Euforie

• USA Euphoria
USA, (2019–2025), 25 h 15 min (Minutáž: 50–65 min)

Tvorcovia:

Sam Levinson

Zendaya, Hunter Schafer, Austin Abrams, Sydney Sweeney, Jacob Elordi, Alexa Demie, Algee Smith, Barbie Ferreira, Lukas Gage, Maude Apatow, Angus Cloud (viac)

Euforie, dramatický seriál o dospívání, vypráví příběh skupiny středoškoláků, kteří se snaží vyznat v lásce a přátelství ve světě drog, sexu, traumat a sociálních sítí. V čele hereckého obsazení stojí herečka a zpěvačka Zendaya. (HBO Europe)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (21)

Euforie (2019)

Tak už vím, co na tom všichni mají. Rozhodujete se, zda se na to podívat? Jo. ()

Série 1 (2019) (S01)

První polovina první řady mi přišla rozhodně temnější než druhá. I tak mě konec překvapil, nečekala jsem ho tak sluníčkovej. ()

Pilot (2019) (S01E01)

Tvl. Nebudu lhát. Děsí mě, že tohle je teď topka mezi nactiletýma a že tu nedejbože hledají a mají vzory. Pilot se s tím nepáře a rovnou vás hází do dost kalných vod. ()

Chovat se jako táta (2019) (S01E02)

Nate je magor. Cassie vyprahlá po lásce. Rue neřízená střela nad kterou stojí anděl strážnej. ()

Vzhled (2019) (S01E03)

Oproti prvním dvěma dílům značné zklidnění, i tak zajímavý. To s Jules mě překvapilo a líbí se mi, jak je to přirozeně podaný. ()

Shook Ones Pt. II (2019) (S01E04)

Zatim bezesporu nejlepší díl. A stejně jako se psychouš Nate sám v sobě nevyzná, nechápu ho ani já jako divák. Jen vím, že takového člověka bych kolem sebe nechtěla. Je mi strašně líto Cassie, která je tak strašně sama, až se vám z toho svírá srdce. A čím si musela projít Jules? ... 4,5* ()

Bonnie a Clyde (2019) (S01E05)

Jasně, Nate a Maddy a jejich problémy toxického vztahu. Ok. Ale Jules a Rue? Je skvělý, že tvůrci řeší otázku zodpovědnosti a její tíhy! Asi každý někdy snil o někom, pro koho bude znamenat všechno. Tolik lidí má rádo příběhy o komplikovaném jedinci, který se díky tomu vyvolenému změní. Ale už málokdo přemýšlí o tom, jak velkou zodpovědnost a tlak za problémy někoho jiného to na druhého člověka přenese. A v případě Jules, která má toho svýho naloženo hodně, se vůbec nedivím, že je vyděšená. Palec hore. ()

Další epizoda (2019) (S01E06)

Ač evidentně mělo být posledních 15 minut seriálu vrchol toho všeho,  přiznávám se, že mě to moc nepřesvědčilo. Ale Nate mě sere, to zase jo. Naprosto odporná postava. ()

Útrapy a strasti při čurání v depresi (2019) (S01E07)

Až se z toho jednomu chce čůrat, což? Po dodívání cítím hlavně nasrání, i když je to kvůli člověku, co ničí jinejm lidem život. Fez může být sebevětší sympaťák s vlastníma problémama, ale je to tak. A tak nějak tuším, že další díl se o něm něco víc dozvíme. ()

And Salt the Earth Behind You (2019) (S01E08)

Překvapivě sluníčkový,  i když jednorožci tam samozřejmě nelítají. Ruein závěr měl svý silný momenty, ale neseděl mi tam ten zpěv, nechala bych to jen vyznít. 3,5* ()

1. část: Rue (2020) (S01E09)

Ali a Rue filosofují a poodkrývají části sebe. ()

2. část: Jules (2021) (S01E10)

Další rozhovor,  tentokrát Jules a nařízená terapeutka. Zejména první část byla hodně zajímavá. I tady o sobě Jules poodkryje něco nového. ()

Série 2 (2022) (S02)

Druhá série šlápl do pedálů a na závěr mě jako diváka slušně vymlela. Je to skvěle natočený, velmi dobře napsaný, zábavný i kulervoucí. Postavy rozhodně nejsou černobílý a baví. Druhá řada je za mě lepší jak první. Snad bude třetí. Poslední díl nám to mohl klidně i uzavřít. ()

Snažím se dostat do nebe, než zavřou bránu (2022) (S02E01)

První díl nejednoho diváka vystřelí z trenek. Frčí od první minuty a není tam hluchý místo. Konečně došlo na Feze a jeho minulost, musím se přiznat, že to, jak se k němu a babi dostal Ashtray mi lámalo srdce. Každopádně chápu, proč je Fez oblíbená postava, i když je to zasr*nej dealer. A konec a psychouš Nate? Nebudu zastírat... užila jsem si to. ()

Mimo dosah (2022) (S02E02)

Cassie definitivně hráblo. A popravdě to vědomí, že se další díly budou věnovat milostnýmu trojúhelníku v čele s dvojkou takových magorů, mě dostává kapku do deprese. ()

Velký a malý tyran (2022) (S02E03)

Noo tam už i u Cala máme trochu tlaky na to, aby nám ho vlastně bylo i trochu líto. Chudák se honí za svým CD s dětským pornem a vlastní krev mu lže. Popravdě v tomto díle ve mě vyvolávala emoce hlavně prolhaná Rue, věřící, že je génius, ať už jde o maskování drog, nebo kauf století. ()

Drink před válkou (2022) (S02E04)

Cal a jeho okýnko pravdy směrem k rodině si pro sebe ten díl ukradl, o tom žádná. Co se týče Rue a toho, jak se utrhla z řetězu... už dýl si říkám, kde je její máma a testy na drogy. To mám vážně věřit, že se, věčně sjetá, s mámou nepotkává? Že se občas nekoukne do jejího pokoje a jen slepě věří? Nevím no... aspoň že Myšákova máma se stará,  z toho bude ještě mrzení. ()

Bez hnutí jako kolibřík (2022) (S02E05)

Tvl moje nervy. Rue v absolutních sra*kách běží o život. A Maddie dokazuje, co je pro ni důležitý a co ne. 4,5* ()

Když se kácí les... (2022) (S02E06)

Klid před bouří? SPOILER!! Ale proč si Nate cpe Cassie do baráku, když sám musí vidět, že je fakt psycho, nechápu. ()

Divadlo a jeho dvojník (2022) (S02E07)

Mám za to, že tento díl je spíš pro pobavení a já se bavila. Napětí pak udržují události kolem Fezca a Ashtraye. Poslední díl druhé série slibuje slušnej nářez... ale necháme se překvapit. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Loni v listopadu se na představení příštích projektů ze stáje HBO její představitelé holedbali tím, že třetí série úspěšné Euforie je v odklepnuta, v přípravách a na obrazovky chtivých náctiletých… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)