3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

Aleee89

Fim s velkým společenským přesahem a je určitě dobře, že vůbec vznikl a minimálně rozvířil debatu napříč republikou. Klobouk dolů před herečkami. Ten hnus nebylo jednoduché sledovat, nedovedu si ani představit být jednou z nich. Ale přese všechno mě to vlastně až tak moc nebavilo... ()

Trevor

Dokument na veľmi dobrej úrovni, ale...chcelo by to nepochybne pokračovanie V sieti 2.Film končí tým, že polícia si prebrala materiál získaný pri natáčaní tohoto filmu. V jeho úvode je jednoznačne potvrdené že herečky boli staršie ako 18 rokov takže v čase keď boli pozvané na stretnutie boli dospelé a tým práca polície skončí, pretože súd nemôže odsúdiť niekoho preto že sa stretol s dospelou osobou aj keď o sebe tvrdila že má 12 rokov. Určite sa tam nájde dosť materiálu ktorý naozaj bude stáť za obvinenia (posielanie videa s detskou pornografiou) avšak zvyšok materiálu bude irelevantný. Interpol mal podobný projekt, keď sa mu podarilo vytvoriť dokonalú postavu dievčatka pomocou počítačovej animácie a ich snaha o obvinenie ľudí ktorí s ňou komunikovali skončila obrovským debaklom policajtov ktorí sa snažili spraviť nepochybne dobrú vec. Riešením by bolo pochopiteľne zvýšiť prostriedky polície a ponúknuť ľuďom ktorí v nej pracujú vyššie platy aby do ich radov zavítali aj odborníci na IT technológie ktorí by boli reálne schopní bojovať proti sexuálnym predátorom na internete. To by však verejnosť nemohla tvrdiť že policajtov je veľa a nesmela by im závidieť ich platy a dôchodky. V závere som sa nemohol zbaviť dojmu že ak si dobre spomínam na meno Martin bol v tomto projekte iba hercom. Z pre mňa nejasného dôvodu so štábom komunikoval, úplnou náhodou nenašiel kľúče a pravdepodobne ak by sa pred mojim domom zjavil televízny štáb a moje svedomie by nebolo čisté asi by som sa mu vyhol. Ale možno to je iba môj dojem, je jasné že "lovci" v tomto filme inteligenciou zrovna neprekypovali. Ďalej tu máme nádherné čísla koľko mužov dievčatá oslovilo, chcelo by to pre porovnanie štatistiku mkoľko 12 ročných dievčať pri žiadosti o komunikáciu cez lidé.cz po poslaní správy od 50 ročného človeka komunikáciu ihneď odmietne. Dojem z projektu znižuje aj fakt keď je jedno z dievčat smutné že ju nikto nechce, zrejme bola práve tou ktorej profil ani týchto postihnutých ľudí nepresvedčil o tom že je ešte dieťaťom. Film jednostranne označuje za úchylákov bielych mužov ale všetky herečky boli biele dievčatá a predátori si vyberajú predovšetkým obete rovnakého etnika, rovnako tak by dopadla komunikácia ak by boli do dokumentu obsadené tri rómske herečky či povedzme tri ázijské dievčatá v Japonsku. V dokumente iba úplne okrajovo načrtnú že rovnaký problém sa týka aj detí mužského pohlavia, pretože tak ako sa lovia dievčatá lovia sa aj chlapci. A množstvo ľudí by bolo prekvapených že medzi predátormi by odrazu neboli iba samí muži ako by sa mohlo na základe tohto (opakujem veľmi dobrého) dokumentu zdať... ()

L_O_U_S

Nejsilnější stránkou filmu je jeho společenská prospěšnost (ale to je u Klusáka zvykem). Snad jedinou vadu vidím v tom, že některé scény působí trochu přihraným dojmem. Jestli mě něco ale fascinuje, je to absence jakýchkoliv zábran u predátorů a jejich jistota, že jim to projde. Holt jednou musela spadnout klec a v pomyslné síti se teď ocitl někdo jiný. (1 345.) ()

