Na Maddyině narozeninové párty se oslavují a zpochybňují vztahy. Jules se obrátí na Elliota s prosbou o radu a Cal zabloudí do vzpomínek. (HBO Max)

DJ_bart

Milostný trojúhelníky, hádky ve vířivce, grcání, bitky v gay baru, bohoslužby s Labrinthem, monolog o toxický maskulinitě a intenzivní dávka deprese je přesně to pikantní koření, co tahle drogová šleha potřebovala. Levinson zde opět brilantně využívá mozaikovité vyprávění, sofistikovanou vizuální estetiku, černý humor, a v neposlední řadě vše hravě balancuje na pomezí imaginace a reality, díky čemuž celé epizodě dodává unikátní tragikomickou rovinu. Úvodní montáž je mimochodem geniální........ Self-destruction at its finest! ()

chrispe

Cal a jeho okýnko pravdy směrem k rodině si pro sebe ten díl ukradl, o tom žádná. Co se týče Rue a toho, jak se utrhla z řetězu... už dýl si říkám, kde je její máma a testy na drogy. To mám vážně věřit, že se, věčně sjetá, s mámou nepotkává? Že se občas nekoukne do jejího pokoje a jen slepě věří? Nevím no... aspoň že Myšákova máma se stará,  z toho bude ještě mrzení. ()

castor

Další intenzivní díl. Úvod á la Duch nebo Zkrocená hora nemá chybu. Navazujeme tam, kde jsme skončili v minulé epizodě, přičemž trojúhelník Maddy, Natea a stále labilnější Cassie je ještě komplikovanějším, což vyvrcholí zvratky ve vířivce. Lexi (dcera Judda Apatowa Maude) dál připravuje svou středoškolskou hru. Kdepak se asi inspirovala? To přepínání mezi scénami, liniemi a náladami je působivé. Cal se po svém osvobozuje od zášti vůči své rodině, v baru, do kterého roky nevkročil, ho pohltí nostalgie. A pak je doma zatraceně upřímný. Může to být zajímavý zlom pro několik příštích dějových linií. Hodně pocitové, hodně své. Kdo ještě alkoholem či drogami nezabil zbytek svých mozkových buněk, tak to úspěšně dohání. ()

Botič

Nejsem si úplně jistý posunem k evropskému uměleckému filmu. Závěr pěkný, ale co to vlastně říká o celku? Sam Levinson klade hodně silný důraz na detaily. Noří se hluboko do hlav hlavních postav, ale trochu mu ujíždí kompaktnost celé série. Calova linka je tak zatím nejsilnější. Pekelně mi chybí Kat a Cassie už prosím vyřešme ať se můžeme posunout k Lexie. Vlastně trochu frustrující epizoda. ()

Amalberga

Rue pořád hledá svoji zlatou dávku a zbytek se snaží zabít alkoholem zbytek svých mozkových buněk a ještě u toho furt brečí a řvou. V téhle epizodě nedostaly prostor pro mě snesitelné postavy (Fez, Alex) a celé se to táhlo jako špatný trip, i když, to musím uznat, s podmanivými vizuály. Hezký obal ale průměrný obsah nezachrání. ()