Osud vždy dostihne ty, kteří se mu snaží uniknout. (HBO Max)

geklon

Rue běží o život. První ch deset minut epizody je ta nejsyrovější intervence a reakce na ní jakou jsem kdy viděl a slyšel a že jsem jich i na vlastní kůži zažil opravdu dost. Ten kdo něco podobného zažil, nejspíš při sledování dostal flashback. Zandaya zandavá jak královna stíhy a upřímně jí žeru cokoliv. Zlomový díl série a vlastně i seriálu jako takového. ()

funkyman

to urcite...bol som nadseny pohladom na tuto generation /a ich rodicov/ v predchadzajucej serii..ale teraz ? toto tukanie na vyhypovane cool obrazky a  konania postav   hecovat az do abnormalnych /dych vyrazajucich / postojov a scen ? od prvej minuty druhej serie sa to stupnuje....a vrchol celeho  v tejto epizodke.../necitat dalej  kto nevidel / hviezdicke dopriat stoj co stoj top sceny .. a je jedno, ci s maminou, alebo v rekordnom behu cez prekazky v top  naaranzovanych priestoroch...  - ak by ju roztrhal ten pes..alebo sa utopila ..prip. ju presiel dochodca v aute.., resp. sa rozlozila od smradu v smetiaku../kde sa dostala ako? a policajti ju samozrejme tam nehladali/ ...to by este sadlo..ale kontrakt nepusti..takto sa z toho stavaju len  zabavne a neokukane klipove sekvencie..ale nerealne...opak prvej serie.. ()

wege

Jako vrcholnou jednotlivou epizodu z nějakého seriálu jsem měl tu, když ve Světlech páteční noci umřel Mattu Saracenovi (Zach Gilford) otec a jak se s tím vyrovnává. Hrál to skvěle. Tady to Zendaya předvádí stejný výkon, ne-li lepší. Navíc ji skvěle sekundují ostatní, zejména matka. Skvělý díl, jednoznačně nejlepší za celé dvě série. A ano, drogy jsou špatné a lidi fakt poznamenávají, a to nejenom ty, co je užívají. ()

Necrotongue

Ne, že by nebyla pátá epizoda druhé sezóny přesvědčivá, právě naopak, byl to naprosto syrový nářez, jenže... Nemám rád smažky; tento díl přesně popisuje, proč tomu tak je, a všechny tři hvězdičky jdou tvůrcům za to, jakým způsobem "Rue rennt" natočili. Žádný další kousek už jsem přihodit nemohl, protože jsem se nikterak nebavil. Zajebané feťačce fandit nedokážu, policisté hanebně selhali, protože podle nalejvárny BLM bych čekal alespoň šedesát průstřelů, a ani ti psi už nejsou, co bývali. Ne, děj mě fakt nebral. Ale natočeno to bylo parádně, to zas jo. / Poučení: Věříš feťákovi? Tvoje volba. ()

castor

V případě Rue prostě neexistuje vypínač, který by zajistil, aby ten kufr už neotvírala. Jenže do toho vstupuje rodina a úvodní čtvrthodinka patří jednoznačně Zendaye, ve které bublá zášť. Nálady mění i poté, co si vyzkouší několik atletických disciplín (trošku úlet v podobě policistů, kteří ji jaksi nejsou schopní chytit). A jen dokazuje, že má zajímavou hereckou budoucnost. Navíc se neštítí ukázat, jak ošklivé mohou být chvíle pro někoho, kdo se potýká s drogovou závislostí. Při prchání hledá, co by si mohla zobnout, hledá, co by mohla prodat a zaplatit dluh. Stihne i pár zastávek, vidle hodí samozřejmě hlavně do trojúhelníku Natea, Maddy a Cassie. Děj konečně zase utíká dopředu. Řemeslně znovu výtečně podané, zahrané, po celou dobu znepokojivé. Tentokrát bez klasických vizuálních kudrlinek. Zatím asi vrchol druhé série. ()