3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

iXtr3m3

Veľmi ťažko hodnotiť takýto počin, pretože ja by som toto nedokázal nafilmovať a ustáť to. Byť na ich mieste, tak okamžite vylákam adresu a idem na návštevu s roxorom. Dcérke ťahá na osem rokov. Keď si predstavím, že by ju oslovilo nejaké takéto hovado, tak žiaľ napriek tomu, že som kresťan, asi by som ho minimálne prizabil a to nemyslím obrazne ani klasicky "facebookovo silovo" ale akože fakt že naozaj. Našťastie sa držím toho, dcérke jednoducho nedávam počítač len tak na voľné použitie a mobil už vôbec nie. Na to ešte má čas. A kým k tomu dôjde, tak sa zabezpečím na maximum, čo zvládnem, aby som mohol tomu všetkému zabrániť. Jednak urobím všetko preto vo výchove a jednak urobím všetko preto v technickom zabezpečení (SW+HW) a budem sa modliť, aby sa to nestalo aj jej, pretože ak áno, tak pravdepodobne pri dnešných zákonoch skončím kvôli svojej reakcii vo väzbe skôr ako ten hajzel, ktorý skončí kvôli mne... To som už moc odbočil. K filmu len toľko, že "baby" boli super, celý štáb aj všetci okolo, patrí im veľká vďaka za toľkú odvahu vykonať a natočiť to, čo natočili. Nič z toho síce nie je novinka a už vôbec nie tajomstvo, skôr verejné tajomstvo, ale pravda je taká, že čo oko nevidí, to srdce nebolí, preto to nikto nerieši až tak moc, ako by bolo treba. Po tomto zhliadnutí každého normálneho človeka srdce naozaj zabolí a uvedomí si, čo dnešná moderná doba priniesla a čoho sme našťastie ešte my boli v detstve ušetrení. Holt, pokrok nikdy nebol jednostranne pozitívny. Tento film zároveň aj odporúčam aj neodporúčam, lebo na niektoré veci sa naozaj ťažko pozerá. P.S. A nech mi niekto ešte niekedy odporučí pozrieť filmy typu Srbsky film a pod. Ruky dolámem a opäť doslovne a nie obrazne. Aj z tých pár minút, čo som zvládol, viem zhodnotiť, že tam to už nie je obyčajné poukázanie na realitu dnešnej doby, ale zvrhlosť, ktorej všetci účastníci mali byť dávno zatvorení a kľúč od ciel zahodený. Ale to som znovu odbočil. ()

Dodmund

Hodnocení spíše za rozměr obsahový a společenský. Ze samotné formy dokumentu jsem byl lehce zklamaný (taková mírně bulvární). ()

Michnak

Konečně jsem zažil ten pocit, kdy můžu po skončení filmu (dokumentu) vstát a s obdivem zatleskat tvůrcům za jejich výtvor, který mi právě prezentovali. Hlavním důvodem tomu byla intenzita děje a jeho realistický výklad, který byl prokreslen perfektní hudbou a překvapivým hereckým výkonem aktérek. Bylo proto jednoduché vtáhnout diváka do příběhu a nepustit ho až do konce. Okolní svět začnete znovu vnímat až potom, co se rozsvítí světla a nebo až vám nasraná uklízečka začne dávat najevo, že by jste už měli odejít. Rozhodně se nemusíte bát, že vám po shlédnutí dokument nezůstane v hlavně ještě na nějakou tu dobu. Možná si i řeknete, že byste si mohli z hecu založit taky nějaký ten fake účet malé holky, aby jste to viděli na vlastní oči. (Je to těžší než se zdá). Naléhavost zneužívání dětí na internetu je jasná a proto byla taková osvěta opravdu potřeba. Doufám, že to celé bude mít nějaký užitek, aby si rodiče více hlídali, co dělají jejich děti na internetu a že si „predátoři“ dají větší pozor, komu ukazují svůj penis a po kom chtějí nahé fotky. ()