radektejkal

Autoři dokumentu (celý projekt považuji za povážlivý) se snaží přesvědčit, že objevili špičku ledovce, pod nímž jako Deleuzeův rhizom bují veškerá sexuální deprivace. A tak nám ukazují svět polarizovaný na mladé holky a staré chlapy, oscilující mezi komercí a perverzí, vzpourou proti rodičům a vzpourou proti zákonu. Nakonec jsem stejně - jako starý chlap, který jsem - byl zmrazen vyřídilkou, bezostyšností, chladnokrevností a odvahou oněch tří "mucholapek", přesto že mi to celé přišlo jako nečistý boj v prasečím chlívku. Možná to byl první film, jehož záměrem bylo předat průběh natáčení policii, a to i se všemi "podpásovkami": od záměrného snižování věku účastnic až po porno-montáže. Zbývá si už jen zazpívat si s Jimem Morrisonem: THE BLUE BUS IS CALLING US / DRIVER, WHERE YOU TAKING US?  ()

sofiapetra

Je dobře, že to vzniklo, i když to žádné příjemné pokoukáníčko tedy nebylo. A i když těm hajzlům rozmazávali obličej, bylo jasné, že na dospělou ženskou by si netroufli. ()

honajz2

Tak jsem si to sehnal, pouštím si to a najednou čtu, že je to ta 18+ verze, na jejíž existenci jsem nadával už od doby jejího vzniku. No co se dá dělat, každopádně rozhodl jsem se, že ji pak ohodnotím taky a tenhle komentář k ní jen zkopíruji (tudíž tenhle komentář bude rozdělený na hodnocení normální a 18+ verze). Ani mi nejde o to přidat si bod do statistiky jako spíš o to poukázat na její naprostou zbytečnost a shodit jí nezasloužený vysoký počet procent. K té se ale dostanu později. HODNOCENÍ NORMÁLNÍ VERZE: Mohl bych napsat, že mě Klusák mile překvapil, ale to bych kecal. Věřím, že hodně na tom má podíl spoluautorka Chalupová, která ho ukočírovala a tak tu ten jeho extrémní cynický vztah ke všemu živému není moc znát. Tématu se rozhodně nedá nic vytýkat, to ani náhodou a částečně se mi i zamlouvá, že ten projekt vůbec vznikl. Můj "obdiv" jde ale hlavně k těm herečkám, co si s těmi úchyláky psaly a povídaly, protože to určitě chtělo silné nervy. Se zpracováním to ale je horší - celý film se (neoficiálně) dělí na čtyři části. První, kde je casting hereček a tvorba pokojů mi osobně přišla nejzajímavější a nejlíp zpracované. V té druhé mají holky založené profily a všechno začíná. Zpočátku to zaujme, ale později to upadne do monotónnosti, jelikož nějakou dobu nepřichází nic jiného. A úplně stejně pak vypadá jak třetí (zveřejnění nahých fotek), tak čtvrtá (setkání s úchyláky osobně). Ano, postupně to graduje, ale příliš pomalu, asi aby to víc "šokovalo". Přičemž ano, to téma rozhodně je pěkně hnusné, ale přiznejme si, vážně je to tak úžasný dokument? Vážně je tak originální a kontroverzní? V Česku možná ano, ve formě kinofilmů, ale i tady na tohle téma vznikly amatérské a studentské filmy, možná i díly nějakých seriálů. A navíc edukativních přednášek po celých školách je hafo, ale chápu, že děcka nezaujmou tolik, jako tenhle přehypovaný "explicitní" projekt. A i rodiče dětí snad vědí, jaké riziko pro děcka přináší internet, tak čím to má být jako šokující? Nápad dobrý, zpracování průměrné, poselství potřebné a jasné všem, ale fakt si to zaslouží takovou slávu, jakou to má? Ani náhodou. Nehledě na to, že Klusák potřeboval svůj klasický "silný" závěr, takže si zajel s částí štábu do Ústí nad Labem, kde se s jedním úchylákem všichni setkali osobně a Klusák vystoupil hrdinsky před kameru a začal jednat... Sorry, ta scéna by měla něco do sebe, kdyby tu Klusák zase nepředvedl tu svoji trapnou rádoby hrdinskou exhibici. Navíc - proč nemohli na tohle setkání povolat i policii? Hned by to mělo něco do sebe a bylo by vidět, že celý ten lov úchyláků k něčemu byl a tihle lidi už nebudou zneužívat. Navíc ten Ústečák pracoval na dětských táborech, krucinál! A Klusák ho jen tak nechal prchnout... Ale asi už ho stejně zatkli. Každopádně v tomhle podání je celý film V síti sice zajímavým projektem s dobrým nápadem, ale jinak je to celé celkem průměrné a ten Klusák na tom je stejně znát. Ale tak aspoň že se tu mezi těmi úchyly našli dva normální (student (to asi došlo každému) a podle mě i ten tlusťoch na začátku, který sice asi je pedofil, ale jako jediný z nich věděl, kde by to všechno měl ukončit) a celé to nepůsobí jednostranně, jako že jsou úchyláci úplně všichni. Vsadím se ale, že kdyby to točil jen Klusák, tak to tak skončí. 86% si to ale fakt nezaslouží, navíc když se z toho filmu stala už jenom značka a mem. Doporučuji si přečíst komentář uživatele xxmartinxx, on tenhle film vystihl dost dobře. 3* HODNOCENÍ 18+ VERZE: Sorry, ale k čemu je tahle verze dobrá? Je naprosto stejná, jako normální verze, ale s jedním rozdílem - vidíme péra těch úchyláků nerozostřeně. Toť vše. Čekal jsem, že tu budou obličeje úchylů bez cenzury, protože jedině pak by to mělo smysl (ale zase GDPR, že jo...), ale takhle je tahle verze natočené snad jen pro jiné úchyly nebo pro snadnější vydělání tvůrců na tom, že se z jejich filmu stal kasovní úspěch. Možnost dvě mi přijde o dost realističtější, každopádně existence téhle verze není nijak obhajitelná, když normální verze je úplně stejná, jen jsou v ní rozostřené genitálie. Díky tomu se z toho vytrácí jakékoli poselství, protože 18+ verze je jen snadný přivýdělek, který si ale objektivně i subjektivně nezaslouží nic jiného, než odpad! A těch 85% tady vůbec nechápu, vlastně by mě i zajímalo, kolik z hodnotících tuhle verzi vidělo a nebo ji hodnotí jen proto, že je to "významný a úžasný dokument se skvělým poselstvím, kterému se nic jiného než 5* dát nedá"... odpad! () (menej) (viac)

