Ambiciózny debut mladej režisérky možno chápať ako modelové vykreslenie zákonom nepostihnuteľného zla s možnými ďalekosiahlymi následkami. Nenápadnú, hanblivú študentku medicíny opustí milenec a ona v zúfalstve rafinovane preberie priateľa svojej najlepšej kamarátke. Po piatich rokoch je z nej atraktívna žena. Rezignuje na profesionálne ambície, aby získala nezávislosť a mohla zasahovať do života iným, a tak sa baviť i vychutnávať svoju moc. Manipuluje s ľuďmi, zneužíva ich slušnosť, slabosť či zbabelosť. Napriek istej vykonštruovanosti sa stal film prísľubom nových talentov (debutuje ním aj kameraman F.A. Brabec). Výrazne sa uplatňuje naliehavo vibrujúca naddimenzovaná hudba Chlumeckého a Veselého. Chýlková vierohodne vystihla prenikavé zmeny v správaní hlavnej postavy. Myšlienkovo nie celkom koncízny, ale s mrazivou zúrivosťou nakrútený temperamentný film. (oficiálny text distribútora)

zero_zelo

tak sem to viděla znova s odstupem času. ježiši ta mě tak strasně sere! neni jinej výraz, už to ale nikdy nehodlám vidět. nesnášim lidi tohodle zrna, a chylková to zvládla vyloženě přesvědčivě ()

Horácius

Chýlková - výborný herecký výkon. Roden samozřejmě taky. Jinak značně vykonstruované tak, aby vše správně vycházelo. Nevím jak v době vzniku, ale nad "kvalitami" hlavní představitelky se v dnešní době netřeba nějak zvláště podivovat. Toto či podobné chování a styl života je dnes, řekl bych, standardním jevem; nicméně každý si dovolí pouze to, co mu povolí jeho okolí. ()

petra8619

velmi obdivuji herečku Chýlkovou. Zde svoji roli chuděrky a potom té největší mrchy zahrála bravurně. A Roden jak by smet. Nechápu jak někdo v takovém vztahu může žít, ale lidi jsme různí. Znám hodně případů, kdy ženy si opravdu vybírají slabochy a žijí na jejich úkor. Každý svého štěstí strůjce jest. Na to musí být charakter. ()

abrat

Výborný film o manipulatívnej, dominantnej žene. Chýlková hrala mimoriadne dobre a Roden tiež. Film je aj atraktívne natočený - kameru robil F.A. Brabec. Je to jeho debut, ale už tu ukázal kvality... ()

ssarka

na tomto filmu mě mrzí pouze jedna věc a to je to,že hlavní postava Dana nebyla propracovaná víc do hloubky,pokud mělo jít o realizaci nápadu,jak někoho ovlivnit...samotná realizace byla přeskočena a hned byl záběr již na výsledek..a přitom to,jak provádí intriky,to by bylo to nejvíc zajímavé.. ()

Cesty timem

Psychárna, co mě málem donutila dát 5*, ale musím mít rezervu na jiné nepsychárny a i psychárny. Výborná hudba a herecké výkony Chýlkové, Rodena... K vidění i mladý Petr Kellner. No a Ivana tu byla asi nejvíc sexy z jejích filmů. ()

evangelik

...no, dalo se na to dívat. Marně vzpomínám, co na konci totáče filmařům ještě procházelo, a co už ne. O deset let dřív by to nemělo naději, začátkem sedmdesátých už vůbec ne... ()

tytule

Ivana Chýlková je tady pěkná svině! Nechtěla bych být v kůži jejího manžela ani za 1000 000 .Je to jeden z filmů z 80tek co stojí za podívání, je výborný. ()

Jakub_BH

Nevyrovnaný film. Místy bravurní režie, herci. Jinde trapná teatrálnost a patetičnost, kterou by nesnesla ani divadelní prkna. V zahraničí tento film raději nepromítat. (koment po shlédnutí v TV 01/2011) ()

Calvus77

Sólo pro výbornou Ivanu Chýlkovou. Pěkná studie o manipulaci a zajímavý obrázek doby. Některé momenty jsou tam dost odvážné (rozuměj vůči soudruhům), např. scéna s Bolkem. Ale příběh jako takový mě moc nezaujal. ()

mfanta

95% Videl jsem po dlouhe dobe znovu a byl jsem naprosto uchvacen. Skvele natoceno, brilantni herecke vykony, famozni a uveritelny scenar. Brrr... ()

ToddB

Mrazivá ukázka toho, jak největší zlo často vzniká z ublíženosti a komplexů. Famozní Chýlková a tradičně skvělý Roden. ()

Lonelybiker

Hodně těžko stravitelný film a zejména jeho hlavní představitelka. Takhle to dopadne, když se někdo po facce od chlapa z mládí a z vlastního zklamání dopracuje v systematického ničitele životů lidí ve svém blízkém okolí, a to nejen chlapů. Klobouk dolů před Ivanou Chýlkovou a Irenou Pavláskovou. ()

Chobotano

I po letech je to pořád pecka. Pavlásková (29letá!!!) se s tím prostě nesrala a ukázala tu nejhlubší stinnou stránku některých svých genderových soukmenovkyň. Chýlková vynikající - potkat jí druhej den, hned jí dám po hubě. Muzika i kamera na jedničku. A fakt, že to bylo točený ještě před revolucí dokazuje, že bolšán už to těch posledních pár měsíců neměl pod kontrolou. ()

Khotzilla

Režisérka se soustředila na titulní postavu, resp. duo - a to je skvělé. Zbytek filmu i příběhu už tolik ne, chybí mu lepší propracovanost, nadčasovost i přesah mimo urputnou snahu vykreslit typografii mrchy. Tak nějak tušíme, že vedle konkrétního příběhu tu mělo jít i o společenskou alegorii - ale tato rovina už drhne. Mnozí herci - např. J.Asterová - jsou dost prkenní, což vyznívá obzvlášť v kontrastu se skvělými Chýlkovou a Rodenem. Na svou dobu výjimečný film, zpětně už hlavně dokument doby. ()

mr_radek

Nejsem žádný vyznavač násilí na ženách, ale každá dobře mířená Rodenova rána byla hřejivou náplastí, taková mrcha si nic jiného nezasloužila. Neskutečně zahrané od obou až z toho mrazilo v zádech. ()

Paradax

Výborné psychlogické drama - žánr u nás poměrně nevídaný. Zdaleka nejlepší role Ivany Chýlkové, škoda, že nedostává více kvalitních příležitostí v českých filmech. A bohužel také nejlepší film Ireny Pavláskové, zdá se, že se mu těžko ještě někdy přiblíží. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)