willy1

No nic, tak marketing asi na pohodu :D co k tomu říct. Masmédii propagovaný snímek jsem si nemohl v kino verzi nechat ujít. Jedná se sice o téma, které by bez pochyby mělo být dosti viditelně medializované, ale konečný výsledek se moc nepovedl. Když vezmu v potaz, kolik videí, rozhovorů, útržků a informací, které se v dokumentu vůbec neobjevili, jsem viděl před zhlédnutím toho snímku, tak obsah dokumentu stál za nic. Úplně mi třeba chyběly nějaké útržky k tomu, jak herečky celé natáčení ustály nebo co si z toho odnesly, to by se určitě na posledních 10 minut filmů vešlo a určitě by to tomu neuškodilo, možná myslím, že právě na opak. Nějakou zpětnou vazbu by každý na konci určitě uvítal a dodalo by to filmu tu pravost a reálnost. Škoda. Určitě by se se snímkem dalo více pracovat. Problematika byla ale samozřejmě vystižena. Jinak když už někde padlo, že se na snímku pracovalo 3 roky, tak propracovanost celého dokumentu mohla být určitě lepší. Obdivuji všechny 3 herečky. A ještě nechápu, proč bylo takové haló k písničce od Tomáše Kluse, když ve filmu píseň vůbec nezazněla... :D / režie 70% / scénář 25% / kamera 70% / hudba 80% / herecké výkony 100% / napětí 80% / střih 90% / kostýmy, masky 75% / // celkové hodnocení 82% // (viděno: kino) ()

HonzysKISS

Pěkný dokument pro rodiče i pro děcka. Konečně něco takového tady máme i my v Česku. Akorát škoda, že to nejzajímavější je až na konci. První hodina jsou jenom kokoty sem kokoty tam. Něco na tom strašně moc chybí. Není to zase tak drsné, jak všichni po zhlédnutí v kině říkali. Připravoval jsem se na nejhorší. Čekal jsem aspoň náhled sebevraždy, nebo zakročení ochranky, police, víc rozhovorů, výhružek a tak dále… Vlastně všechno, co jsme viděli už v traileru bylo přesně v dokumentu. Takže žádné překvápko. Předpokládám, že Klusák si tohle všechno chce nechat na bonusové materiály. Každopádně chválím postavení v ateliéru. To bylo hustý, jak všechny tři holčiny měly pokoje vedle sebe. Dávám zaslouženě vlhkých 69/100 ()

Hanys_

Pořád nevím. Jako dokument mě to moc nebavilo. Hlavně ta očividná snaha šokovat v každé scéně se u mě nakonec míjela spíš učinkem. Jinak to poselství filmu beru. Ten problém tu je - kdo je víc kovaný na internetu tak o něm už roky ví, takhle se to dostane ale hlavně k těm, ke kterým má. K rodičum. 6/10 ()

F.W.Colqhoun

Jsem myslela, že milování má být jako z lásky... / (Úsměv) Jsi ještě mladá... Grooming je obrovský problém, ale neméně perverzní mi připadaly kašírované reakce štábu. Toho divení. Klusákovo: Ty kráso... Kromě zhoršení alergické reakce na vyzváněcí tón Skype mě film inspiroval k pokusu o pochopení tajemství úspěchu Víta Klusáka. Dospěl jsem k závěru, že roli hraje zvláštní paradox snahy nepřehlížet důležité fenomény kombinované se skálopevnou neochotou / neschopností cokoliv pochopit. Tajemství pouta s českým divákem? Sexuoložka Renáta Androvičová konstatuje kdesi v první třetině filmu důležitou statistickou skutečnost: Pouze 3-5% mužů, kteří loví děti na internetu, jsou pedofilové. Kdo jsou ti další, to je otázka... Klusák během 100 minut filmu zobrazí čuráků, že by s nimi, narovnanými od varlat po žalud, dosáhl na Měsíc, aniž by se pokusil na tuto kruciální (nebo jakoukoliv jinou) otázku podat byť hypotetickou odpověď. Možná není tak úplně divácky bezpečné se ptát. Klusák, věrný svému modu operandi, otázku motivu šetří na konec pro nejméně povolaného: "Ústečáka" s "malou cestovkou" (=organizace dětských táborů a lyžařských výcviků, který zatepluje svou chladnou kancelář oplzlými videohovory s dětmi). Dobytek kličkuje. Neví. Někdo jiný? Pedofil mi připadá jako obětní beránek společnosti, která jitří touhu, aniž přináší prostředky k jejímu uspokojení. To je v jistém smyslu normální (reklama, ekonomika v jistém smyslu stojí na touze, a ne na jejím naplnění), přece jen ale považuji za užitečné připomenout jednu zjevnou pravdu: za současných podmínek sexuální ekonomiky zralý muž chce šukat, ale už k tomu nemá možnost; nemá na to už ani tak úplně právo. Není tedy moc divu, že se obrací k jediné bytosti neschopné klást mu odpor: k dítěti. (Michel Houellebecq, 1997; česky v Eseje, 2020) Jak byste ohodnotili kvalitu tohoto hovoru? ()