easaque

-5* Dokument V síti nám neříká nic nového, o čem bychom nevěděli, ale ukazuje názorně jak je internet nebezpečný pro děti a dospívající, které se ještě se "skutečným" životem nepotkali. Tím skutečným myslím ten, kteří mají všichni ve svých hlavách, ale naživo ho neprezentují, protože si většina uvědomuje, že všechno správné není. Internet je však jiný svět, tam díky iluzorní anonymitě si můžeme přece dovolit cokoliv. Určitě neřeknu nic nového, když zejména muži své sexuální fantazie mají často neukojitelné a hledají stále nové zdroje inspirace a nemyslí na následky a predátoři se nebrání žádným prostředkům, aby dosáhli svého cíle. Řešení není jen na rodičích a asi málokdo dokáže svým dětem rozumně vysvětlit co jim hrozí. Je to velké téma do diskuze a jsem zvědavý co z toho vyleze. Dokument není jen o sexu, ale zejména o zneužívání, manipulaci a s tím spojeném vydírání. Nebylo to lehké pokoukání, ale 5 hvězd si určitě zaslouží. PS: Jinak myslím, že rozšířená necenzurovaná verze 18+ je už za hranou a jen zbytečný a bulvarizující marketingový tah, který maže prapůvodní smysl dokumentu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] - motto na závěr: Virtuální svoboda bez limitů? ()

Garson

Dokument V SÍTI je taková realistická tragikomedie,která mě částečně znechutila a občas i rozesmála.Je jasné,že pánové co si chtěli pokecat a zároveň se na dálku uspokojit nejsou žádní pedofilové,protože pokud se jim líbí "dítě",které už může mít dítě tak už to přece není dítě.Za monitorem jsou jen prostí úchyláci,kteří chtějí ukojit své perverzní choutky a když se jim to nedaří ve svém životě osobně tak to zkusí aspoň na dálku.Člověk by ty tragédy občas i politoval,ale spíš by si zasloužili vzít bičem přes záda.Na nejčastější otázku:,,A NEVADÍ ŽE MI JE DVANÁCT"? okamžitě shodně odpovídali:,,KDYŽ TO NEVADÍ TOBĚ",což dokazuje,že celou vinu z toho nechutného chatování hned svalili na ty dívky,aby jako oni v tom byli nevinně.Nejvíc se mi v tom dokumentu líbila ta zrzka Tereza Těžká,která má obrovský talent a za ty její pohotové odpovědi na otázky těch úchyláků by si zasloužila Oscara+ta její vystupňovaná scéna v cukrárně jak seřve a polije pitím toho svého internetového nápadníka je fakt dokonalá.Za 10 dní celkem 2458 sexuálních predátorů a jen jeden co si chtěl jen pokecat tak to je velmi smutná bilance této moderní doby.Co dokument lidem v naší zemi dal a co naopak vzal?Především tento natočený materiál je důkazem toho,že se tu něco takového děje dnes a denně a že je to téměř bez následků pro pachatele a naopak zas tahle veřejná prezentace něčeho takového jen poslouží těm perverzákům jako varovný signál,aby se schovali do ještě větší anonymity a dávali si ještě větší pozor a proto jsou takové dokumenty bohužel jako dvousečná zbraň. ()

