Nechajte ho ísť

• Česko Nechte ho jít (viac)

Přišli o syna, ale za žádnou cenu nechtějí přijít o vnuka. Poklidný život penzionovaného šerifa George Blackledgea (Kevin Costner) a jeho ženy Margaret (Diane Lane) přeruší tragická smrt jejich syna. Vzápětí jim osud uštědří další ránu. Jejich snacha se znovu provdá a s novým partnerem odjede žít k jeho rodině. Pochopitelně s sebou odveze i svého malého synka. George a Margaret by se s tím snad nakonec smířili, kdyby nový partner jejich snachy neměl násilnické sklony. I proto se vydají na strastiplnou cestu přes půl země do Dakoty, aby v případě nouze zakročili a odvezli chlapečka s sebou domů. Jenže jeho nová rodina, jíž šéfuje svérázná Blanche (Lesley Manville), něco takového rozhodně nedovolí. (Cinemart)

Kushina

I na Ameriku v druhé polovině minulého století tohle byla moc velká kovbojka. Useknuté ruce a pak nemalý masakr na konci. Jako že zajímavý příběh o tom, jak dostat ženu a dítě ze spát šílené rodiny, ale pole mě to už bylo přes čáru. I tak si to nehrálo na nic víc a drželo se to nějakých přijatelných kodexů. 60% ()

fafejt001

UVZATOST babičky mít u sebe vnuka jí připravila o manžela . Tak nějak ve zkratce . Závěr filmu dost přehnaný , kdy jde děda , kterému usekli synové jedné krááávy , sorry , prsty na jedné ruce a on pak jde pro vnuka do jejich domu s onou zavázanou rukou . Mohl to být zajímavý příběh , otec , syn , vnuk , babička , koně , příroda a takhle je to slabý podprůměr . Š K O D A . ()

Aquila

Zpočátku pomalé, ale postupně se film rozhýbe, houstne, a zastaví se až po drsné pointě. Jednoduchý příběh, ale dobrý scénář, gradace a herecké výkony ho utáhnou. A to vše v nádherné westernové scenérii. ()

Saxos

Příběh začíná jednoduše a nudně. Syn takového farmářského nemluvného dědy s babí zpadne z koně a zabije se, snacha si časem najde nového nabíječe, odstěhuje se z farmy do města a potom až do bydliště nového manžela. Tím děda s babí přišli o kontakt s vnoučkem a proto můžeme sledovat jejich putování středozápadem a hledání. A je tu změna, která dává tušit, že půjde do tuhého. Děda bejvalej šerif, babí také od rány, k tomu trochu divně probíhající setkání s početnou rodinkou Další zlom, nuda je fuč, mikrochirurgie byla určitě ještě v plenkách a tak rychle koukat. Klady: auta té doby lze hodnotit pouze slůvkem super, nebyl problém i čajový dýchánek s bábovkou a zbylo by místo pro početnou návštěvu. Závěr: film v každém případě zajímavý, i když vývoj děje je až moc předvídatelný, stejně lze určitě doporučit. ()

`barocco

Westernu a dobreho je vzdy malo. Nech nas nemylia realie par desatroci dozadu, stale je to klasicka schema kazdeho dobreho westernu kde nakoniec drazdenie hada bosou nohou vyusti do poriadnej rezacky na zaver. A aj na idianov, teda len jedneho indiana, dojde...... Kus dobre odvedenej prace a diva sa na to paradne. ()

veverysiak

Škaredé kino, vôbec nie kvôli spracovaniu a výkonom, ale kvôli krutému zobrazeniu hrubosti a tuposti polodementných vidieckych chrapúňov, ktorí sa cítia pánmi sveta na svojich obmedzených škvarkách zemegule, presah filmu do dnešných čias by mal byť poučný hlavne pre naše usoplené demokracie, je ťažké posúdiť, či je pre našu civilizáciu väčším zlom tupec v rovnocennej komunite zakomplexovaných sedlákov v okrese Dolný Výplach, alebo premotivovaný polovičný magister deprimujúci polovicu národa z vládneho kresla, odkaz tvorcov filmu je jasný, z pomaly plynúcej smutnej drámy sa kvôli podivnej čvarge s prevrátenými hodnotami stane gradujúca akcia o starej pravde, že na hrubé vrece hrubá záplata, skvelé výkony vo všetkých profesiách, takže 85%. ()

