Veľká vizita je nielen hybnou pákou nemocničného kolobehu ale aj zrkadlom charakterov jednotlivých postáv a ich rysov. Strach pred operáciou prežíva nielen ťažko ranený hokejista Rezek, ale aj mladučká lekárka Dr. Čenková, ktorá práve nastúpila na svoju premiérovú pracovnú pozíciu. A práve strach je príčinou, že jej ruky pri chirurgickom zákroku stuhnú a spôsobia jej nevoľnosť. Dr. Čenková si práve odkrútila svoj krst ohňom... (RTVS)

Eire

Spocatku nas haky nicili vsechny!* doktor Rehor. Ortopedie skratka neni povolani pro zeny.*Primar Sova ( Aj ked su gymnastky!) Pravdu povediac ortopedku som poznal iba jednu, ale v case ked som ju poznal uz neoperovala. Mal ten Chudik Pravdu! Hana Maciuchova v roli perfektni STIHACKY. ()

topi

Jaroslav Dietl byl prostě vypravěč pár exelánc, sledováním osudů všech postav dokáže diváka vtáhnout do děje takovým způsobem, že v danou chvíli neexistuje nic jiného. Tohle je košaté a dokonalé vypravěčské umění, které dokázal málokdo. ()

honajz2

Snažím se do toho dostat, ale celé to lékařské prostředí mi je tak nepříjemné a nezajímá mě, že mi to pořád nejde. Přitom postavy jsou stále skvěle napsané, graduje to chytře, funguje to prostě jak má, ale já mám vždycky co dělat, abych u toho tu hodinu vydržel. Epizodické seriály (chápej bez celistvého děje) mi sedí málokdy, když to nejsou sitcomy (byť už pár let preferují britcomy) a o to víc, když jsou z lékařského prostředí. Třeba mě to začne časem bavit, ale zatím to jen objektivně cením. 3* ()

topi80

Zatímco si doktoři honí své ego (Sova svým pedantstvím skrývaným za profesionální vlídnost, Štrosmajer svým vtipkováním, Cvach svými vyčteninkami z odborné literatury a Blažej svými moderními metodami), s pacientem se nikdo nehodlá vybavovat, i když je to slavný hokejista, a za několik dnů mu nikdo neřekne, co mu je a co s ním ještě budou dělat. Jenže ať mám tisíc a jednu námitku k fungování toto nemocnice, dialogy a posouvání děje jsou i nadále skvostné, což nic nemění na tom, že bych v takové nemocnici asi skončit nechtěl. Hana Maciuchová skvostně naváže na svou stíhačskou anabázi z prvního dílu. A zjišťujeme, že oprávněně :-) ()