M.i.k.e

V síti je přesně takové jaké jsem čekal že bude.Jak už tu padlo v komentářích,nejhorší a nejděsivější na tom není to,že na internetu jsou podobná individua - bylo by celkem naivní si myslet,že nejsou - ale to,že je jich tolik.A navíc ve chvílí kdy jsou přistiženi a ten zlomek z nich je vyšetřován,výsledkem je jen poměrně směšný a z mého pohledu nedostatečný trest.Každopádně,když se vrátím k samotnému dokumentu tak za mě Klusák,ke kterému mám jinak celkem ambivalentní vztah,servíruje spolu Barborou Chalupovou svojí zatím nejlepší práci.Do karet mu sice hraje to,že jde o hodně přímočarou věc,kde není moc prostoru pro debatu co je a není správně,ale i tak to zvládli velmi dobře.Což platí i o třech hlavních herečkách,které i přes tu extrémní nálož dokáží ustát svoje role (až na jednu výjimku) a upřímně se jim nedivím,že z celého natáčení možná dodnes nemají dobré spaní...80% ()

JasonCZ

Hodnoceni dokumentu hodně drsny! Tohle by měl povinné vidět každý rodič, co má děti. Ty zasrany prasata doufám, že už jsou buď v base nebo vykastrovani nebo už je poznali místní a podali si je. České Filmy za posledních 20 let spíše kritizují, ale co předvedly ty holky, klobouk dolů, to samé platí i pro režiséry a celý štáb!!! ()

kaposlav

Problém tohto dokumentu je, že tie baby nevypadajú na 12 rokov a sotva aj na 15, a to aj preto, že im bolo 20 a jednej tuším 23 rokov. Správne povedali, že reálne z tých predátorov, čo im písali, či volali je len 3-5% pedofilov. Väčšinou ide o špekulantov, čo nemajú čo robiť a sa takto bavia, alebo ešte skôr zúfalcov. Taktiež si myslím, že ide o podobné prípady ako u kňazov. Tí si odriekali bežné ľudské potreby až to raz v nich praskne a potom sa stanu teplý, či na deti. Títo zúfalci mi prišli, že len chcú dohnať počiatky svojej sexuality, keď neboli atraktívny a baby ich nechceli + nebol ani internet. Teraz keď sú komunikačne schopnejší pomocou internetu chcú dohnať minulosť, alebo si na staršie ani neveria. Ja som si myslel, že pedofília je sexuálna náklonnosť k deťom v predpubertálnom veku. Baby čo sú v puberte a mali krami už nie sú v hľadáčiku pedofilov. Tak sme sa to učili na psychológií. Keď som bol na exkurzií pred xy rokmi na Oravskom Podzámku, tak tam počas výkladu nám hovorila, že v minulosti bolo normálne, že si za ženy brali 12-13-14 ročné. To boli naši predkovia pedofili? Tieto hranice do 15 pod zákonom a od 18 plnoletá sú dané zákonom a nie diagnózou. Tieto zákony boli a sú výrazne ovplyvňované náboženstvom v danej krajine. V niektorých európskych krajinách je ten vek nižší ako by ste si mysleli. Tuším v Španielsku, alebo vo Vatikáne môžu šukať od 11 rokov. Dôležité je si uvedomiť že pedofilov nerobí vekoví rozdiel ako si niektorí omylom myslia. Keď som chodil do školy a mal som 13 a ľúbila sa mi spolužiačka, kedy sa mi musela prestať páčiť aby som nebol pedofil? 13-13 je v poriadku 14-13 je v poriadku, 15-13 a 16-13 ešte môže byť,17-13 a 18-13 je už nebezpečné a 19-13 a viac som pedofil? V dnešnej dobe spravia pedofila z hocikoho len preto, že sú ľudia nevedomí. Týmto ale neobhajujem poniektorých pacientov z filmu!!! ()

