Jitka je obézní dospívající dívka, která se obtížně vyrovnává se svou tloušťkou a nemotorností i s posměšky spolužáků. Největší muka prožívá zejména v hodinách tělocviku vedených sympatickým tělocvikářem, dívkami přezdívaným Bohoušek. Jedinou výjimkou je vybíjená, kde její střely jsou nechytatelné. Nikdo netuší, že trénuje doma ve sklepě, kde se trefuje míčem do zdi, na níž je Bohouškovo jméno. Změnou k lepšímu se stane zápas ve vybíjené, který dívky vyhrají právě díky Jitčiným dělovkám. Hned při prvním zápasu ji kluk z publika označí přezdívkou Metráček, což ji tak dopálí, že do hry vloží veškerý vztek a výrazně přispěje k vítězství v turnaji. A právě tentýž kluk, který se jí po zápase omluví, ji přivede do atletického oddílu, kde se Jitka začne věnovat vrhu koulí a prožije tam svou první lásku. (TV Nova)

nash.

Pohodová klasika se skvělým Mrkvičkou a dokonalou Růžičkovou. Sice už funguje hlavně jako nostalgická vzpomínka na dobu dětství, ale na druhou stranu mám pocit (možná taky nostalgický), že současné filmy pro mládež ještě bez námahy přehodí. A bez přešlapu. ()

ainny

No jo no, nostalgie. Vzpomínka na dobu, kdy Mrkvičkovo: "No co, co, co?", měl každý ve svém slovníku. Viděla jsem ho mockrát a ještě mockrát uvidím, i když to není žádné veledílo, tak je tu pár fórů, které mi za to koukání stojí. ()

SOLOM.

Rozhodně vůbec ne špatný československý kousek, dokonce se na něj vždy rád podívám znovu. Jasně, hlavně proto že se valná část filmu natáčela na místech, které moc dobře znám – protože jsem z Rožnova pod Radhoštěm, ale i samotný příběh není vůbec špatný. Zvláště pak trošku korpulentní děvčata, si tímto mohli alespoň trošku pozvednout sebevědomí. Jinak si samozřejmě cením i hereckých výkonů (především pak Ladislava Mrkvičky a potěšila i Helenka Růžičková). Klasický průměr, který určitě neurazí… ()

Ilicka

Hláška: No co-co-cooo? musela být svého času nesmírně oblíbená, vzhledem k tomu, v jaké kadenci jí užívají postavy v Metráčkovi. ()

roswelll

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů 70. let. Nádherná atmosféra, výborné výkony všech herců, paní Růžičková i na malém prostoru excelentní výkon, pan Lipský jako správný otec rodiny vždy ví, kdy se objevit a kdy zmizet na schůzi...:-) ()

NinonL

Povzbuzující film pro všechny mladé dívky, které se nepyšní postavou modelky. Ve sportu se dá vyniknout, i když příroda jinde nadělila méně. Sport je dnes mezi mládeží prosazován daleko méně než kdysi. A to je chyba. ()

ivishka

Typicky český komunistický film s hodně špatně sníženým hodnocením. Docela mě mrzí, že někdo tak odsoudí film jen proto, že byl natočen za komunismu. Hlavní postava je všemi brána jako hrozně tlustá holka bez vkusu. Ale natolik tlustá mi rozhodně nepřišla. Znám mnohem tlustší slečny a jejich sebevědomí je vysoké jako Empire State Building. Mám ráda podobné snímky. ()

gogos

Vykydle divky, priserna kultura tehdejsi doby, silene obleceni a presto to funguje... Docela solidni rodinna podivana, na kterou se da mrknout jednou a po nekolika letech podruhe.... Nic vic, nic min... ()

blackrain

Na knihách Stanislava Rudolfa jsem vyrostla a ještě dnes po některých sáhnu. Takže moje hodnocení ovlivňuje velká dávka nostalgie, ale tak to se vzpomínkami chodí. Příběh je to inteligentní a nenajdou se tu žádné vulgarismy, což mi vyhovuje. Stále má co nabídnout i dnešnímu divákovi. Věřím, že se v něm spousta lidí najde. Hodně se povedlo obsazení herců do rolí dospělých. Můžu vyjmenovat třeba Ladislava Mrkvičku nebo Helenu Růžičkovou, ale i rodiče Jitky jsou povedený páreček. ()

easaque

rodinný film o starostech dospívající dívky se svou postavou mě vrací do dětských let spolehlivě a příjemně. Naštěstí ho neovlivnila tehdejší politická garnitura, tak je koukatelný v každém režimu. Filmově i herecky je na dobré úrovni a ani příběhem nezestárl – aspoň pro mě ne, i když nostalgicky nejspíše působit bude... lepší tři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Dodnes mě tento film, rozuměj jeho příběh, oslovuje. Problémy dospívající holky, její první lásky a starosti s postavou jsou hezky a přirozeně podané, hlavní role pěkně zahraná, ale i další herci uvěřitelní. Doba se sice změnila, ale komplexy ze své postavy mají mladí stále. Jak je řešit? Udělej ze svého handicapu přednost. Kéž by to tak vždy fungovalo. Jako jiní uživatelé zde, rád koukám také kvůli zajímavému hereckému obsazení. "Jen se podívej, kolik je v televizi tlustých lidí. A proč?! Protože se mají!" :-) ()

Lischai

Fascinuje mě ta nejednoznačnost příběhu a neukončené dějové linky. Co ten Lišák, co ten Petr, co ty holky, kam to všechno směřuje, o čem to je, tolik nejistoty v životě! ()