V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

karpacz21

Film dostál svému jménu. Ďábel je tam opravdu celou dobu. Celý film cítíte zvláštní nepříjemno, i když víte co se nejspíše bude dít. Všechny linky jsou poutavé a už jenom čekáte, jak a kdy se propojí. Vše směřuje k velkému finále, po kterém možná svitne naděje, ale konec všechno opět rozpráší. Zajímavý film, ve kterém žádné nadsázky a legrace rozhodně nečekejte. Podle mě je to dobře, protože právě tím se tento film odlišuje od některých jiných. Vše je korunováno skvělými hereckými výkony. Opravdu, všechny jsou skvělé. Vyčnívá samozřejmě trojice Pattinson, Holland a Skarsgård. Z nichž musím vypíchnout hlavně Pattinsona, který u mě po svých posledních výkonech strašlivě stoupá (The King, Tenet)Původního cejchu pěknýho upíra už se u mě dávno zbavil a tento jeho výkon byl zkrátka geniální. ()

Dejf4

Chybí tomu silnější, ucelenější finále. Bez něho to moc nelepí a celé je to takové o "ničem". Změť postav v ošklivém a zlém světě. To je asi tak celá devíza filmu. Campos zvládl navodit nepříjemnou a depresivní atmosféru, ale například kompaktnost scén je nulová. Herecky je to zvládnuté velmi nadprůměrně. Film je to hodně slušný, ale bez pořádné pointy a ucelenosti. Slabších 7/10 ()

srolyma

Těžce depresivní film z amerického venkova padesátých a šedesátých let, kdy se tam potulovali samí masoví vrazi, chlípní faráři, zkorumpovaní policisté a náboženští fanatici. Připomíná to Kingova díla zasazená do stejného prostředí a časového období. Prostě nic veselého, pro zvednutí nálady v době chřipkové epidemie zcela nevhodné. Ale výborné. ()

dudo24

Veľmi kvalitný film. Generácia druhej svetovej vojny, 60. roky, zapadákov v USA, už toto samotné je recept na katastrofu. Pridajte ešte všetko zlé čo sa v rámci rozumných medzí môže niekomu v živote stať a máte skvelú drámu v podaní tohto filmu. Brutálna a defektná atmosféra visela neustále vo vzduchu a citeľne ma sprevádzala pri väčšine postáv. Som veľmi rád, že Holland nelení na pavúčej sieti a nevyhľadáva iba sto miliónové blockbustery, ale zapája sa aj do takýchto projektov. Zahral to vynikajúco, tak isto ako jeho herecký kolegovia. ()

Sefik

Ďábel? A to slovo je jako i v originále? Horor? Thriller? Proč to všechno? Celý film je pouze agitka jak se denně modlit a věřit v jediného "pána", jenž se vrací v lidské podobě hlavního inseminátora holek under fifteen. To je tedy vskutku "ďábelké"... Anebo je to návod, jak tyto religion sick fucks řešit? Rovnou asi ty hošany s jemnými a utěšujícími hlásky střílet... Nevím, proč ne (?), nechám toto rozhodnutí mladším, pokrokovějším generacím... ()

M.J

Skvělé obsazení, herecké výkony, ale těch příběhů je tam strašně moc a často to na sebe vlastně vůbec nenavazuje ... Jediná prodloužená linka je ta Hollanda , ale ta stejně nemá potřebný rozkvet.. Jsou to vlastně za sebou poskládané scény různých lidí... Pattinson je výborný a scéna v kostele (HOLLAND VS PATTINSON) je skvělá .. Nakonec tu čtvrtou hvězdu dám , protože se momentálně nedá dívat na nic lepšího .. Navíc je to stále o několik lig výše než nedávne Netflixovky (Old Guard, Project Power ) ... ()

rigby

Trochu zmateně natočené a sestříhané, dá námahu se v tom vyznat. Ale jinak pěkně nasnímané. Jen mi vadilo, že je to o silné víře a úchylkách. Snad žádná postava nebyla normální. Tyhle temné pudy má opravdu každý věřící? Za mě opravdu nezaujalo a dvě hvězdičky dávám ještě z milosti, že jsem to vůbec vydržel. Ale nic mi to nepřineslo, jen zklamání a zhnusení bez hlubšího smyslu. ()

