3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

adamix

Alfred Hitchcock raz povedal, že jeden pohľad na svet stačí na zistenie, že horor nie je nič iné, ako realita. Ak niekedy vzniklo niečo skutočne zmysluplné, môžeme k tomu zaradiť práve tento dokument/projekt, ktorý odhalil hororovú stránku reality a internetu ako takého. Sila, na ktorú sa pozerá s otvorenými očami a pri ktorej otvárate vreckový nožík zároveň. ()

Anteia

AHOJ, TOTO JE ME HODNOCENI, AT SE TI TO LIBI NEBO NE . nELÍBÍ SE MI tVŮJ FILM vÍTE RAdšI ZAJEĎ NĚKAM DO sTÁJE ZA TOMÁŠEM, kluSEM. FILM JE KAPITALISTICKÁ MRDKA, PAN KLUSÁK JE SÁM ODPORNÝ ÚCHYL CO VYUŽÍVA HEREČKY, JAKO KAŽDÝ REŽISÉR. JA NEMAM PISMENEK alE I přESTO JE MŮJ KOMENTÁŘ VĚTŠÍ PIECE NEŽ TVoJE MRDKA. KDYBY STE RADŠI VYUŽIL PENÍZE NA POŘÁDNÝ ČESKÝ DOKUMENT JAKO JE BYDLENÍ HRA NEBO VÝMĚNA MANŽELEK.. JA TEDA NEVIM, V Y JSTE PANE KLUSAKU ASI VĚSTEC Z DELF, JELIKOŽ JSTE VELMI VYCHYTAL TERMIN PŘED ZRUŠENIM STRANKY LIDE.CZ, ZAJIMAVE, ZAJIMAVE. i MOJE BABIČKA BY odešLA Z kiNA PROTOže NAROZDíl od vÁS MÁ STYL A PŘÍTELE. DOPORUČUJI VÁM ZHLÉDNOT FILM MUŽI ŽENY A DĚTI PROTOŽE ZPRACOVÁVÁ TÉMA O KTERÉ VY JSTE SE POKUSIL NA ROZDÍL OD VÁS ÚSPĚŠNĚ. HEJ EJ UUU LALA LA LA TŘI TŘI TŘI AU AU AU PC ZHYRALY NASTROJ NENI NIKOMU JAK POMOC HŮ HŮ HŮ JSEM MAŠINKA TOMÁŠ VOREL ŘEK TO MÁŠ BLBݨ TEN FILM BRZO SHOŘÍ DUSIM SE KDYŽ VIDIM TVŮJ FILM, FUJ. JAMA PADA NA TEBE TEMNO A ZADNE NADEJE KUN JIHAHA JDE DO KINA A TVUJ STALKER TI LAJKNE PROFILOVKU JEJDA JEJDA ROZHOŘČENI KLUS KLUS RYCHLE PRYČ SVATÝ VÁCLAV OBRACÍ SE V HROBĚ PROSÍM SPADNI V ZAHRADĚ NA HRÁBĚ PŘÍDE TMA A S NÍ PADOUCH SI TO TY A TVŮJ PUCH LIMITY JSME TY NE TY A TVOJE ÚCHYLNÉ MYŠLENKY TY ÚVHYLE ALE NAVÍC, JSI ŠPATNÝ ČLOVĚK STROUHANKA JSI A VE STROUHANKU SE OBRATIŠ ŠKRRRRRRRRRRRRRRRRRRR SÍTKEM PROLETIŠ DO NOTÝSKU SI ZAPIŠ KIŠ KIŠ ANI ZA 90 KČ SI MĚ NEKOUPIŠ POČKEJ PŘICHÁZÍ MC NUMEROLOG 2+1 ROVNÁ SE NULA A TO JE TVOJE ROČNÍ VIBRACE NA CELEJ ŽIVOT VYPADÁŠ JAK BERNARDÝN PROTOŽE JE TO PRAVDA A NEHÁZEJ ŠPIÍNU NA ÚSTÍ TY EBRNARDO JE TO MOJE RODNÁ ZEMĚ NE JAKO TVOJE MÁMA NEMÁ DOMOV ()