v.indruchova

nam mě moc drama, moc smutný. Budování atmosféry slušný. Herci dobrý. Jinak průměr. Po pár dnech po filmu zůstala jaká si pachuť tragického dramatu. ()

bonovox

Za toto by sa nehambil ani majstro Eastwood. Práve k jeho štýlu réžie a rozprávania je tento snímok veľmi podobný. Costner aj Lane sú v úlohe starých rodičov výborní a uverirelni a skvelé je aj samotné vyvrcholenie. Kvalitná žánrovka. 80% ()

Tomas_PO

Ťaživá dráma s Kevinom Costnerom, v jemu typickej úlohe vyslúžilého kovbojského šerifa. Veľa silných a ťažkých pocitov, krásnej prírody, napätia, ale aj tarantinovského explicitného násilia. No napriek všetkému akokeby bez uchopiteľnej pointy, či hlbšiemu zmyslu, za čo išli dve hviezdy dole. ()

Rian_witcher

Výborný Kevin Costner si střihl roli málomluvného chlapa, který díky lásce k manipulativní manželce obětuje vše. Postava Diany Lane se vlastně moc neliší od své "protivnice" Lesley Manville. Obě si střeží své potomky a obě jsou manipulativní. Díky tomu je celý film veden pomalými krůčky k finálnímu střetu. ()

Crust

Kevin a Diane (aneb Supermanovi adoptivní rodiče) zde v roli prarodičů, které byste chtěli mít taky. Neotřelá zápletka, nečekaný průběh a překvapivé vyústění. Costner je zde ve své obvyklé roli z posledních let, čili malomluvného stárnoucího tvrďáka, který si nese bolest z minulosti, ale má ryzí srdce a pro svou rodinu udělá cokoliv. Ale hlavně - to napětí by se dalo krájet samurajským mečem. ()

CheMosquito

Tenhle styl filmu mám rád , sice se první hodinovou část skoro nic nedělo , ale to přidávalo na napětí . Vlastně mě to celou dobu navádělo k tomu jen čekat co se stane .Nestalo se úplně něco co fanoušek filmu nezná , ale mě to bavilo dost . ()

Troniq

Precizní...herecky i vyprávěním. Takhle se má budovat napětí... Vlastně mě v těch kulisách, kde se dřív natáčely klasický westernovky paradoxně jako jediné rušilo to westernové vybrnkávání. Costner je pořád hroznej frajer...vlastně jsem si při jeho hraní pořád vybavoval Neúplatný, a to je jedině dobře. Mno a herecký koncert Diane Lane ani neříkám... ()

Bogrant

Rodinno-sociálna road dráma s pomalým tempom, peknou kamerou, výpravou a okolitou krajinou, so stabilným, no mierne unaveným Costnerom a presvedčivou Diane Lane. Na druhú stranu, ale aj s prílišným množstvom dialógov a iba dvomi vypätými scénami v záverečnej tretine, ktoré sú ale našťastie dobre prevedené a vylepšujúce celkový pohľad. Škoda len, že predchádzajúce dianie chcel režisér poňať v štýle seriózneho a esteticky ešte viac vypiplaného thrilleru, než akým v skutočnosti tento film je. ()

Mark1983

Film dokáže zaujmout, ale potřebovalo by to větší dávku napětí a děje. Do jisté míry příběh dokáže zneklidnit, to uznávám, ale i přesto si myslím, že to mohlo být lepší. ()

Pignon

Když zatančíš tanec smrti s rednecky, následky bývají neslavné. V tempu pohřebního marše, s důvěeyhodnou atmosférou amerického zapadákova 60. let se jak ustrnulí pohledem do kojotích očí budete zkoprnělí dívat až do konce. ()