Tuhle sázku platím já! Televizní film o traumatech dospívání a prvních láskách... Šestnáctiletá Eva (E. Vytlačilová), přezdívaná Slůně, je zakřiknutá dívka, studující učiliště, která nemá mnoho kamarádů. Kromě jejího vzhledu a nadváhy za to může i přehnaná péče její úzkostlivé a až majetnické matky (Z. Jiráková), jež ji drží dost zpátky. Jirka (J. Vondráček), jeden z chlapců na učilišti, se vsadí s kamarády, že ji pozve na rande a tam zesměšní. Nakonec ale vše dopadne trochu jinak… (Česká televize)

EllienPM

Padesát let uzrálá studie do tehdejšího lidství. To je tak boží, ryzí a opravdové. Dnes už nenatočitelné, nerealizovatelné, nežitelné. Krásný krátký film, který potěší. Nečekal jsem nic a dostal mnohem víc. Navíc zde J. Vondráček je tak nevinně sexy, ách jo. :) ()

slunicko2

Autentické prostředí, herci i chování postav. 1) Příjemné pozadí snímku tvoří písničky 25leté Zdenky Lorencové._____ 2) Poněkud přestárlý 21letý Jiří Vondráček (učeň Jiří) se mi zamlouval stejně jako jeho černovlasý kolega._____ 3) 51letá Ivana Bílková hraje babičku, zatímco její dceru představuje 49letá (!) Zora Jiráková. Inu, tehdy se poroučelo nejen větru, dešti, ale i genetice. ()

Bart

Asi nešlo tak o odvahu, jako spíš o pokus, jestli normalizační Československá televize v roce 1972 skousne evidentní pokus o odkaz na novou vlnu 60. let. Film byl vyroben v Krátkém filmu Praha, ale jestli se dostal na obrazovky, nevím. V každém případě nejen hlavní představitelka, ale i ostatní neherci jsou skvělí a Zora Jiráková v roli protivné matky mezi ně skvěle zapadla. Film natočený ve stejné době jako Metráček, nicméně o levely lepší, syrovější a pravdivější. ()

sator

Film jde po povrchu a jen málo se dotýká opravdových pocitů dívky která je jiná, stejné téma a mnohokrát lepší je Metráček. ()

kocourMour

16letá Eva, přezdívaná Slůně, je zakřiknutá dívka, studující učiliště, která nemá mnoho kamarádů. Kromě jejího vzhledu a nadváhy za to může i přehnaná péče její úzkostlivé a až majetnické matky, která ji drží dost zpátky. Jirka, jeden z chlapců na učilišti, se vsadí s kamarády, že ji pozve na rande a tam zesměšní, ale nakonec se vyvine vše trochu jinak. Takový hybrid mezi Metráčkem a Carrie (to druhé ale myšleno trochu v nadsázce) s nepříliš známými herci a neherci. Trochu mi přijde, že se v práci s neherci Olmer trochu snažil inspirovat u Formana. Škoda hlavní představitelky Evy, která byla hrozně nevýrazná. Nevím, do jaké míry to byl záměr, zdůrazňující její nesmělost. Hvězdu navíc dávám za krásné písničky Zdeny Lorencové, které podbarvují celý film, a taky bych pochválil civilní projev Jiřího Vondráčka, hrajícího Jirku. ()