LdaVinci

Je dobře, že se udělala toková osvěta. Někteří si možná neuvědomují, co se na internetu děje, takže rozhodně pecka, že se do toho někdo pustil. A respekt herečkám! ()

Blazkowicz

Fujky fujky. Škoda divně rozmazaných obličejů, protože z toho nebylo vůbec poznat, jak ti prasáci krásně vypadají. A ta cenzůra! Radši mohli vysílat v deset večer tu 18+. Nejlepší byl stejně pan Leštič: "Co tam děláš? Já si tady jen něco leštím". Sure. 5-* ()

Rayen1

Je mi z toho zle. Všeobecně se tak nějak ví, že je internet plnej úchyláků, ale když to pak člověk vidí, je mu z toho fakt blbě... ()

nula87

Dokument přímočarý, otevírající (a řešící) silné téma s potenciálně devastujícím dopadem na naše děti. Klusák u mě stoupl po předchozích pseudodokumentech o několik příček, protože takhle má vypadat dokument. 85% ()

Hovadin

Hodně silný dokument. Herečky si vysloužily můj respekt hlavně tím, že v závěru tohohle projektu souhlasily s osobním setkáním s "predátory". ()

Renie42

Do detailu propracovaný dokument, až mě chvílemi z toho bylo na nic a musela jsem sklopit zrak, i když byly zamaskovaný, tak už slizký podle řeči. Já ve svých dvanácti nevěděla nic o sexu a tak a navíc to byla doba, kdy internet byl pro vyvolený a vytáčel se telefonem a mobily nebyly pro obyčejný lidi. Oceňuji i to, že tam dali rozhovor s klukem, co byl normální, nešlo mu o nic, jen o pokec. Také ten začátek na záběry dětí s mobily v ruce, nevěnující se okolí, jen dívání se do displeje. Já bych to obecně zakázala, taky jsem bez toho vydržela a první cihlu jsem měla v devatenácti. Ale je jiná doba, by mi odpovídali, ale stejně se mi to nelíbí. A pobavil mě pes v kavárně, jak se tam jednomu počůral u židle. ()

subic

Klusák a spol. udělali další dokument, aby tentokrát upozornili na jedno z největších rizik internetu pro mladistvé. Zde zmiňovanou sociální síť lide.cz už seznam.cz vypnul, byť uvedl, že o síť klesá dlouhodobě zájem. To ale neznamená, že ji obratem nenahradí nějaká jiná. ()

Binne

Nejsem fanouškem pana Klusáka, přijde mi, že většinu filmů dělá primárně pro uspokojení vlastního ega - nikoli z důvodu osvícenského a edukativního (ačkoli jsem viděla 90% jeho děl - což mi nyní přijde zarážející), tak "V síti" jsem si nemohla nechat utéct. Téma samo o sobě je velmi komplikované, nikoli kvůli zpracování - dalo se to pojmout mnohem jednodušeji a ohlas by to mohlo mít stejný - ale především kvůli obsahu, který může mít velmi tvrdý dopad na část společnosti - především pak na oběti. Upozorňuji, že to hodnotím velmi kladně, je to nesmírně důležité probouzet ve společnosti toto téma, jelikož nejhorší zločin obecně je ublížení dítěti! A jedním ze způsobů je destrukce důvěry do té míry, že to ovlivní budoucí vztahy onoho jedince. A ne, není to vina "vyzývavých" 13-letých dívek, není to vina zaměstnaných rodičů! Je to vina dospělých lidí, kteří na úkor štěstí a důvěry někoho, kdo objevuje svět a nachází si cestu do společnosti uspokojují své zvrácené choutky jen proto, že doma pod peřinou u porna jim prostě nestačí! Není to nijak omluvitelné - a jako omluvu nejsem schopná akceptovat ani onu větu, kterou jsem slyšela už několikrát "Jsme přeci lidi"...ano, nevím, zda soused od vedle není něčeho takového schopen, nevím, zda můj přítel není něčeho takového schopen (koho v životě opravdu známe?) ale jsem přesvědčena, že ničeho takového nejsem schopna já! A tady začít je základ každé lidské bytosti, která má odvahu čelit a držet se niterního morálního zákona. A ještě jednou FUJ! Na každého slizkého úchyla! ()

