Voyagers: Vesmírna misia

• Česko Voyagers - Vesmírná mise (viac)

V roku 2063 planétu Zem ničia choroby a suchá. Šancu na záchranu ľudstva vidia vedci v kolonizácii jednej zo vzdialených planét. Zo Zeme odštartuje raketa so špeciálnou misiou. 30 chlapcov a dievčat, narodených zo skúmavky, bez rodín, sú vychovávaní v izolácii vesmírnej lode a pripravujú sa na život vo vesmíre. Pravidelnými dávkami špeciálnej drogy sú zbavení všetkých pocitov a emócií. Nikto z nich netuší, že majú pod dohľadom posádky lode v priebehu letu dospieť a splodiť potomkov. Netušia, že cesta bude trvať 86 rokov a nikto z nich nespozná svoj pôvodný domov... Keď niektorí odhalia tajomstvo misie a účinky drogy, rozhodnú sa vzoprieť. Izolácia v strede nekonečného vesmíru v nich prebudí zlosť, žiadostivosť, nenásytnosť a strach. (Magic Box)

JokerBaby

Zaujímavý príbeh o cestovaní vesmírom a život vo vesmírnej ľodi. Stár Treck to nie je , ale určite pobaví. Príbeh sa stupňuje. Vyvrcholenie spojené z happy endom na záver. Za pozornosť aj stojí že hlavnou ženskou postavou a hrdinkou v hviezdnej ľodi je dcéra Johna Deppa Lily-Rose Deppová - francúzsko-americká herečka a modelka. Je dcérou amerického herca a hudobníka Johnnyho Deppa a francúzskej speváčky a herečky Vanessy Paradisovej. Wikipédia ()

Kushina

Zakázané ovoce chutná nejlépe. Vesmírná mise, která má za úkol zachránit lidstvo se málem pokazila kvůli jediné věci - lidské touze. Nakonec se ale ukázala síla lidského srdce a myšlenek a že lidé nejsou zvířata, co u nich pudy zvítězí. 55% ()

Heywood

Problém těchto filmů je jejich námětová okoukanost. Technicky zdařilé, herci výborní (kladní i záporní), ale i Jules Verne by se smál nad myšlenkou, že problémy planety Země lze řešit "osetím" lidskou populací kdesi jinde. Navíc takový výsadek by se neobešel bez obrovského technického vybavení, aby kolonizátoři nespadli brzy do pravěku a kmenových válek. Zde partu umělých mladých hlídá jeden (sic!) strážce a navíc nikdo před letem nepřezkoumal jejich psychiku (kontroluje se to už u dárců), tak jejich profily řešil umrtvující tabletkou. Jules Verne padá smíchy ze židle..a my si pamatujeme SEXMISI: Spolkni prášek! ()

Pan.Antonin

Jedna z loňských novinek, která se mi líbila fakt hodně. Na jednu stranu to opisuje Pána much takovým způsobem, až je to rušivé, na druhou stranu na to lze koukat tak, že to tento geniální příběh představuje v nových kulisách s novými postavami a s několika novými (sci-fi) prvky. Krom toho to má dobrou technickou stránku, skvělé herecké výkony (např. Fionn Whitehead) a napínavou atmosféru. Rozhodně si to ještě někdy s chutí pustím. Jděte do toho od začátku, že je to nepřímá adaptace Goldingova románu, možná se vám to taky zalíbí. ()

KukulienkaHO

Zaujal ma koncept, zápletka. Motívom je reálny ekologický problém, ktorý sa skutočne môže o niekoľko desaťročí pretaviť do niečoho, čo už nebudeme schopný ovplyvniť. Filmové riešenie, pokiaľ by sme sa preniesli o 40 rokov do budúcnosti, je tiež veľmi realistické. Rovnako aj problémy, ktoré nastanú, keď sa velice inteligentné deti izolované od sveta dostanú do štádia puberty a začnú mať čím ďalej, tým viac otázok a enormnú potrebu skúmania nepoznaného. A vskutku to celkom dobre funguje. Ále... po čase to trošku viac odbočí a už to ten prvotný smer nenaberie. Stane sa z toho regulérny boj o prežitie. Zrazu je tu násilie v každej druhej scéne. No proste takýto čistokrvný thriller som z toho nechcel. Čo je však ešte horšie: Postavy sa prestanú rozvíjať, začnú sa navyše správať úplne nelogicky, dej zostane veľmi odmeraný a depresívny... A tá hudba, no spočiatku ma celkom zaujala, ale keď skladateľ počas 108 minút nie je schopný ničoho viac, len akéhosi dunenia rovnakého v rôznych sekvenciách, tak je zrejme niekde chyba... ()

bonovox

Nie príliš podarený pokus o teen sci-fi, kde nefunguje takmer nič. Hlavne scenár je málo prepracovaný, efekty a výprava je taktiež nevýrazná a herci sú málo presvedčiví. 30% ()

panG.

