Vivárium

• Írsko Vivarium (viac)

Vivárium je zpravidla uzavřené prostředí, určené pro chov zvířat či k jejich výzkumu. Jesse Eisenberg a Imogen Poots v artové alegorii koloběhu konzumní společnosti představují pár, který chce koupit rodinný dům. To zamilovanou dvojici zavede do zcela nové čtvrti Yonder. Velmi rychle ale pochopí, že něco nesedí; všechny budovy vypadají stejně a navíc se zdá, že kromě nich nejsou široko daleko žádní další obyvatelé. Situace se vyostří, když pár zjistí, že se ocitli uprostřed labyrintu. V bezpečí jednoho z domků vyhledá úkryt a snaží se vymyslet, jak z toho ven. V tu chvíli zazvoní zvonek a na zápraží se objeví podivný balíček… (Future Gate)

goauld

Tak zajímavý námět na "emzácký experiment", aneb průnik do pocitů a duší lidských. Je docela zajímavé sledovat jak hlavní protagonisté pomalu ale jistě dospívají k nevyhnutelnému - t.j. že z (relativně) idylického satelitního městečka se jen tak nedostanou. Samozřejmě, že je zde poměrně dost "kopanců", avšak případné "rychlejší" zjištění by beztak těmto -zajatcům- moc nepomohlo. Nicméně zajímavé je, že až (po celkem dlouhé době) přicházeli na to, že ve "městečku" něco nehraje... (A to nemyslím pouze běžná TV, nebo rádio, či mobilní signál). Celkem pak závěrem nechápu, co tím experimentem emzáci sledovali... nicméně - až budu někdy kupovat nějaký baráček... tak asi budu obezřetnější :-)) PS: Krásně dvojsmyslně zněla zpráva: až vychováte toto dítě, můžete klidně odsud odejít :-) ()

Dzunk

Celej film se mi líbil. Super atmosféra, hodně zvláštní scéna i děj. Doporučuju nekoukat se ani na trailer, jsou tam zbytečný spojlery. O viváriu jsem se tu dočetl, že je to artovej film a moc sem se na to proto netěšil. Artový filmy ale nemám rád, často mi přijdou rozvolněný až za hranice únosnosti nebo tak nejasný, ať mě z toho bolí hlava. Vivárium tohle všechno dělá v optimální míře (pro mě) a od začátku do konce mě tím bavil. Jednu hvězdu dávám dolů, protože některý aspekty mi přišly nedotažený, dostatečně nerozvinutý. Měl jsem pocit, že by film mohl v lecčems jít i dál a zdálo se mi, že i v tom se jakoby se režisér/scénárista brzdil (asi aby se tolik nevzdálil MS divákovi nebo možná kvůli stopáži?). V záplavě dnešních sraček by si to ale možná i těch 5 hvězd zasloužilo. ()

ZuziBoss

Mně se ten film opravdu libil. Od zacatku az do konce jsem se nenudila. Film byl neotřelý... dokonce jsem si pak pustila jeste jednou a vsimala si vice detailů, abych ho pochopila. Jako kdo čeka nejaky extra vzrušení, tak se nedocka. Kdo chce zajimavy film, tak doporučuji. ()

Drolit

Bizarní horor, ve kterém není ani násilí, ani krev, ale opět se tam hraje na psychiku diváka, což se tvůrcům daří dokonale. Celou dobu při sledování člověka bude provázet mrazivý, tísnivý pocit z neznáma, stejně jako to prožívaly hlavní postavy z filmu. Jen škoda, že v tom nebylo víc nápadu, víc zvratů, víc překvapení, až na konec se to trochu víc rozjelo. To už ale bylo pozdě. ()

lineker

Trochu mně to těmi kulisy, a možná i tou gradující atmosférou připomnělo legendární Dogville. Jde o jakýsi sociální horor, kde dva zcela náhodně vybraný pár umístíte do předměstského labyrintu, že kterého není úniku a aby toho nebylo málo, hodíte jim na krk ještě jednoho zcela nekontrolovatelného smrada. Mimochodem ty pasáže s tímhle exotem jsem si fakt užíval. Prostě situace ad absurdum. V tu chvíli to nemá daleko k cynické, černé komedii. Situace se ovšem stupňuje a žádné východisko se nenabízí. Nikdo neví proč a nikdo se to ani nedozví. ()

