Zapadlé policejní komisařství kdesi v Anglii nemá zrovna mnoho práce a tak si své problémy (občas) vyrábí nechtěně samo. A není to zrovna těžké, když poněkud opožděnému a svéráznému policejnímu sboru velí podivínský inspektor Fowler (Rowan Atkison). Neustálé žabomyší války uvnitř komisařství tak dospívají k vskutku nečekaným a zábavným rozuzlením. Výstavní kousek osobitého anglického humoru si bere na mušku především policejní a kriminální seriály a uštědřuje jim pořádný sarkastický "pohlavek". (Tirion)

Oskar

"U všech dvanácti typů kávové směsi!" zní jedno z nádherných zvolání inspektora Fowlera. Vynikající britcom s Rowanem Atkinsonem, hrajícím svou typickou šarži - sarkastického hrdinu, usazujícího své blbé spolupracovníky výtečně pointovanými replikami, pronášenými hlasem Jiřího Lábuse. Vpodstatě jde o stejný princip jako ve čtvrté, závěrečné sérii Černé zmije. V televizi to celé běželo na Silvestra 1997 a druhá série v roce 1998 v hodinách duchů. Ale jestli jste to propásli, nezoufejte, vyšlo to i na videu! ()

Segrestor

Takhle nějak by měl vypadat vkusný seriál plný skečů z policejního prostředdí. Viděl jsem několik česko - slovenských pokusů o totéž a jen se vždy utvrdil, že Tenká modrá linie je nedostižný vzor. V seriálu se mihnou herci, kteří jsou známí z grotesek Mr. Beana nebo různých filmů s Rowanem Atkinsonem. Seriál nelze srovnávat s Černou zmijí, i když se nějaké podobnosti a srovnání najde. Lze jen potvrdit, že Atkinson dokáže rozdávat humor různých barev. ()

filmmovier

Další excelntní výkon Rowana Atkinsona v dalším geniálním sitcomu tvůrců Mr. Beana. Kvalit Černé zmije ani Beana to dle mého názoru sice nedosahuje, ale příjemně se na to kouká. Jiří Lábus se na dabérskou roli hodí a co se týče zápletek, je to téměř bezchybné. Skvěle napsané, obsazené i zahrané postavy a precizní hlášky první třídy, to vše dělá z Linie další vynikající sitcom. I když je pro mě z trojice Edmund - Bean - Fowler nejslabší, musím ho ocenit plným hodnocením. Musím ocenit i excelentního Jamese Dreyfuse, který dost možná Atkinsona překonává. A co pak David Haig.. V tomhle sitcomu je tedy bez chyby téměř vše a hláškám a trapným situacím se budete ještě dlouho smát. Za mě tedy 95%. ()

MarekT

Mám rád Rowana Atkinsona. Mám rád též Jiřího Lábuse. Ale jejich vzájemnému spojení jsem nedával moc šancí na úspěch. I kvůli tomuto zajímavému obsazení v české verzi jsem si další výtvor z pera Bena Eltona nenechal ujít. Tak netradičně už na úvod k dabingu: Jiří Lábus mi po Zelňačce přichystal další překvapení, i roli Rowana Atkinsona zvládl nečekaně skvěle, a tak není divu, že se při každé epizodě výborně bavím. České znění se povedlo i v případě dalších postav, nechce se tomu věřit, že toto a Černou zmiji vyrobila stejná stanice (ČNTS Nova). Seriál sám o sobě je též špička, hlavně když Atkinson tentokráte jako inspektor Fowler hýří svým typickým sarkasmem. Jak už zmínil Oskar, pointy epizod či gagů vás opravdu dostanou do kolen. Nedosahuje to kvality těch největších perel BBC, ale tenhle bych teda nenechal krčet se v koutě a pět hvězd je naprosto zasloužených. ()

Paldiny

Rowan po Čiernej zmiji a Mr. Beanovi uzatvára svoju trilógiu sitkomov na policajnej stanici a teda paradoxne tam, kde by po poslednej Beanovej eskapáde aj skončil. Určite si pamätáte vlakovú stanicu, plaziace sa vrece a nechcený výlet do Moskvy. Rovnako ako v Beanovi aj v Tenkej modrej línii máme 14 epizód, pre tentokrát rozdelených do dvoch sérií. Príbehy malomešťanov pracujúcich v službách jej veličenstva si zakladajú na bežných sitkomových gagoch (sexuálne narážky) a zápletkách (dvojzmyselnosť a z nej plynúce nedorozumenia). Čím sa odlišuje od dobových seriálov, že takmer všetky fórky a početné politické, kultúrne či náboženské narážky vie podať vkusne a s britskou eleganciou. Sarkastický Atkinson s kultivovaným prejavom je bezpochyby hviezda najväčšia, zvyšný kasting sa tiež vydaril. Najmä černošský (ehm) afroamerický policajt, ktorý za diel prednesie dve-tri vety hravo predčí kdejakého ukecaného komika. Prvá séria je humorne vyrovnaná, druhej chvíľu trvá kým sa zbaví zbytočného šaškovania (mop na hlave, moriak pod zadkom), aby mohla od tretieho dielu šľapať naplno. S dabingom problém nemám, Jiří lábus to má skrátka v hlase, či dabuje Marge alebo Atkinsona dokáže byť presvedčivý. V kocke tak veľmi príjemná oddychovka a Atkinsonovo herecké uistenie, že už v štyridsiatke patril k humoristickej špičke. Veď kto iný sa môže pochváliť toľkými úspešnými projektami. ()

• V devätnástej minúte v rámci veľkého celku vidieť, ako uprostred ulice zastaví červené policajné auto. V ďalšom prestrihu je však už auto posunuté smerom doľava. (GTS_PUNK)