Na Oscara® nominovaná Margot Robbieová exceluje v tomto dechberoucím milostném příběhu, odehrávajícím se během Velké hospodářské krize v živořících Spojených státech. Eugene Evans (Finn Cole) sní o útěku ze svého texaského maloměsta, když zjistí, že se zraněná bankovní lupička na útěku Allison Wellsová (Robbieová) skrývá blíž, než si kdy dokázal představit. Eugene, rozpolcený mezi touhou po odměně za její dopadení a rostoucí přitažlivostí ke svůdné kriminálnici, musí učinit rozhodnutí, jež navždy ovlivní životy všech, které kdy miloval. V tomto úchvatně natočeném příběhu o dospívání se představují také Travis Fimmel, Kerry Condonová a Lola Kirkeová. (HBO Europe)

Disease

Minimalistický film, kde se v podstatě nic moc nestane, ale přesto to tak nějak odsejpá. Funkční postavy a výborná retro atmosféra. ()

janesX

V polovici som to vypol, no okomentujem to aj tak. V prvom rade tu nesedí žáner a už tým som sa nechal oklamať. Že to teda nebude thriller, ale dobrodružný film, to bolo stále jasnejšie už po prvých minútach, ale napriek tomu podrazu som sa ešte snažil zotrvať. Dobrodružné filmy som obľuboval ako dieťa. A dieťa by tento film okomentovalo tak pekne detsky, že "to je ale hlúpy film!". No a to je hlavný problém tohto Dreamlandu. Postavy sú hlúpe jak palice, konajú až neuveriteľne nelogicky, nefungujú tu vzťahy, romantika je tak chladná, že nie je vlastne žiadna. Nefunguje tu skrátka nič, lebo priorita tu bola na pekných ksichtoch a na nalákanie diváka pekným vizuálom s lákavým názvom. Ten režisér by mal radšej robiť reklamy ()

aLPaC

Totální klišé film na téma Bonnie a Clyde. Hezké scenérie amerického jihozápadu a v hlavní roli Margot Robbie. Ta kdyby zde nehrála, neštěkl by po tomto filmu ani pes. ()

BOURQUE

Gangster-based romantický film, pracujúci s jednoduchými a nekomplikovanými postavami (aj keď tvorcovia sa snažia diváka presvedčiť o  opaku). Príbeh s predpovedateľným vývojom a nie príliš vypracovaným záverom. Margot Robbie sa snaží zachrániť, čo môže. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

yvona

Film je prázdná skořápka, kterou jsem scrollovala, nešlo to jinak. Je bezobsažný. Jinak souhlasím s recenzí Eliotta. Na ČSFD jsou opravdu zmatky, některé nové filmy nelze dohledat, jedině přes jméno herce. Jednou je film pod českým názvem, jindy originálem, některé filmy tady ani nejsou. Stejně tak tento film se pod názvem Dreamland ve vyhledávači neobjeví. Stará verze byla mnohem přehlednější. ()

Razzor_82

Gangsterská lovestory s nevýrazným dějem. Margot Robbie je zdě opět zatraceně sexy ale nevýrazný Finn Cole jí herecky nestíhal. Naopak Travis Fimmel je ve své roli jako ryba ve vodě. Nadchlo prostředí staré Ameriky ale chybělo výrazné napětí a velká škoda uspěchaného finále, které mohlo být propracovanější.  5/10 ()

0verseer

Dreamland sa dobre pozerá a na tom má zásluhu najmä Margot Robbie. Tá potvrdzuje, že nie je "len" krásna, ale úlohy dostáva predovšetkým preto, že dokáže aj seriózne hrať. V tomto prípade film stojí a padá na nej, bez najmenších pochýb ponúkla najvýraznejšiu postavu, na ktorú sa seriálmi preslávaní Finn s Fimmelom ani z ďaleka nechytali. Prestrihové "snové" zábery a slow-mo mi príliš nesadli a myslím, že by sa Dreamland napriek svojmu názvu obišiel pokojne aj bez nich. Najväčším sklamaním je však totálna absencia napätia, čo spolu s pomalým tempom predurčuje k tomu, že po záverečných titulkách ostane len uťahaný a akýsi ľahostajný finálny dojem. Žánrový mix tu príliš nefunguje, na romantický film je to príliš seriózne, ako dráma/thriller film nemá dostatočne prepracovaný scenár, chýba drive, údernejšie dialógy a napokon aj zapamätania hodné scény. Čakal som viac... ()

Tominni

Vizuálně pěkné podívání, americký venkov třicátých let vyveden velmi dobře, ale samotný romantický příběh ala Bonnie a Clyde trochu pokulhává. Pokud přidám hvězdičku za pěknou Margot Robbie, tak to nakonec dá i na lepší průměr. ()

Jereme

Ale docela zajímavý film to byl... Zápletka poměrně jednoduchá, ale je zde povedený vizuál i hudba a herci se také poměrně snaží... ()

veverysiak

Nevýrazný pokus o romantickú gangsterku, rozumiem tomu, že sa to asi chcelo odlišovať od akčnejších a brutálnejších kúskov s klonmi Bonnie&Clyde, asi preto ide o zobrazenie veľmi krátkeho úseku krátkeho života s akcentom na prerod psychiky mladého muža, ktorý zostal načisto v područí skúsenejšej polovičky, akurát to nejak nevyšlo, takže 40%. ()

Kushina

Takový novodobý Bonie a Klyde. Bohužel svět není takový, jaký bychom si přáli a život v takových případech většinou končí smrtí. Hezky se na to koukalo a poslouchalo. 60% ()

peproch

Excelence Margot R., podoba vzpoury mladé ženy proti limitům Texasu, jemnost Finna C, mladíka, který v obdivu a lásce k bankovní lupičce najde jednak svoji odvahu, schopnost se překonat a vyjít za snem i realitu a poctivost života. Film je jemný, hezký, vlídný. Psaný obdivem vypravěčky mladší sestry. Vyniukající smířlivá postava otčíma v podání Travise F, ()