Změnit začátek, přečíst si celou učebnici místo projití si jen poznámek z hodin psychologie, hlubší výklady v rozhovorech a explicitnější ztvárnění, konec nechat otevřený, abychom podrželi myšlenku, zda jako druh za záchranu stojíme,.. krásně by se to protáhlo na 3-4 hodiny artového poučování, ale k čemu? Takhle je to film pro celou rodinu, je v něm všechno a zůstává milostrdný, přitom nesklouzne mimo účelového začátku až k tolika zkratkám, které by mu nešlo prominout. A jsem rád, že to není kříženec Caliguly a 2001 odysey, jsem vděčný za přesně takovýhle film. ()

jojo33

Mutiny on the Voyager. Tye Sheridan sa rysuje na herca svojej generacie, zaporak Zack si to vychutnava, ale Neil Burger je v mode "hollywoodska rutina". Toto by bolo lepsie ako serial s tymi mnohymi nastrelenymi motivmi, nez kinofilm. Premarneny potencial s pritazlivou futuro vypravou interieru lode. ()

Občasník

Film o různých lidských povahách a o tom, co jednou lidstvo stejně čeká, pokud se předtím nestihne vyvraždit. Jen si neodpustím poznámku, je blbost osadit vesmírnou loď dětmi. ()

Slepejsek

Obrazně řečeno je to takový ham/neil-BURGER. Rychlé nezdravé zasycení. Jak chcete dělat díru do světa, když nemáte solidní základ (důvěryhodné výchozí suroviny)? A tady je pochybná hned startovní premisa = vyslání mise do vesmíru. Při zapojení rozumu lze jen těžko uvěřit tomu, že příprava by probíhala tak diletantsky - opravdu geniální rodiče zajistí geniálního potomka? Opravdu mne nebudou zajímat jejich lidské profily? Opravdu je připravím tak, že jim neřeknu ani zbla o tom, co je čeká? Opravdu bude jedinou přípravou držet je na drogách tak, aby necítila? Druhý základní problém je v tom, že autoři zaměňují termín "necítit" s termínem "nemyslet". Nebo mi chcete namluvit, že ty zfetované loutky někde ve filmu přemýšlely? Osobně mám spíš pocit, že zůstaly rozumem nepolíbené bez ohledu na probuzení emocí... a když už přišel nějaký náznak, tak jen na popud vyšší (=autorské) moci. Zbytek je už jenom opsaná diplomka na téma "ovládání davu". Nic nového, nic objevného, nic originálního. Stará vesta. PS: A to je ještě v záloze cukrem prosypaný happy-end... ()

Rikku

Čtyři hvězdy, aby se trochu vyrovnalo zdejší až nepřiměřeně přísné hodnocení. Není to zdaleka tak špatný film. Sice nejde o právě průlomové dílo a škoda velké zkratkovitosti ve vývoji postav, nicméně jistá témata a motivy o podstatě i stinných stránkách lidské přirozenosti by se měla připomínat neustále. ()

Kr0syty

Tak tohle je škoda. Sci-Fi film s obrovským potenciálem, pěkně vypadajícím obsazením i prostředím. Toho všeho ale film Voyagers nevyužili. Začátek opravdu chytlavý, vtáhne Vás do dění, zajímá Vás osud Země i mise, na kterou jsou vysláni Michal s kouzelnou školkou. Zajímavý nápad s geneticky upravenými a v izolaci vychovanými dětmi, které jsou od svého narození na tento úkol připravováni, doprovázeni jejich 'vychovatelem' z jeho vlastního rozhodnutí. Kdybych si měl říct, jestli by to takhle fungovalo ve skutečnosti, asi bych řekl taky ne. Pasažéři vesmírné lodě k tomu byli sice vychováni, ale chtěli to vůbec oni sami? Jakou mají vůbec osobnost? To kvůli jejich drogování zjistí až pozdě a myslím, že takhle nějak by to teoreticky být i mohlo. Proč jsem ale teda z filmu zklamaný? Řekl bych, že ta cesta, kterou tvůrci šli nebyla ta správná. Na konci si v podstatě říkáte, co že se vlastně stalo, Jo, nic moc. Přišlo mi jako bych viděl jen zkrácenou verzi, nebo třeba jen půl filmu. Actingu jsem taky nevěřil, všechno působilo uměle, tvůrci vůbec nevyužili toho, že se prakticky celý film odehrává ve vesmíru a celá zápletka filmu je v podstatě v tom, že se puberťáci chovají jako puberťáci a maří celou misi, protože jsou nakrklí, že se nemohli chovat jako puberťáci aby nezničili loď. To by stačilo na tuctový film z produkce Netflix, ale pro pro mě očekávaný Sci-Fi celovečerní film rozhodně ne. ()

Gamine

Pán much na vesmírné lodi, i když bylo předvídatelné jak to dopadne, konec byl hodně napínavý. Docela hezky minimalisticky natočené, ale chyběl tomu nějaký přesah, kromě těch vyhraněných sociálních situací v uzavřeném prostoru. ()

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (viac)