Rozmarný príbeh z počiatku storočia sa odohráva na zasnežených svahoch, kde sa financovia márne brodia v hlbokom snehu a snažia sa lapiť presláveného pašeráka. Ten im úspešne uniká na lyžiach - celkom novom vynáleze z Nórska. Jedného dňa sa Jenda (Milan Padalík) a Matěj (Jan Kreidl) stretnú s pašerákom (Karel Heřmánek), ktorý je pre nich stelesnením všetkých vlastností pána hôr Krakonoša, a dokonca od neho dostanú jeden pár tých báječných lietajúcich doštičiek, keď mu pomôžu uniknúť pred financmi. Dobrý pán učiteľ (Ondřej Havelka) nelení a za asistencie mladého lesníka ten pekelný vynález vyskúša. Nič si nerobí ani z častých pádov... Kým v miestnej krčme nacvičujú ochotníci divadelné vystúpenie a všetci ostatí sa chystajú na veľkolepú slávnosť, ktorá iste priláka mnoho hostí z Prahy a iných veľkých miest, financovia sa pripravujú na prefíkaného pašeráka pascu, pretože sa od krčmárovho syna Vítka (Viktor Král) dozvedeli, kedy a kde sa opäť objaví. Tomu sa však podarí s pomocou Matěja, Jendu i ostatných ľudí opäť uniknúť. (TV JOJ)

Arach.No

Tak tohle se mi nalíbilo ani v 9 letech, takže se mi to nemůže líbit ani dneska. Narozdíl od ostatních dnes již klasických filmů, u Krakonoše nechápu, co na něm ty lidi tak baví. ()

Ripley

Velmi příjemný film s dokonalou zimní atmosférou,skvělou hudbou a hlavně s nezapomenutelným Karlem Heřmánkem a Ondřejem Havelkou. ()

Paity

Příliš mi to nic neříká a Krakonoš a lyžníci mi zapadají do kupy filmů se šťastnými dětmi v dobách "krásného" socialismu. Navíc nejsem z hor, takže ani tuto složku filmu nemohu ocenit dostatečně, jak by se asi slušelo. ()

Hanys_

Tak ten děj je docela dost naivní. Ale beru, že je to z pohledu těch dvou kluků, takže asi ok. Hodně to nahoru tahá ta parádní Hapkova hudba a celkově ten feeling bezstarostnosti podpořený hromadou sněhu. Asi už se tomu o Vánocích vyhýbat nebudu. 6/10 ()

Prochy38

Moc pěkný pěkně vymyšlený příběh. Za K. Heřmánka bych dal ještě * navíc, ale to se zase vykrátí s * dolů za pro mě nestravitelné dětské postavy. Pardon, ale tyhle dětské herce já nemůžu.... ()

laepus

Normálně by to byly čtyři hvězdy za optimismus, fantazii a dětství, ale za tu titulní píseň prostě tu pátou musím přidat. ()

mira007

Příjemný sněžný dětský film o učiteli a jeho žácích a jednom parádním pašerákovi, který přinesl do krkonoš nový vynález - ski. ()

cskomando

Nic nedokáže zpříjemnit Vánoční svátky jako tato pohádka, každým rokem mnou ale i tisíce lidma sledována, snad nikdy neztratí svojí krásu tohoto filmu, která se ukrývá v Krkonošských horách. Kam se hrabou dnešní moderní české filmy s těma moderníma ,,borcema' např. Jiří mádl... to je ubohost doslova a do písmene. ()