Andrew88cz

Po delší době film, co mě příliš neoslovil... Nápad by to špatnej nebyl, ale daleko víc se s tím mohlo pracovat. Jeden pár a jeden mutant v podobě lidského dítěte, kterého mají za úkol vychovat na místě, ze kterého není úniku. Téměř žádná akce, na psychiku a přemýšlení tam toho taky moc nebylo... Prostě nuda! (4/10) ()

Oup

Mne sa to ľúbilo, Jesse ako vždy, super, Poots to dala tiež super, zaujímavé sci-fy v podobe výchovy mláďaťa ,,kukučky'' ()

MatyKavy

Zajímavý a hlavně originální film. Nemůžu hercům nic vytýkat, protože své role hráli skvěle. "Tupý mimozemšťan" se choval tak jak měl a hlavní postavy se chovaly přirozeně, jako normální lidé. Film mě bavil, ale když skončil, měl jsem vykulené oči z toho, že jsem vlastně nevěděl, jak to skončilo... Musel jsem se podívat na youtube videa, kde bylo vysvětleno co se stalo (teoreticky). 6/10 a doporučuji zhlédnout dvakrát. ()

jimmyef23 odpad!

Film naprosto katastrofální. Mohly by sme tu mluvit o mnohém, ale fakt že mi tenhle film zbytečně sežral 2hodiny mého života je samo o sobě dost. Nudná kravina bez děje bez zápletky bez rozuzlení.... No prostě jeden velkej 💩💩💩💩💩💩💩💩 ()

Calabria

Ten film byl vlastně dobře zahraný, napínavý. Chtěl jsem vědět jak to dopadne no a moc jsem to vlastně nepochopil. Na konci vlastně vzniklo pořád mnoho otázek. Škoda ten potenciál je asi větší ()

kacenkin

Jen díky přeskakování lze tuhle číčovinu dát... jako námět mega, líbí... herci OK, triky OK, kamera super... ale bože ten scénář ??? pomocná škola ?  Jako jediná myšlenka ? NE... nelze točit dementní filmy a čekat, že je divák ještě větší trotl... ()

drkaldj

Mám opravdu hoooodně otázek ale vlastně ani jednu odpověď. Od té doby co jsou v domě a pokusí se o únik, se potom už nic moc vlastně neděje. Možná je účel filmu ten, aby si člověk položil milion otázek. Pokud chcete pár mých, na které jsem nedostal odpověď (některé jen tuším) tak tady jich pár je. Kde se tam vzalo to místo? Jak to že je nikdo nehledal? Na jakém principu fungovalo to město/labyrint? Kdo tam dával ty krabice? Proč měli to dítě vychovávat zrovna oni? Co přesně bylo to dítě zač? Jak to že stárlo rychleji? Proč se chovalo jako retard křížený s Sheldonem? Proč se nepokusili o jeho výchovu když je to mohlo osvobodit? Proč se v ní najednou potom probudit mateřský instinkt? Proč pořád kopal tu díru? Proč při tancování ho ten malej shodit? Kde bral pořád ty necelé cigarety? Jak to že ten dům se opravil, ale jáma tam druhý den zůstala? Co byly ty znaky v televizi? Když sledovala již dospělého "něco jako syna" pod chodník, co to mělo jako být? Jaký má smysl že ho měli vychovat, aby nahradil starého realiťáka a takhle pořád dokola? A spousta dalších. Dávám jednu hvězdu za herecké výkony, které jsou fakt dobré, ale tenhle film který je jeden velký otazník to stejně nezachrání. ()

cartouche

Už na první pohled je jasné, že režisér a scénárista milují psychedelické houbičky. Je to kolosální pitomost, nicméně musím přiznat, že její bizarnost mě udržela u televize až do konce. ()

Foxley

Keď som odchádzal z kina, nevedel som, čo som vlastne videl. Bolo to celkom zaujímavé, no na konci som mal viac otázok ako pri seriály Lost. Za nejaký čas sme sa presťahovali na satelit za mesto, narodilo sa nám dieťa. A ja z ničoho nič  tlačím kočík nekonečným bludiskom radoviek, pričom na mňa reve malý hladný mimozemšťan. Hneď som si na film spomenul a pochopil, že je to presná metafora dospeláckeho života. A keď ten váš mimozemšťan vyrastie, nájde niekoho ďalšieho a kolobeh začína znova. ()