Adramelech

Coby výchovnému filmu pro mládež je třeba tomuto dílu zatleskat. Nicméně jsem si položil otázku, jak je tomu s těmi dnes tolik omílanými právy sexuálních menšin. Vypadá to, že některé menšiny jsou preferované. Které, to naznačuje už zkratka, jež se pro ně používá: LGBT (tj. lesby, genderově nevyhranění, buzeranti, transsexuálové – nebo jak se to překládá). Ale co pedofilové, zoofilové, nekrofilové a sadomasochisté? Kde jsou jejich Pochody hrdosti, táži se? Jenže práva pedofilů jsou v rozporu s právy dětí a práva zoofilů zase kolidují s právy zvířat. Zdá se, že neomarxismus si s těmi všemožnými lidskými i nelidskými právy na sebe upletl pěkné bičiště. Nekrofilů asi bude tak málo, že by ani žádný průvod nedali dohromady, ale co sadomasochisté? Těch zas až tak málo nebude. I renomované dámské časopisy dnes vyvíjejí osvětovou činnost a vysvětlují ženám, co je BDSM a k čemu je to dobré. Když mě onehdy moje přítelkyně informovala, že v jednom obchodním domě objevila v regálu s dámským prádlem i pouta s labutěnkou, usoudil jsem, že BDSM se pomalu stává součástí mainstreamu. Myslím, že komunita BDSM by také měla usilovat o formální uznání své existence a o zařazení mezi hájené a preferované sexuální menšiny – a samozřejmě začít pořádat pochody. Jsem sice už líný navštěvovat kulturní akce, ale na ty holky na vodítkách bych se podívat šel. – A vůbec, jakpak to přijde, že někdo je sexuální menšina a někdo úchyl? Tak třeba mužská homosexualita byla u nás dřív trestným činem. Ne že by se ten paragraf nějak moc uplatňoval, ale dal se použít k vydírání takové osoby. K dekriminalizaci homosexuality došlo až v roce 1961. Je možné, že i pedofilům svítá na lepší časy. Předně již obdrželi politicky korektní označení „predátoři“. Bude-li islamizace Evropy zdárně pokračovat a my se dočkáme chalifátu Čechy a Morava, tak se dost možná i pedofilové dočkají toho, že budou moci svobodně a beze strachu projevovat svoji sexuální orientaci. ()

Rendiss

Kino Blatná 28. 2. 2020 Zážitek výsostně znepokojivej. Trochu víc zaujetí vůči chlapum. Vít Klusák bude v koutku duše teplej. Na přípravě dokumentu a i jeho realizaci, se asi podílel jen on, jakožto zástupce mužů.. a dva kameramani, kteří nebyli vidět.. Jinak je to plný ublíženejch ženskejch. Z nich se umí jakžtakž bránit jenom Tereza Těžká, a to ještě blbě. Nedívám se to tak, že je to o pedofilech, ale jak je to natočený. Jak se defacto vnucuje nějakej názor na něco špatného, o čemž všichni vědí, ze to špatný je. Takhle nějak se točí propaganda pro "špatný" lidi. Připomíná mi to vymýváni mozků ve třetí říši. Všechno a všichni jsou špatný, jenom ty, dvanáctiletá holka jsi posvátná. Ústečák na konci to řekl drobet přesně, všechno začíná výchovou. Ale lidi na to chodí, prachy se vrací. ()