Aljak

MASAKER! Pozoruhodný sociálny experiment odkrývajúci krutú realitu on-line sexuálneho predátorstva, ktorému sú vystavené zraniteľné nezrelé deti na začiatku puberty, túžiace po niečom "výnimočnom" a extravagantnom. V takom veku im bohužiaľ môže prísť mimoriadne atraktívne aj písanie si a telefonovanie s cudzími ľuďmi cez internet - a z nevinnej konverzácie a zvedavosti sa môže stať napokon až perverzná manipulatívna hra na mačku a myš. Ja som bol až zhrozený, akým štýlom títo disempatickí netvori jednajú a bez varovania sa doslova vnucujú do krehkého podvedomia dievčat. Tento dokument odkrýva tie najtemnejšie scenáre, ktoré sú však zároveň úplne bežné. Kódex týchto troch "12tiek" bol zásadne anti-sexuálny, no napriek tomu to predátorov ani trochu nezaujímalo a išli si svoje. Najsvetlejším okamihom dokumentu bol ten chalan, ktorý sa pri konverzácii skôr tváril tak, že má o neskúsenú dievčinu starosti a svojimi slovami ma dojal k slzám... Každopádne, emočne silný a fascinujúci dokument hodný 5*. ()

Langy10

Jako velkej masakr. Autentičnost jak má být. Spoiler : trochu me mrzi, že nezasahovali policiste nebo ochranka. Ale dost dobrý poučení pro dnešní mládež. 85% ()

Nach

Musím říci, že jsem čekal fakt hnusy, ale někdy jsem byl sám překvapen, co ty děvčata museli v té stoce vidět a zažít. Drsný, ale reálný náhled do problematiky, které musí často čelit mladé dívky i jejich rodiče. Co za existence je schopno využít pro svůj mrzký pud nezletilé dívky mi je až blivno. Stejně jako argumenty typu: "vina je na rodičích, takže nejsem vinen v tom, že bych ty dívky ohrožoval, protože za to nemůžu." Nejemotivnější moment celého dokumentu je, když se v té změti netvorů objeví ostrov v podobě normálního člověka - studenta. Může to působit jako kýč, ale skvěle to funguje a má to své opodstatnění v realitě, kterou dívky pro tento projekt na svou kůži zažili. Co se týče mého hodnocení, určitě si to těch 90% zaslouží. Já ale tu pátou hvězdu nedám. Nikoli kvůli tomu, že by mě to celé zhnusilo, to beru jako pozitiv. Ale pro několik zdlouhavých monotématických pasáží, kde se opakuje jedno a to samé dokola. Je to ale jen drobná vada na excelentní práci. Byť je to na velice temné téma. Viděna verze od 15 let. 80% ()

ProNotor

No ty vole, kde to žijeme. Jsem ani neměl ponětí, kolik deviantů a jiných ohavných stvoření žije v naší, ne v celosvětové, ale v naší společnosti. Odstrašující dokument o tom vychovávat malé děti, o jejich přístupu na internet a zakládání si profilů na různých sociálních sítích. No huba do kořán, jak tohle je možný a jak jsou ty lidi nechutný, si po pár vteřinách videa, začít leštit péro. Ale ještě to není zcela vypovídající, protože se to mohlo zaměřit i na chlapce, z pohledu zneužívání oběma pohlavími, ale to platí samozřejmě i pro dívky, nějak mi chybělo, že by mohly být zneužívané i ženami. Aby dokument pokryl veškeré spektrum deviací a úchylek, protože, to číslo, by bylo asi ještě úplně jinde. Hodnotím na plnou, člověku to otevřelo oči... ()

BarryLyndon

Strašně přeceňovaná věc, kde se zaměňuje společenská prospěšnost za umění. Klusák není dobrý filmař ani dokumentarista. Smutný je, že to bude nakonec známy i proto že se tomu spousta lidí směje, což je silně WTF v kontrastu s tím že se to snaží být společensky prospěšné 4/10 PS napoprvé jsem si nevšiml, jak tomu jednomu pedofilovi v kavárně pochcal pes bundu. :D ()

Streeper

Konečně jsem našla odvahu, abych se na dokument podívala. Je to silá. Měla jsem husí kůži a slzy v očích. Jelikož jsem si sama tímhle v dětství prošla, bylo to pro mě o to těžší to sledovat, ale jsem nesmírně ráda, že se konečně našel někdo, kdo se tomuto tématu věnuje. V dnešní době plné sociálních sítí je to potřeba. Nejvíce mě dostalo to vydírání, nedokážu si představit, jak se to dítě musí cítit, když něco takového přijde. Strašný. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)