Ambiciózny debut mladej režisérky možno chápať ako modelové vykreslenie zákonom nepostihnuteľného zla s možnými ďalekosiahlymi následkami. Nenápadnú, hanblivú študentku medicíny opustí milenec a ona v zúfalstve rafinovane preberie priateľa svojej najlepšej kamarátke. Po piatich rokoch je z nej atraktívna žena. Rezignuje na profesionálne ambície, aby získala nezávislosť a mohla zasahovať do života iným, a tak sa baviť i vychutnávať svoju moc. Manipuluje s ľuďmi, zneužíva ich slušnosť, slabosť či zbabelosť. Napriek istej vykonštruovanosti sa stal film prísľubom nových talentov (debutuje ním aj kameraman F.A. Brabec). Výrazne sa uplatňuje naliehavo vibrujúca naddimenzovaná hudba Chlumeckého a Veselého. Chýlková vierohodne vystihla prenikavé zmeny v správaní hlavnej postavy. Myšlienkovo nie celkom koncízny, ale s mrazivou zúrivosťou nakrútený temperamentný film. (oficiálny text distribútora)

myself24

Kdyz za Chylkovou stoji Pavlaskova, dokaze vytvorit mrchoidni zenskou, ze ktere vam stoji vsechny chlupy na tele. Neuveritelej film, ktery musi videt asi kazdy muz, nez se ozeni. Nediva se na to moc dobre a zbyde vam po nem divna pachut v puse, ktere se jen tak nezbavite. Podivam se na neho jeste? Ne! Doporucuji ho? URCITE!! Jednou a dost. ()

Ekdahl

No... První půlhodina velká slabota. Nanejvýš iritující je ten polopatismus, přílišná doslovnost, s níž je postava Chýlkové coby zoufalé šedé myši líčena. Věci se dají sdělovat i jemněji než ránou kladivem do hlavy. Má paní režisérka diváky za pitomce? Celkem dobrá je tam hudba, ale proč je jí tam tolik? Pak se to celkově trochu zlepší, jsou tam docela dobrá místa (Polívka s Hlasem Ameriky), nicméně čekal jsem mnohem víc. Je to takový ušmudlaný průměr. Že Pavlásková skončila u čisté srágory Fotograf mě tak nějak nepřekvapuje, půda byla připravena již zde. ()

andy60

Když jsem to viděl poprvé, film mě doslova odrovnal. Chýlkovou ztvárněná Dana je svině s velkým S, která v naší kinematografii nemá obdoby. S odstupem třiceti let mé emoce ochladly, ale čtyři hvězdy nechávám. V bonusech na DVD jsou rozhovory a filmografie zůčastněných. ()

Dakota1978

Film vypráví příběh o životní genezi jedné mladé ženy a jejím přerodu v dokonalou manipulátorku a totálně sobeckou ženu hraničící až s diagnózou psychopat. Pokaždé mě z tohoto filmu mrazí. Podle mého názoru jde o životní roli Ivany Chýlkové, její výkon je excelentní a pokud by byl ve světové produkci, jistě by se ucházel o Oskara. Postava Dany (Ivana Chýlková) i vedlejší role tvoří mozaiku příběhu, který pravdivě dokládá naše lidské slabosti a šílenosti mezilidských vztahů, které lze jen těžko nadefinovat nebo nacpat do nějakých škalutek. Jeden z nejlepších filmů 80. let, který dokazuje, že i mladá, do té doby nepříliš známá režisérka, dokáže natočit takový skvost! ()

freebob

Velice dobrý český film,natočený v době sametové revoluce a bohužel jako většina české produkce v té době zapomenut.Příběh uťapnuté studentky Dany v podání Ivany Chýlkové, která se v průběhu filmu mění v manipulátorskou mrchu určitě stojí za vidění.Chýlkové zdatně sekunduje Karel Roden a spousta dalších známých herců v malých rolích (Jitka Asterová,Vilma Cibulková, Miroslav Etzler, Eva Holubová atd..) Režisérka Irena Pavlásková natočila opravdu silný debut a kromě filmu Bestiáře se jí s dalšími filmy už tolik nedařilo.Nezapomenutelná je rovněž titulní píseň od skupiny Zoo. ()

horskejvlk

Ve své době tedy v roce 1989 mrazivý až erotický thriller, přišel ale už pozdě za pár dnů byla revoluce a film tak přišel o provokativní exkluzivitu. Zbylo jen drama o malipulativní ženě Vamp která má submisivního troubiše. Režisérka chtěla provokovat a hrála na erotickou strunu, nejelepší byla scéna s Kultůrními vložkami- svazačkami v hotelu Grand s arabskými obchodníky. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)