své zradě své důstojnosti. John L. je fantastický, jak je namaskovaný, sprostý a sebevědomý a převádějící chtíč na požadavek vizuálního media. Každá se můžeme pozastavit nad tím, za jakou karierní cenu bychom byly ochotny k orálu šéfovi a jestli bychom to přiznaly svému manželovi, ale ještě spíš sobě. ()