Česká rodinná komédia nakrútená podľa predlohy M.Twaina o dobrodružstvách a láskach chlapčenských liet. Traja nerozluční kamaráti Tomáš, Jožka a Hubert žijú v pokojnom mestečku Levín. Tomáš žije u energickej tety a strýka, ktorým poriadne oživuje život. Jemu zasa robí prieky zlomyseľný bratranec Štěpán. Po neskorom príchode a potupnom potrestaní sa Tomáš rozhodne získať odmenu pre najlepšieho žiaka... (RTVS)

HateBreeder

Hodně vydařený český nápodobek dobrodružství Hucka Finna. Úvodní melodii si budete pobrukovat ještě hodně dlouho po zkončení filmu, neboť je nebezpečně návyková a vůbec celá hudební stránka filmu je perfektní. Šťastná ruka režisérky při výběru herců je na filmu taky hodně znát, hlavně představitele dětských rolí bych vyzdvihl, neboť u jejich dospělých kolegů se dal očekávat skvělý výkon. Prostě jedna z těch nejlepších českých dětských komedií. Nůůůžky!...Nože!.....Brousííím! ()

GeusX

Jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších "klukovských" filmů. Baví mne skvělá výprava, atmosféra, přirození herci a milý humor. 99% ()

BigDeal

Partia najlepších kamarátov sa baví a vymýšľa nezbednosti počas letných bezstarostných dní. Atmosféra, ktorá sprevádza film tak zapôsobí, že sa snáď každý, kto film pozerá pristihne, ako sa usmieva počas nezabudnuteľných zážitkov chlapcov a popiskuje hlavnú pieseň aj ďalšie dni. ()

Marek1991

Milý, celkom pozitívny a oddychový film, no príbeh ma akosi nezaujal, to jašenie sa ma akosi nechalo chladným. Je to pekné z detského pohľadu, miestami je to aj komické, hudba tiež ušla, no možno som len z generácie, pre ktorú to nie je stavaný film, aj keď si myslím, že podobné deti sú všade a stále. Chýba mi tam niečo výraznejšie. Je to také nenáročné, pohodové, celkom krátke, no obávam sa, že čoskoro zabudnem na väčšinu z toho filmu. ()

corpsy

Ústredný hudobný motív vo svojej inštrumentácii navnadí na chlapecké dobrodružstvo v chaplinovskom duchu. Navnadí, ale neučiní. Snímok sa brzdí, kde sa dá, vtipných momentov je tu málo a spomenuté dobrodružstvo je tu akurát tak v závere a namiesto toho sa to všetko sústredí na príležitostné vylomeniny ústredných pánov. Plusové je však jednoznačne herecké obsadenie. ()

sidzej

Ach to boli časy......čarovný nostalgický návrat do detských čias s neopakovateľnou hravou atmosférou. Film, ktorý by v dnešnej dobe natočiť nešiel. Nádherná Hapkova hudba (najmä romantická melódia), chytľavý veselý ústredný motív ktorý skrátka nejde dostať z hlavy a skvelé herecké obsadenie jak dospelých, tak detí. Na scenári by sa ešte dalo popracovať v niektorých scénach mi vadila dejová stagnácia ale tá pozitívna energia vyžarujúca z tohoto filmu prebije všetky nedostatky. Najobľúbenejšia scéna: "Ale ne -Ale jo -Ale ne -Ale jo" :) ()

Johanka

Kdy by neznal toto byl jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Výborně natočené a dobře sehrané dětské herecké role. ()

themic

Zrovna dneska jsem to zas po dlouhý době viděl a pořád to má v sobě něco zábavnýho a vtipnýho. Musí se nechat to, že na to v jaký době a za jakejch podmínek, tak byli filmy natáčený líp, než jsou teď, když je svět otevřen. V 80. letech měl český film ještě hodnotu a úroveň, za kterou se v zahraničí nemuseli stydět. Je to příjemná rodinná komedie natáčená blízko Zubrnic. 85% ()

Krt.Ek

Jeden z vrcholů českého filmu pro mladež, ale nejenom pro ně. Milé ztvárnění klasického venkovského života v dobách minulých (přelom 19. a 20. století) z pohledu obyčejného chlapce a jeho dvou přátel. Klasika, která se neomrzí. 80% ()

Karlas

Americký námět zahalený do české košilky famózní tvůrkyně Věry Plívové-Šimkové. Zkrátka skvělý dětský film s kriminální zápletkou, protkaný dobrodružstvím klukovských let. Plejáda báječných českých herců nemá konkurenci a jejich dialogy jsou prostě úžasné. "Chceš šutrákem... chceš šutrákem... upaluj, upaluj !!!!!" :-) ()

Laxik

Kluci mají být kluky, to sice jo, ale těmto třem bych namlátil, že by si půl roku nesedli. Je to docela zábavné a kouzelné (hlavně díky ústřední melodii), to ano, ale bohužel jsem v celém filmu nenašel jedinou sympatickou postavu. Z morálního hlediska to svýmu děcku nejspíš nepustím. ()

Orlau32

No bezvadný film. Nevěděla jsem, že megahit "Nestůj a pojď ", který složil Petr HAPKA je z tohoto filmu. Všichni herci, ať dospělí nebo děti hrajou s plným nasazením a je na nich vidět, že si to užívali. Myslím, ba dokonce jsem o tom skálopevně přesvědčena, že by se to líbilo i dnešním normálním dětem, protože z filmu sálá dětská romantika a dávné časy, které už nikde neuvidí a takové prázdninové dobrodružství už nezažijí, protože mnohé věci už prostě odvál čas. Krásný film a bezvadná režie paní PLÍVOVÉ-ŠIMKOVÉ. ()

fragre

Srážka vcelku drsného příběhu Marka Twaina s českým sklonem k idylizaci. Film je to zdařilý, takový líbezně český, ale ten Mark Twain se z něj skoro vytratil. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)