Adaptácia autobiografickej literárnej predlohy Marcela Pagnola o idylickom detstve v Provence na konci 19. storočia. Malý Marcel spomína na najkrajšie zážitky svojho detstva. Jeho rodina sa odsťahovala na predmestie Marseille, kde jeho otec získal miesto učiteľa, no každé leto  trávia na provensálskom vidieku, v nádhernej divokej prírode. S pomocou miestneho chlapca, s ktorým sa spriatelí, sa učí spoznávať tajomstvá prírody pod láskavým dozorom rodičov a v spoločnosti tety Rózy a strýčka Julesa. Nostalgický a poetický obraz bezstarostného detstva na krásnom provensálskom vidieku bol nakrútený podľa autobiografickej predlohy Marcela Pagnola. (STV)

ssarka

i když to tady má tak vysoké hodnocení,já budu vyjímka...nijak mě film neokouzlil...pokud jde o Francii bohatě mi to vyplní Dobrý ročník a pokud jde o dětský pohled na život,tak zase děti z Bullerbynu...tak dvě hvězdy za to,že jsem to dodívala,ale dost často jsem se u toho dívala,jak dlouho to ještě bude..:/ ()

dzivetka

Důstojné zpracování knižní předlohy. Dětství, prázdniny, cikády a prosluněná Provence. Vše navíc protkáno milým humorem. Obvykle haním český dabing - tady se, myslím, povedl (Viktor Preiss). Nádherný film. ()

dejf96

nádhera....nevím co dodat... už vím. jestli chcete prožít krásné dětství pustte si tento filmeček francouzský .....kdyby mě tvůrci slyšeli, tak vstoje tleskám.... nádhera ()

Sejkorka

Léta mi leži v knihovně nedotknutý román Marcela Pagnola Jak voní tymián. Po shlédnutí Manon od pramene jsem se pídil po dílech tohoto spisovatele a zjistil jsem, že "Jak voní tymián" obsahuje Tatínkovu slávu, plus Maminčin zámek. Poslední dobou silně preferuju filmy před četbou a tak jsem z pohodlnosti stáhnul toto dílo. Knížka je určitě skvělá, ale nelituju, že jsem dal přednost filmu. Jsem si jistý, že od literární předlohy příliš neodbíhá. A už se těším na Maminčin zámek. Jen nevím, zda bude následovat Jean od Floretty (první díl Manon od pramene). Bohužel vím, jak to dopadne, jak zmíněno, začal jsem druhým dílem. Možná si to přečtu, ať aspoň trochu vyrovnám křivdu na knize. Z herců, kteří nevynikají ani nepropadají, prostě tak akorát zmíním pidivedlejší roli jistého Michela Modo. Ano, je to Fuňézův Berlicot z četnické série. Podruhé 10-4-23 a bude potřetí atd. .... např. 1-4-23 ...Marcel Pagnol (nar. 1895, Francie) ()

bighead

Krásný film,ale když srovnám naše filmy v podobném duchu,např. Obecná škola od pánů Svěráků,tak u nás je to jiná liga,to je nebe a dudy v náš prospěch,za což jsem strašně rád. ()

HanaFor

Co více si přát? Doba která mě vždycky oslovovala, prostředí Provence, okouzlující tatínek, maminka k zulíbání a to vše s dětmi. Usmívala jsem se ještě dlouhé hodiny po shlédnutí. Bože můj, tak nádherný film... ()