Martynes

Velmi povedená několikagenerační jižanská freska připomínající Cianfranceho Place Beyond the Pines. Jistá neoriginalita díla je však vyvážena zajímavým příběhem s propletenými životními cestami všech postav, skvělými herci (zvláště Pattinson a Melling) a jistou režií. Odstranit toho často zbytečného vševědoucího vypravěče, dotáhnout cesty některých postav a zbavit se těch CGI pavouků a hned bych šel výš. 7,5/10 ()

panki9922

Remeselne v mnohom výborne zvládnutý film (kamera, kostýmy, casting). Herecké obsadenie ako zo sna a neostalo to len pri obsadení, ale aj pri solídnych hereckých výkonoch. Pomalé tempo filmu sluší. Nemôžem sa však ubrániť pocitu, že film chcel byť niečím väčším, než napokon je - trochu predvídateľným tragickým príbehom zopár ľudí zo západnej Virgínie, ktorých osudy prepojí náboženský fanatizmus a hriech. Miestami sa snažil navodiť dojem filmov od bratov Coenovcov či P. T. Andersona, no k tomu mu ešte čo to chýba. ()

bonovox

Mozaika osudov ľudí, ktorí až svojou fanatickou vierou v Boha prechádzajú ku hrozným činom. Veru Diabol číha všade...Veľkým plusom sú herci, najmä Pattison opäť dokazuje úlohou chlípneho reverenda svoje kvality a nezaostávajú ani jeho kolegovci (Holland, Clarke či Skarsgard). Slabinou je ale zbytočný voice-over, resp. hranie sa na Tarantina v niektorých scénach. 70% ()

zodiak217 odpad!

Tak tento film rozhodne nie je pre mňa. Absolútna dejová nesúrodost, chaos, psychopatizmus a prehnane násilie. Okrem toho, že som sa strácal v tom deji mal som problém to aj dopozerať, koniec bol úplne zvláštny a vývoj deja ako natiahli na dve hodiny niečo, čo som nemal chuť pozerať už po tej prvej. Podľa mňa krok vedľa, že sfilmovali túto novelu ani tu by som nečítal. Toto je presne druh filmu a spracovanie, ktoré rozhodne neodsypa a človek si to tam pretrpi len aby to dopozeral. Už nikdy viac, ďakujem. ()

SmajdalfCZ1

Tak tenhle film ... Zase jeden z filmů, který mě nalákal hlavně na herecké obsazení Holland, Patisson, Skarsgård, Stan a pár dalších jsou pro mne celkem lákadlo. Nicméně vraťme se k filmu. Film byl pro mne trošku utrpením sledovat. Jsem rád, že konec zapadl do sebe a bylo to ukončeno tak, abych nad tím nemusel přemýšlet. Nemyslel jsem si, že Patisson dokáže zahrát role, kde bych ho vnímal nějak negativně, but here we go .... Holland to zde dle mne zahrával na vysoké úrovni. No nekecám, vážně to zahrál lépe jako Spidermana. Takové filmy mu dle mě svědčí. A zase se vrátíme k filmu - děj mi moc nesedl, ale teď jak pár dnů poté co jsem ten film viděl píši tuhle recenzi tak z 40% tomu dám 60%, protože není to jeden z těch filmů, které prostě dokoukáte a za hodinu nevíte o čem byl a zachraňují to zde hlavně herecké výkony Hollanda a Pattisona. Takže film doporučím všem, ale sám bych se na něj asi podruhé nepodíval. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů