Roseanne

USA, (1988–2018), 80 h 35 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvorcovia:

Matt Williams

Scenár:

Amy Sherman-Palladino, Cynthia Mort, Kevin Abbott, Joss Whedon (viac)

Roseanne Barr, John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Alicia Goranson, Johnny Galecki, Natalie West, George Clooney, Ned Beatty, Tom Arnold (viac)

Roseanne je žena v domácnosti. To pro ni znamená nejen pečovat o dům, v němž bydlí, ale zejména o jeho obyvatele. A to není v případě jejích tří dětí a manžela nic jednoduchého. Není vám to trochu povědomé? (oficiálny text distribútora)

Fiftis

Keď som tento seriál pozerával v televízií počas školských čias na základnej škole niekedy v deväťdesiatych rokoch, seriál ma vcelku bavil. Dnes by som sa mu asi nezasmial, humor je už iný a takéto rodinné komediálne seriály, kde sa všetko odohráva v izbe s jedným gaučom už nefrčia. Navyše Roseanne bola poriadna bacuľka, ako aj všetci okolo nej a nebol na ňu vždy pekný pohľad, čo bolo ďalším mínusom. V takých Priateľoch boli aspoň kočky a to nehovorím o seriáli Baywatch. Takže by som to asi uzavrel, že tento seriál bol vhodný najviac asi pre seniorov a v dnešnej dobre už nezaujme asi žiadnu vekovú kategóriu. ()

Kozy9

Nevýrazný sitcom postrádajúci akúsi iskru inovátorstva. Samozrejme, že ako celok pôsobí nadpriemerne, vtipy sú viac opĺzne, anekdoty sú pokryté jemnou vrstvou pikantných okruhov, postavy možno bežné ale dá sa povedať, že nie až tak zle vykreslené. Problém spočíva v kolísavej kvalite jednotlivých častí a vo výskyte "hluchých miest". Roseanne je zhrnutím typický rodinný seriál zo sklonku osemdesiatych rokov, neprináša nič nové, no to staré bežné podáva zábavne, no nie na vyššej úrovni a preto: 65% ()

2Pac odpad!

Ano mozno sa to snazi vykreslit skutocnych tucnych amikov v ich plnej "krase" s ich obycajnymi problemami,ale povedzme si to na rovinu...koho to zaujima???Ubohy satiricky kvazi humor to iba zhorsuje.Ono by sa to dalo pozerat ako studia zivota keby to nebola akoze komedia a malo to minimalne o 500 casti menej.(dopisane:davam o * dole, preto, ze odisuel Goodman) ()

Dale

Je pravda že tučná žena v domácnosti nie je veľmi príťažlivá, veď taká sa nachádza v každej druhej domácnosti aj u nás. No je to potrebná zmena po tých úžasne krásnych a dokonalých ľuďoch zo seriálov Aarona Spellinga. Ukazuje, že aj v Amerike žijú obyčajní ľudia s obyčajnými problémami. A naviac je Roseanne vtipná, jej dcéry su drzé a jej syn je divný. K tomu všetkému skvelý John Goodman. To všetko platí dovtedy, kým rodný dom neopustí staršia dcéra a potom sa vráti v podobe inej herečky. Potom to už išlo aspoň o jednu hviezdičku dole. ()

Mr.Apache

Něktré sitcomy mi připadají vcelku příjemné. Nejsou to veledíla, ale mě věci jako Roseanne, Step By Step a Ženatý se závazky neurážejí. A i když u toho nehýkám smíchy, náladu mi nezkazí, většinou spíš naopak. Zrovna u Roseanne beru nízká hodnocení ostatních vyloženě jako mladickou nerozvážnost. Ale taky je pravda, že jsem neviděl zdaleka všechny díly. Po pravdě řečeno, viděl jsem ze všech tří výše zmíněných seriálů dohromady sotva 50 epizod, spíš méně. Každý z nich je dost jiný, ale všechny mi připadají jako záležitosti, u nichž mohu konzumovat oběd, aniž by mi při tom přestalo chutnat. [Narozdíl od některých hezounky načinčaných nekonečných příběhů o hezounky načinčaných mladých lidech, kde se de facto každý kurví s každým (což je obvykle vydáváno za úžasně romantickou věc) a vedou se u toho nekonečné řeči o hovnu, obvykle zde vydávané za hlubokomyslné rozpravy o přátelství, lásce a zodpovědnosti.] ()

• V deviatej epizóde prvej série sa spomína "meter snehu vo Fargu v Severnej Dakote". Fargo (1996) je tiež jeden z filmov bratov Coenovcov, s ktorými John Goodman (Dan Conner) často spolupracoval. (Macejko)
  • Populární herec George Clooney se objevil v první sérii seriálu, a to jako šéf Roseanne (Roseanne Conner). (slatkac)
  • Shelley Winters, která v seriálu hraje matku Estelle Parsons, je ve skutečnosti jen o 7 let starší. (slatkac)

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (viac)

Roseanne to zkusí bez Roseanne

Roseanne to zkusí bez Roseanne

25.06.2018

Po nedávném náhlém zrušení sitcomového hitu Roseanne kvůli sérii absurdních tweetů z účtu autorky seriálu a zároveň hlavní postavy Roseanne Barr, to s oživeným seriálem nevypadalo příliš dobře.… (viac)