Kat se poprvé rozhodne vyzkoušet video chatting na porno stránkách. Jules se začne zamilovávat do chlapce, s nímž se seznámila online, a požádá Rue o pomoc s pořízením nahých fotek. Maddy připadá na Natově telefonu cosi zvláštního. Cassie a McKay stráví víkend u něj na univerzitě a zúčastní se večírku jeho týmu. Rue je konfrontována kvůli svým lžím. (HBO Europe)

Frajer42

Spoilery! Tento díl a v podstatě i dva předešlé, bych si troufl rozdělit na 3 naprosto diametrálně odlišně dobré části. 1)Úvod o vepříkovi, který byl znovu po formální stránce dokonalý a po té obsahové znovu velmi zajímavý. 2)Děj, který dává prostor vedlejším postavám - v tomto případě znovu o vepříkovi. Chvílemi jsem musel zadržovat zvracení, když natřásala před kamerou svým pozadím o velikosti leteckého hangáru. Avšak svoji klientelu si i s takovým pozadím našla a její postava je zkrátka napsaná správně ujetě a zvráceně, takže jsem si přišel na své. 3) Děj okolo hlavního mulátka mě ovšem již po třetí znovu nebavil. Za tři díly se to nikam moc nepohnulo a úplně neslintám blahem při setkáních anonymních feťáků a už vůbec ne při sledování jejích úzkostných stavů. [80 %] ()

castor

Tak si tentokrát blížeji představíme další postavu: Kat. Do jedenácti let se jí tak nějak dařilo, po rodinné dovolené na Jamajce, když zjistila, že lepší než cachtání v oceánu je nealko Piňa Colada, začaly její „problémy“. Tenhle projekt stanice HBO, která dlouhodobě posouvá hranice televizní tvorby dál, vyvolává slušný poprask. Nebojí se ukázat na trable, které internetová (ovlivnitelná) generace má. Sam Levinson, syn slavného filmaře Barryho Levinsona, je formálně nápaditý, postavy jízlivé a sebeironické. Myšlenku to nepostrádá, navíc se rozvíjí hned několik zajímavých motivů. ()

Radko

Otvorený pohľad na teen generáciu v Amerike (odhadujem, že všade vo vyspelom priemyselnom svete je to obdobné). S príťažlivými dejom. V úvode epizódy je predstavená rýchlo pohľadom zvonku jedna z postáv. Od narodenia až po pubertu. Vrátane výhier a prehier - tých predovšetkým. Prehier v živote, vzhľade, správaní, skutkoch okolia, správaní sa k okoliu, rodine a tak. S vynikajúcou kamerou, hudbou i hercami. Zendaya a Hunter Schafer forever! Čo na tom, že seriál v sebe obsahuje aj hyperkorektné frázy a schémy. Na druhej strane otvorenosť pohľadu (v pozitívnom zmysle) prekrýva tieto manipulatívne tančeky. A mileniálna generácia ich podľa mňa až tak nevníma. Respektíve ich vníma z pohľadu ovplyvnenom otvoreným zdieľaním a prevádzkovaním sexu (deti robia deti), alkoholu a liekov. V čase, kedy by mali dospievať najmä dobrodružstvami. Nie aditívami zaháňajúcimi nekonečnú nudu a prázdnotu. Na druhej strane tieto náhradné programy spôsobujú, že manipulácia sa míňa účinkom. Čo z toho vzíde, uvidíme. ()

Sany33

Príbeh: Predstavíme si ďalšiu postavu v našom malom príbehu a je ňou Kat. Kat sa dostala do kruhu školskej dievčenskej smotánky lebo nemá v hlave úplne nasrané. Jej um vynahrádza jej šarm, ktorý s kilami navyše a rovnátkami nie je nič moc pre mladého teenagera.  Ďalej sa nám posúva aj príbeh okolo Nathana, ktorý síce kláti Maddy ale svojho holého vtáka posiela úplne inam. A naša rozprávačka Rou? Tá je zas na drogách ale teraz už trocha inde. fentanyl je poriadna sračka. Prevedenie: Tento seriál má jednu chybu. nezaujíma ma jeho ústredná téma. Vážne, postavy sú mi úplne u prdele. Robia toľko sprostostí, že im ten ich American fucking dream normálne prajem. Ale príbeh je podávaný tak luxusne a vábivo, že sa od toho neviem odtrhnúť. Scenáristické chyby to snáď ani nemá. všetko do seba zapadá. Možno táto príbehová dokonalosť ma k tomu ťahá aj napriek, pre mňa nezaujímavej téme. 84% ()

DJ_bart

"Lidi říkaj, že oči jsou okno do duše. S tím nesouhlasím. Pravým oknem do duše je tvoje péro. A způsob, jakým si ho vyfotíš." ________ Extravagantní forma, experimentální stylizace, borcení čtvrtý stěny, hrátky s narativní perspektivou a časoprostorem, ironickej nadhled, a cynickej humor – to vše je přesně ten druh filmařiny, kterej mám zcela nejradši...... Režisér Sam Levinson zde zároveň otevírá palčivá sociální témata. Tedy sexuální predátorství skrze linku Kate (která se snaží bojovat se svým tělem i sebevědomím), a jelikož byl sám drogově závislý, sugestivně zde tenhle motiv reflektuje skrze turbulentní příběh Rue, jež je závislá jak na opiátech, tak na antidepresivech. Význačným rysem seriálu je i inovativní prolínání mezi ralitou a fantazijní imaginací. A právě jedinou vstupní branou z despotismu reality do říše imaginace jsou drogy. Ponaučení? Jste to co jíte...... Za poslední dobu jsem neviděl seriál, který by mě dokázal takhle pohltit a ztotožnit se s jeho protagonisty – a není to tím, že jsem sám členem gen Z. Btw, přednáška o dickpics byla geniální. No a pozvánka na palačinky se samozřejmě neodmítá. ()