CaladanChmur

Asi by jsem mohl mít nějaké výhrady o " nemanipulovatelnosti" . ale na rovinu v 95 % případů se prostě nemanipulovalo...a to je kurva nějaký vykřičník.  Na tomhle snímku mě strašně sejřil ten boom okolo, ale musím uznat a po shlédnutí 100x tolik..že je mi to šumák...tohle je potřeba řešit...80%  za zpracování a 100% za nadčasový přínos... A upřímně jako chlap se dost stydím za ty ukázané dobytky. PS Verbal ty jsi opravdu sráč bez respektu, že nemáš úctu ani k tomuhle tématu a honíš si na něm svoje ego v recenzi. Tohle je téma jako sviňa , ale ty si raději podrbeš svoje místečka a vybliješ takovouhle sráčovinu.. neuvěřitelné. ()

Agonie

Tož výprava, kostýmy, makeup naprosto úchvatný. Hraní holek má svoje mezery, ale s ohledem na ten psychický tlak, který musely snášet, to zvládly taky skvěle. Můj problém je: je to o hovně. Nevím, nechápu tuhle novou vlnu dokumentů, co vlastně nejsou dokumenty, nic vám neřeknou a ještě se vás snaží pomocí hudby a sound designu emočně zmanipulovat. Jako bezejmenný film, který učitel pustí dětem při informatice, když se mu nechce učit: perfektní asi. Pro starší, který s internetem vyrostli a viděli už miliardy stejných filmů a uvědomují si, že internet je dobrý sluha, ale zlý pán, to je prostě 100 minut pér. Za každou informaci, kterou mi film dal, dávám jednu hvězdičku. #ripKarel ()

NightScene

Byl jsem na tento snímek velice zvědavý. Ani jsem vlastně nevěděl co od toho mám očekávat. Říkal jsem si, no tak asi to bude dost nechutný, uvidím asi spousty pánských přirození a jen doufám, že tam neuvidím někoho, koho osobně znám.. (což se naštěstí nestalo, zaplať pán Bůh). Ale to co jsem viděl, jsem opravdu nečekal... Že se tohle děje všichni víme, každý na to reaguje nějakým způsobem, ale doufám, že rodiče mladých holčiček a i kluků dbají na bezpečí svých dětí, protože tohle může být pro 12 letou holčičku či chlapečka, opravdu až smrtelné.. :( Nedokážu si představit, jak se s tím ty děti dokáží vypořádat, pokud nemají tu odvahu si o tom promluvit s rodiči či blízkou osobou a jsou v tom sami.. Herecké výkony 3 hlavních hereček jsou neskutečné a muselo to pro ně být opravdu velice těžké. A to jsou to 24 leté dospělé holky, které si už něčím prošly. Kamera, střih a práce se zvuky a hudbou jsou také výborné a filmový dokument to neskutečně zdokonalilo. Je smutné, že i u takhle vážného tématu se člověk i od srdce zasměje, neboť nad "inteligentními" výroky pánů v záběrech vám zůstane hlava stát. Obzvláště, když vidíte autentické hlášky a záchvaty smíchu hereček, po kontaktu s jedním z "inteligentních" stvoření. Ke konci je jedno velice milé překvapení, které vám naopak vykouzlí úsměv na tváři a zjistíte, že na světě jsou pořád i hodní a milí lidé, kteří si chtějí třeba jen popovídat. Za mě obrovská spokojenost se snímkem, ovšem s tématem už nikoliv a doufám, že se o tom začne mnohem více mluvit a někdo to bude i řešit. 100% P.S. A prosím Vás lidi, jděte na to do kina, pokud budete moci. Podpoříte tím tvůrce, kteří si to opravdu zaslouží a vám to za těch 189 Kč opravdu bude stát, děkuji! :) ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)