Jespi

Poprvé v životě jsem v kině nedojedl popcorn, respektive, snědl jsem z něj jen co se do mě vešlo během reklam, respektive, po deseti minutách dokumentu, jsem si to uvědomil a sám za sebe se styděl, že na takovou věc si beru popcorn, jako by to byla letní marvelovka. Dokument ve mně zanechal velmi hnusné pocity šoku, znechucení, ale i naštvanosti. Kdybych měl hodnotit pouze "šokující" aspekt dokumentu, dám plné hodnocení. K plnému hodnocení mi však trochu chybí informační aspekt. Toho šokujícího tam bylo hodně, svlékni se, svlékni se, šok šok, penis, penis, masturbace, penis, klitoris, svlékni se. A pořád dokolečka. Když občas utnuli videa čuráků 50 letých moralistických zmrdů a udělali rozhovor s právníkem nebo sexuoložkou, dokument dostával i jistý vzdělávací charakter, bohužel, tento vzdělávací aspekt byl okleštěn na 25 vteřinový monolog, který už nedotáhli dokonce. Chybělo mi tam tohle načnuté informační téma dodělat. Udělat hlubší rozhovory, ukázat nějaké statistiky.... něco ve stylu, "oproti světu jsme na takové příčce, 80% jsou chlapci nebo 80% jsou dívky, 70% dívek se pokusí o sebevraždu, myslíme si, že to dělají protože.... děti s tím můžou dělat tohle.... rodiče s tím můžou dělat tohle..." nebo prostě cokoliv, nějaká informační, edukativní přidaná hodnota, ta mi tam vyloženě chyběla, něco ve stylu, "fajn co teď s tím." Takhle to bylo prostě jen, péro, péro, ty vole péro. Ze zmiňovaných platform dostal 80% prostoru skype, trochu facebook, trochu lide cz, omegle třeba zmiňované, ale nezobrazované, co vím, tak i my, když nám bylo 14 jsme ve třídě chodili na omegle smát se starým chlupatým bečkám ukazující péro. Takhle může rodič dostat informaci, že "zakážu mu skype, zakážu mu lide.cz a je to dobrý." Ona možná ta verze pro 12 leté se mi bude líbit mnohem víc, protože bude okleštěná o šok z péra, ale bude dávat důraz právě na to vzdělání. Každopádně Klusákovi určitě poklona za nápad a realizaci projektu. Obrovský respekt třem herečkám, za to psycho, ne každý by na to měl...obrovský...obrovský respekt. ()

Patrik256

Rozpočet_ 3 milióny dolárov // Tržby v ČR_ 61 309 187 Kč // Diváci v ČR_ 411 082 // Tržby v ČR za 1. víkend _ 17 712 317 Kč // Diváci v ČR za 1. víkend _ 115 245 ()

cmenda

Já už Klusákovi nevěřím podle mě to vše bylo nahrané a zaměřené jen na několik jedinců i když jich mělo být téměř 2500 . Tímto vlastně udělal dokument pro školáky a rozdělil diváky do dvou táborů a na ty co ho budu plácat po zádech a na ty co mu nebudou moci přijít na jméno dávám dvě ** a to za herečky a jejich snahu. ()

agass

Na můj vkus trochu moc přešvejkováno, čímž nechci snižovat výchovný dopad na mládež, kterej tenhle dokument zřejmě má. Pro holky to asi taky nebylo nic lehkýho. Ale dostal mě ten závěr, kde se ještě prasák obhajuje, jako by ta komunikace s dvanáctiletou holkou byla naprosto v pohodě, dobytek. ()

Disease

Určitá část hodnocení je tentokrát "za zásluhy", protože točit tohle je potřeba. Příjemné překvapení z téměř absence dryáčnictví, jak bývá u Klusáka zvykem, asi ten ženský prvek v režii. ()

Asmodin

Dokument byl zajímavý a snad by mohl podnítit rodiče, aby se zajímaly o své děti. Bylo by hezký, kdyby to něco změnilo, ale nemyslím si. Fuj a ten krim si ti úchyláci zaslouží a nejvíc ten frajer. Nejhorší snad byla ta ženská v kavárně. (Zajímalo by mě, v který kavárně nechají pobíhat psa.) ()

woodsman

fuj neskutocne ohavnosti zvrateny zmrdi a stale to je len kvapka v mori kopu ludi nema ani sajny co sa deje vo svete vedla nych tito ludia robia s vami chodia vedla vas su vsade hyeni vyjebane ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)