Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

URBAN

Kdyby to nebylo podáno tak pomalým a nudným tempem mohla z toho vzniknout zajímavá kriminálka tak to byla jen obyčejná kriminálka . Je sice fakt že ten konec mě dostal jako snad všechny , ale nebylo to nic vyjímečného . ( 5.2.14/MAC ) ()

HorrFi

Těšil jsem na kvalitní a napínavej film o trestu smrti, ale přišlo mi to takový nemastný neslaný.. chvíli to šlapalo dobře a pak to začalo trošku pokulhávat a když se tu píše Drama/Krimi/Thriller tak tý krimi a thrillerový části tu podle mě moc nebylo.. zajímavý dialogy, ale jako celek mě to prostě trošku zklamalo.. ()

lennyd

Celý film se sice tváří jako agitace proti trestu smrti, ale zde mi to až tak nevadí (ba s ním i souhlasím). Je trošku škoda, že pres veškerou svou snahu nemá film šanci cokoliv vyřešit.... Herecký výkon Kevina Spaceyho je jako ostatně vždy dokonalý (jak dokáže zahrát spokojeného otce rodiny, alkoholika nebo odsouzence na smrt - vše v jednom) - prostě skvělý. Celý jeho výkon kapánek kazí Kate Winslet, která mi zvlášť ve svých ubrečených scénách přijde moc "umělá". ()

danoo

Tento originálny pokus o komplexný pohľad do problematiky trestu smrti je plný dramatických momentov podfarbených vynikajúcou hudbou a fincherovským spôsobom rozprávania. Z ústredného hereckého tria by so vyzdvihol hlavne Kate Winslet, ktorej rola chladnej investigatívnej reportérky neskutočne sekla. ()

terunka003

Tvrdé, drsné, zarážející, děsivé × může se něco takového dít? Čekala jsem od tohoto snímku něco zcela jiného, ale to co tento film opravdu skrývá je fascinující. Boj proti trestům smrti, který je marný a dovede jeho odpůrce až k takovému činu, že vám zůstává rozum stát. Do konce filmu jsem absolutně netušila, jak to skončí, stejně jako Kate Winslet jsem vytřeštěně zírala na poslední "klíč k pravdě". Výkon reportérky byl skvělý, ještě lepší byl Kevin Spacey a musím podotknout, že Laura Linney byla naprosto fámozní. Snímek není vhodný pro unavené diváky. Pro milovníky Gilmorových děvčat - zajímavě úchylnou postavu zde zahrála Sookie - Melissa McCarthy. ()

LadyDevil

Ani vlastně nevím, čím začít...jestli se mám rozplývat nad úchvatným výkonem Kevina Spaceyho, zdrcujícím a silným závěrem, nebo nad originalitou? Často totiž mívám pocit "Jé, to mi připomíná to a to.." anebo "to jsem čekala"; nechci ale skončit jako řada pisálků csfd, co strhnou skvělý film za "čekatelnost". Tady to ale vůbec nemusím řešit - Život Davida Galea je totiž jiný - netušila jsem, jakým směrem se bude děj vyvíjet a byla jsem napnutá. Ne stylem kriminálky - spáchal to hlavní nebo vedlejší hrdina? Bylo to však napnutí stylu - mám ho odsuzovat nebo litovat? Nemluvě o tom, jak je tématika trestu smrti ožehavá a zajímavá...Mělo to sílu, styl, napětí, perfektní herecké výkony, pointu, žádná hluchá místa, emoce...já zkrátka nevidím důvod nedát krásných 5 hvězd:-) ()

Javad

Dobre natočené s dobrými hercami. Zdá sa mi že som už niečo podobné videl?! (Zase vyšetrujú novinári kriminálny prípad... ach a mňa to už nudí...) ()

uiu

Film, který vás chytne od začátku a drží až do konce se zatajeným dechem. Kevin Spacey je vynikající, zato Kate Winslet mi sem vůbec neseděla a hodně přehrává (postava, co má asi 5x za film záchvaty pláče u mě prostě neprojde - jako novinářka už přece musela vidět i horší věci). Co je člověk ochotný udělat, aby něco změnil?... ()

venison

Naprosto peckózní thriller! Perfektně vymakaný scénář, skvělé obsazení (zejména Kate Winslet) a všechno se obešlo bez pompézní akce a megatriků :-) Tempo je skoro až smrtící jako celá strategie scénáře. Závěr je jako třešinka na dortu. Fakt skvěle zpracované téma s hlubší myšlenkou. ()

Wayne

Rozuzlení je rozhodně zajímavé, ale jinak se s průběhem filmu postupně vytrácí napětí, hlavně kvůli délce. Kdyby to dostali alespoň pod dvě hodiny tak by to určitě nebylo na škodu. Jakmile ve scéně zrovna není Kevin Spacey tak mi to přišlo zbytečně strašně roztahané, i když chápu, že je to kvůli snaze co nejvíce šokovat závěrem. ()

Fleetguard

Vcelku zajímavá pointa filmu, která má i poměrně slušně překvapující závěr, který nám sice odkryje celé pozadí, ale také položí spousty otázek. Velice slušné herecké výkony obou hlavních protagonistů K.Spacey a K.Winslet překvapivě doplňuje L. Linney, které za to přísluší zvláštní pozornost. A když pominu trošku zmatený scénář a nádech americko-politické propagandy " Zrušte trest smrti ", tak film A.Parkera Život Davida Galea určitě stojí zato, aby jste mu dali svích 130 minut života. ()

zdenny

Co se týče problematiky trestu smrti, je v tomto ohledu zajímavější film "Mrtvý muž přichází". Já jsem si zde všímal především absolutní beznaděje člověka, který je neprávem nařčen z tak závažného zločinu, jakým je znásilnění. Tomuto člověku se pod rukama rozpadl celý jeho život s jeho jistotami a strukturou. A ano, byl politicky neprůchozí. PS: Představení nejen Kevina Spaceyho v roli, která mu neskutečně sedí. ()

sskrblik

Vcelku zdařilé drama, kde Kevin Spacey přichází o všechno. Je úspěšným profesorem a filosofem. Nejdříve příjde o rodinu po podvodu se studentkou a pak je obviněn z vraždy své přítelkyně, která se spáchala sebevraždu. Všechno je předem připravené, aby usvědčili právě Galea, jenž je popraven. Herecky zajímavé, Kate Winslet vytáhla a napětí nechybí až do konce filmu. Názorově bych nesouhlasil se zrušením trestu smrti pro jedince, kteří někoho zabili - minimálně by měli dostávat doživotí. ()

Právnička

Nechápu, proč 5 hvězdiček nacházím u hodnocení tohoto skvělého filmu jen výjimečně. Já osobně jsem stoprocentní zastánce trestu smrti a ani tento film mě od mého názoru sice neodradil, ale přesto musím ocenit skvělý nápad. Jde o jeden z mála filmů, které si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Po celou dobu jsem se ani minutu nenudila a byla až do konce napjatá. Výborný herecký výkon Winsletové i Spaceyho byla už jen třešnička na dortu. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker